Як розпізнати симптоми хвороби Лайма у собак


Знання про те, як розпізнати симптоми хвороби Лайма (бореліоз) у вашого собаки, допоможуть вам запобігти серйозні і навіть страшні наслідки. Дуже важливо розпізнавати симптоми хвороби Лайма у собак. Бореліоз у вашого вихованця може виникнути так само, як і у вас. Собача хвороба Лайма може призвести до серйозних і навіть до страшних наслідків у вашої собаки. Переносником хвороби є чорноногих кліщ, також відомий як іксодовий собачий кліщ. Для того, щоб заразити собаку, кліщ повинен прикріпитися до собаки і / або присмоктатися до її шкірі на 48 годин. Однак, швидке видалення інфікованого кліща протягом 24 годин, значно зменшує ризик собаки заразитися бореліоз. (Хвороба Лайма поширюється тільки кліщами і не переходить від тварин до людини). Якщо щодня оглядати собаку на наявність кліщів і видаляти їх - то цим можна значно знизити ризик виникнення захворювання собачої хворобою Лайма. Якщо ви все ж підозрюйте зараження хворобою Лайма, негайно зверніться до вашого ветеринара.

1.


Симптоми хвороби Лайма у собак і у людей вкрай схожі на симптоми ревматоїдного артриту. Один з перших симптомів, за яким можна визначити захворювання, це пріхрамиваніе. Поспостерігайте за хворий ступень і ногою собаки. Якщо є можливість, то перевірте, чи не здулися є у вашої собаки лімфовузли. Набряк суглобів - це звичайний симптом при цьому захворюванні.

2.


Спостерігайте за поведінкою вашої собаки: чи не з'явилася млявість або інші нез'ясовні зміни. Будьте готові до потьмарення свідомості, підвищеної збудливості, і навіть до конвульсії.

3.

При зараженні хворобою Лайма температура собаки може підвищуватися до 39,5-40 градусів за Цельсієм. Можлива також блювота і зниження апетиту.

4.

Будьте готові до збільшення або здуття живота, до подиху, який нагадує запах нашатирного спирту, збільшення або, навпаки, значне зменшення сечовипускання.
{LikeAndRead}

5.

Проводьте щоденний огляд на виявлення кліщів. Важкі симптоми хвороби Лайма у собак включають в себе енцефаліт, ниркова недостатність, міокардит, і менінгіт. Однак у собак можуть виявлятися не тільки лише вищевказані симптоми. Ось чому необхідно щодня перевіряти і видаляти кліщів у вашої собаки.
{/LikeAndRead}