Як уберегти собаку від смерті в розпеченій на сонці машині


Залишати собаку замкненою в розпеченій машині - смертельно небезпечно! Злегка прочинені вікна не забезпечать достатнього теплообміну з навколишнім середовищем, оскільки температура в автомобілі може піднятися до 50 градусів менше, ніж за 10 хвилин!

Щороку тисячі домашніх тварин піддаються небезпеці через теплових ударів і сотні - смерті, через те, щоб були залишені в розпеченій на сонці машині.

Більшість людей вважають, що якщо вони залишають вікна машини відкритими - вони не піддають життя своїх вихованців небезпеки. Це не так! Собаки можуть охолоджувати себе тільки диханням і потінням подушечок лап. Навіть якщо зовні машини температура невисока, скажімо 20-25 градусів, температура всередині автомобіля може досягти 50 градусів за 5-10 хвилин. Ні для однієї собаки така температура не залишиться непоміченою. Залишати тварин замкнутими в таких умовах - жорстоко по відношенню до них і є злочином.

Розпечена піч або розпечена на сонці машина - рівнозначні за небезпеки. Тепер, коли Ви знаєте, як небезпечно залишати собаку в гарячій машині, ось що Ви можете зробити:

1.


Якщо Ви по дорозі в магазин або в кафе побачили собаку, замкнену в машині, запишіть колір, марку, модель і номер автомобіля.

2.


Встановіть, в якому стані знаходиться собака, чи в свідомості вона чи ні (читайте далі для визначення інших ознак теплового удару). Якщо собака ще у свідомості, зайдіть в заклад, який знаходиться поруч і попросіть покликати до Вас менеджера. Попросіть у менеджера зробити оголошення в залі, що собака знаходиться в небезпеці всередині такого-автомобіля (і далі йде зроблене Вами опис машини).

3.

Якщо власник автомобіля не відгукнеться відразу ж, зателефонуйте в міліцію або в службу порятунку. Якщо ж власник відгукнувся, ввічливо поясніть йому, яка небезпека загрожує замкнутою в нагрітому автомобілі собаці. Собака, замкнена в розпеченій машині, може бути свідченням жорстокого поводження з тваринами, що є порушенням закону, оскільки через недбалість створюється ситуація, загрозлива життя тварини. Зразок подачі заяви в міліцію Ви можете знайти, наприклад, на сайті центру захисту прав тварин «Віта».

4.

Якщо уповноважені служби не реагують на Ваш виклик, а життя тварини загрожує безпосередня небезпека - Знайдіть свідків, які підтвердять Ваші спостереження і потім уживіть кроки по вилученню тварини з машини.
{LikeAndRead}

5.

Якщо Ви рятуєте собаку з ознаками теплового удару, такими як:
- безладне, плутане дихання
- рясна слинотеча
- слабкість
- яскраво червоний язик і ясна
- блискучі, "скляні" очі
- дезорієнтація
- втрата свідомості
Вам необхідно постаратися охолодити собаку, але зробити це треба поступово. Використовуйте прохолодну воду (але не крижану - це може викликати додатковий шок і зупинку серця) або вологі компреси на голову, шию і груди. Якщо собака прокинулася, спробуйте дати їй попити води, повільно, щоб не викликати блювоту.
Життєво важливо відразу ж доставити собаку, постраждалу від теплового удару, до ветеринара.

6.

Ну і, нарешті, як і з багатьма іншими речами, попередження - це запорука безпеки тварини. В інтернеті Ви можете знайти сайти, на яких є вже готові пам'ятки про небезпеку і допомоги тваринам при тепловому ударі, які можна завантажити і роздрукувати.

Я зберігаю кілька пам'яток у своїй машині і тільки що віддав одну з них при відвідуванні магазину. Коли я паркувався, я помітив собаку в автомобілі з 2 бічними стеклами, приспущеними на всього сантиметр. Я поклав пам'ятку на вітрове скло, під склоочисник, і відправився до менеджера магазину, щоб попросити його зробити оголошення. Жінка, якій належить машина, вибігла з магазину і була дуже збентежена після прочитання пам'ятки. Крім того, вона сильно вибачалася і обіцяла більше ніколи не чинити так. Вона сказала, що навіть не здогадувалася про те, як швидко може піднятися температура всередині салону автомобіля, незважаючи на прочинені вікна.
Знання - сила! Будьте справжнім захисником собак і почніть рятувати їх вже сьогодні!{/LikeAndRead}