Як позбутися від коричневого павука-відлюдника


Від коричневого павука-відлюдника позбутися дуже важко. Але можливо.

1.


Серед живуть на нашій планеті павуків два види становлять особливу загрозу для людини: чорна вдова і коричневий відлюдник. Самітник мешкає в центральній частині та на півдні США. Іноді його там називають «павук-скрипаль»: у нього на спині помітний малюнок, що нагадує за формою скрипку. Укус коричневого відлюдника не веде до негайної загибелі, проте його отрута викликає некроз навколишніх ранку тканин. Якщо відразу ж не звернутися до лікаря, отрута поширюється в організмі, що може призвести до найсерйозніших наслідків аж до ампутації ураженої кінцівки і навіть смерті.

2.


Коричневого павука-відлюдника не можна назвати агресивним. Він вважає за краще відсиджуватися в темних, запорошених і сухих місцях, де його ніхто не потривожить. Звідси і його назва - «відлюдник». Чулани, далекі кути підвалів, затишні містечка під ліжками і диванами, за шафами або купами коробок - ось улюблені притулку цих павуків. Вони нападають і кусають людину тільки у відповідь на загрозу. Залишаючись непоміченими, відлюдники відчувають себе комфортно і охоче розмножуються. Оскільки вони здатні сповільнювати свій обмін речовин, різні аерозолі та порошки для знищення павуків на них практично не діють.

3.

Як же боротися з відлюдниками? Можна використовувати пастки для комах, у тому числі клейкі. Можна створити для них нестерпні умови. Вважається, що хорошими засобами для відлякування павуків є аерозолі із запахом лимона або іншого цитруса, а також евкаліпта. Але необов'язково оголошувати пустельникам тотальну війну. Є й інші способи боротьби з ними.

4.

Головне, намагайтеся якомога частіше робити прибирання. За допомогою пилососа, віника і ганчірки регулярно наводьте порядок у коморах, комірках і різних затишних кутах. Якщо можливо, відсувайте меблі, прибирайте за і під шафами і диванами, кухонними агрегатами, сервантами і буфетами. Не зберігайте купи картонних коробок, а якщо вони вам потрібні, підтримуйте там чистоту і не забувайте частіше перевіряти, чи не завелися чи павуки. А краще замініть картонну тару пластиковою.
{LikeAndRead}

5.

Регулярно оглядайте будинок. Якщо виявите павуків, простежте, де вони ховаються, і наведіть там порядок, створивши для пустельників некомфортні умови. В результаті будинок стане не тільки затишніше, але і безпечніше для живуть в ньому людей.
{/LikeAndRead}