Як доглядати за ши-тцу


Ши-тцу - чудові маленькі собачки. У мене живуть 2 щеняти цієї рідкісної породи - брат і сестра. Незважаючи на те, що зовні ці собачки дуже маленькі і милі, кожна з них володіє певним характером і вимагає щоденного догляду.

1.


Кожні 6 тижнів необхідно проводити груммінг. З метою економії ви без проблем можете зробити це самостійно. Своїх цуценят я відвожу до професійного груммер 4 рази на рік, в решту часу ж доглядаю за ними самостійно.

2.


Якщо ви збираєтеся брати участь у виставках, не варто відрощувати занадто довгу шерсть. Незважаючи на те, що мої собачки від одних батьків, структура їх вовни абсолютно різна. У дівчинки шерсть кучерява, у хлопчика навпаки, пряма і гладка. Шерсть вимагає ретельного догляду, тому щодня розчісуйте її. Особисто я використовую широку щітку, тому що вона не тільки добре розчісує, але і з неї легко видаляється шерсть.

3.

Стригти цих собачок дуже легко. Спочатку, потрібно розчесати шерсть і зрізати заплуталися ділянки. Ну а після цього можна приступати до стрижки. Починати стрижку слід з задньої частини голови. Потім поступово дійдіть до вух, мордочки, лап. Стригти шерсть навколо очей найважче. Тримайте ножиці під потрібним кутом. Не будете стригти занадто коротко.

4.

Стрижка пазурів зажадає від вас певних навичок і спритності. Будьте обережні, щоб не зрізати зайвого. Використовуйте спеціальний триммер для кігтів. Він дуже зручний у застосуванні, але, тим не менш, спочатку вам все ж потрібно якийсь час, щоб навчитися правильно ним користуватися.
{LikeAndRead}

5.

Зуби собаки також потребують регулярного догляду, чищенні. Щоб привчити вашого пса до цієї процедури, спочатку чистите їй зуби і ясна звичайною ганчіркою, а потім, коли він перестане боятися, використовуйте зубну щітку і спеціальну зубну пасту для собак.

6.

Завершіть всі процедуру по догляду за вашим вихованцем теплою ванною. Покладіть на дно ванни гумовий килимок, щоб собака почувала себе комфортно. Переконайтеся, що вода тепла, тому що ці собачки легко замерзають. Після купання витріть пса насухо і просушіть шерсть феном.{/LikeAndRead}