Як доглядати за китайським шарпея


Китайські шарпей дуже розумні, грайливі і шалено вперті. Ці собаки дуже владні і вони будуть головними у вашому будинку, якщо тільки ви дасте їм волю. Таких собак важливо дресирувати з самого дитинства, якщо ви хочете бути господарем у вашому домі.

1.


Як тільки ви візьмете шарпея, необхідно відразу ж зробити всі щеплення, і провести вторинну вакцинацію відповідно до рекомендацій вашого ветеринара, щоб підтримати імунітет вашого вихованця. Проконсультуйтеся з вашим ветеринаром, як захистити собаку від бліх, про профілактику дирофіляріозу серця і, обов'язково, дегельмінтізіруют вашу собаку.

2.


Годуєте вашого китайського шарпея тільки вищими сортами корму для собак. Основним інгредієнтом має бути м'ясо. Сирий білок повинен становити від 22 до 26 відсотків, а відсоток жирової сировини повинен бути не менше 20 відсотків. Зміст волокон має бути не більше 4 відсотків.

3.

З самого раннього віку привчите вашу собаку до суспільства дітей, інших вихованців і собак. Китайські шарпей дуже доброзичливі по відношенню до дітей, але можуть бути досить агресивними з іншими собаками.

4.

Під час тренування вашого китайського шарпея, не слід підвищувати на нього голоси. Ця порода собак краще розуміє добрі слова і добре реагує на позитивну мотивацію під час дресирування (зазвичай це особливе звернення). Але, незважаючи на це, треба зберігати і достатню твердість у поводженні з шарпея.
{LikeAndRead}

5.

Тренуйте вашого китайського шарпея щодня, тримайте його на повідку, щоб уникнути сутичок з іншими собаками. Починаючи з 10 тижнів, подумайте над тим, щоб віддати вашого маленького шарпея на спеціальні тренування.

6.

Завжди пам'ятайте, що китайські шарпей неймовірно сприйнятливі до спеки. Якщо ви тренуєте їх в жарку погоду, пам'ятайте про те, що їм завжди треба багато тіні і води.

7.

Розчісуйте шерсть собаки, принаймні, раз на тиждень (але при линьки треба робити це кілька разів на день).

8.

Купайте вашу собаку стільки, скільки це буде необхідно. Але будьте обережні і не використовуйте занадто часто шампунь для миття вашої собаки (не більше одного разу на 2 тижні), так як китайські шарпей схильні надмірної сухості шкіри.

9.

Перевіряйте нігті вашого китайського шарпея та підстригайте їх кожні 2-4 тижні. До цієї процедури китайського шарпея краще привчати, поки той ще щеня. Також необхідно регулярно перевіряти і чистити вуха собаки, часто за допомогою ватних паличок.

10.

Вам необхідно розуміти, що китайські шарпей схили до певних хвороб. Такі хвороби як ентропіон, спадкова лихоманка, проблеми з вухами і алергії вельми властиві для цієї породи собак. Деякі китайські шарпей із спадковою лихоманкою страждають від синдрому запалення колінних сухожиль протягом періоду лихоманки, а у деяких навіть розвивається ниркова недостатність через амілоїдозу.

11.

Будьте готові до того, що ваш улюблений вихованець, навіть за умови відмінного здоров'я, проживе не більше 10 років.{/LikeAndRead}