Як містити померанського шпіца


Померанський шпіц - це кудлата кімнатна собачка, яка є далеким родичем лисиці. «Помаранча», хоча і малий, але володіє неабияким характером і величезним запасом любові. Собаки цієї породи відрізняються порівняно міцним здоров'ям і довголіттям, однак при їх утриманні потрібно враховувати деякі їх особливості та потреби.

1.


Вихолостити свого «помаранчі». Така операція є проявом турботи про нього, вона корисна для всіх домашніх собак як цієї, так і інших порід. Якщо у вас сука і ви стерилізували її до першої тічки, то у неї буде куди менше вірогідності захворіти на рак молочної залози, яєчників і матки, а також заразитися різними інфекціями сечостатевих органів. Кастріруя кобеля, ви допоможете запобігти розвиток раку яєчок, позбавляєте його від проблем з простатою і знижуєте рівень агресивності.

2.


Суворо дотримуйтеся термінів проведення вакцинацій, регулярно відвідуйте ветеринара для обстежень. Бажано також раз на місяць самостійно перевіряти стан шкури, очей, вух, носа, зубів і ясен тварини. Не забувайте проводити профілактичні процедури проти бліх і серцевих гельмінтів.

3.

У «помаранч», як і у всіх кімнатних порід, нерідко виникає карієс, тому регулярно чистите своєму вихованцеві зуби. Порадьтеся з ветеринаром щодо щітки і зубної пасти, а також дізнайтесь, як часто слід проводити професійний огляд і чистку зубів. Профілактика зубних хвороб включає також застосування спеціальних коржів і жувальних іграшок, що попереджають появу зубного каменю.

4.

Забезпечте «помаранчеві» здорове харчування. Годуєте його високоякісним собачим кормом, який складається, в першу чергу, з м'яса, а також містить білки, жири, вуглеводи, клітковину, вітаміни і мінерали у відповідній пропорції. Для зубів найкраще сухий корм, але можна, при бажанні, додавати до нього консервовану і рідку їжу. Не виключено також власноручне приготування корму, проте не рекомендується давати собаці недоїдки зі свого столу.
{LikeAndRead}

5.

Хоча б раз на місяць влаштовуйте «помаранчеві» купання, час від часу підстригайте йому кігті до комфортної довжини.

6.

Регулярно проводите у собаки чистку вух. Для цієї мети підходять ватний тампончик або ватяна паличка, змочені дитячим маслом для тіла. Проводите цю процедуру дуже обережно, уникаючи проникнення у вушний канал. Можна купити і спеціальний засіб для догляду за вухами у собак.

7.

Обов'язково розчісуйте у свого вихованця «шубу». Вона у нього двошаровий і легко сплутується.

8.

Оберігайте собаку від сильної спеки. «Померанцев» дуже чутливі до перегріву, який може викликати у них теплове виснаження і навіть тепловий удар.
{/LikeAndRead}