Як доглядати за австралійської пастушої собакою


Австралійська пастуша собака (або блакитний хілер) - це порода собак, виведена для випасу худоби. Вони є не тільки лідерами, але й дуже розумними собаками, які вимагають багато часу і терпіння під час тренувань. Ключовим моментом для щасливого життя з австралійською пастушої собакою в майбутньому є дресирування з самого раннього дитинства.

1.


Цю породу собак необхідно відразу ж прищепити, а потім і провести повторну вакцинацію для підтримки імунітету собаки проти різних хвороб. Кожні 3 місяці необхідно проводити дегельмінтизацію. Проконсультуйтеся з вашим ветеринаром про способи захисту проти кліщів і бліх.

2.


Вам слід відразу ж починати дресирувати вашу собаку, тому що австралійські пастуші собаки неймовірно розумні й енергійні, а тому можуть дуже швидко вийти з-під контролю.

3.

Тренування з вашим вихованцем підкріплюйте позитивною мотивацією, і навчіть їх бути терпимими щодо дітей. Австралійська пастуша собака має тенденцію поводитися з дітьми так само, як вони звикли поводитися зі стадом.

4.

Дуже важливо дресирувати вашого вихованця не менше 1-2 разів на день. Ця енергійна собака дуже любить бігати, і вона буде хорошим напарником для людини, яка любить зранку трохи пробігтися по околицях.
{LikeAndRead}

5.

Під час прогулянки собаку слід виводити тільки на повідку. Ця порода собак - лідер за своєю природою і може проявляти агресію до інших собакам або людям.

6.

Забезпечте вашу собаку жувальними іграшками. Якщо у них не буде спеціальної іграшки або кісточки, вони почнуть жувати у вашому будинку все підряд.

7.

Годуєте вашу собаку тією їжею, в якій головним інгредієнтом є м'ясо. Також до її їжі має бути не менше 30 відсотків сирого білка і 20 відсотків жирового сировини. А вміст волокон має бути не більше 4 відсотків.

8.

Кожні 2-3 тижні треба підстригати нігті вашого вихованця.

9.

Вичісуйте австралійську пастушу собаку жорсткою щетинною щіткою. Її шерсть - стійка до суворих явищ природи. Вона завжди залишається відносно чистою, тому цю породу собак не треба занадто часто купати.

10.

Зверніть увагу на те, що та австралійська пастуша собака, яка була стерилізована або кастрованих, вкрай сильно линяє 2 рази на рік. Якщо самка не була стерилізована, то вона буде линяти після кожної тічки. Купайте вашу собаку в теплій ванні і як можна частіше вичісуйте, не чекаючи линьки.

11.

Вам необхідно знати, що австралійська пастуша собака схильна до таких захворювань, як дисплазія кульшового суглоба (змінами при утворенні суглобової головки і западини тазостегнового суглоба), прогресуюча атрофія сітківки (прогресуюче порушення сітківки) і глухота.{/LikeAndRead}