Як зважити золото


Зважити золото не так просто, як здається. З тієї причини, що золото у формі монет, злитків і ювелірних виробів майже ніколи не є стовідсотково чистим. Золото в чистому вигляді - метал м'який і легко пошкоджуються, тому його змішують з іншим металом, щоб додати твердості і міцності. Однак зважити золото не складе труднощів, якщо ви знаєте, як розрахувати фактичний зміст золота в золотій монеті або золотом прикрасі.

Ця методика застосовна до виробів, купленим за кордоном, оскільки згідно російським стандартам проба золота (процентне співвідношення чистого золота у виробі) вказується на клеймі на виробі.

1.


Встановимо процентний вміст золота в золотому злитку (або монеті). На злитках повинно бути клеймо, де вказана ця інформація. Що ж стосується монет, вам доведеться звернутися до докладного опису конкретної монети, яке можна знайти в будь-якому каталозі, що пропонує дані монети. Дізнавшись процентний вміст золота в монеті, зважте її за допомогою прецизійних ваг, а потім обчисліть фактичний зміст золота. Наприклад, у вас є золоті крюгеррандів: процентний вміст золота в них, згідно встановленому стандарту, має бути 22 карата (91,67%). Зваживши десять золотих крюгеррандів, ви дізнаєтеся, що вони важать 100 грам. Це значення просто помножте на 91,67 відсотків. У результаті виходить: у вас 91,67 грам золота.

2.


Навчимося зважувати і розраховувати вага золотих ювелірних виробів у Пеннівейт. Частка фактичного змісту золота в ювелірних виробах позначається в каратах, в межах від нуля карат (нульовий вміст золота) до 24 карат (чисте золото). Оскільки золоті прикраси, як правило, бувають дуже маленького розміру, зарубіжні ювеліри використовують таку одиницю маси, як «пеннівейт». Один пеннівейт дорівнює 1/20 унції золота.

3.

Визначимо кількість золота в ювелірному виробі. Перше, що потрібно зробити, це знайти клеймо з пробою. Воно може бути дуже маленьким, тому, щоб прочитати його, вам, ймовірно, знадобиться збільшувальне скло. Якщо ви використовуєте калькулятор, конвертуйте значення в десяткову систему числення шляхом ділення числа карат на 24. Наприклад, для 18-каратного золота, ділимо 18 на 24, щоб отримати 0,750 (фактичний зміст золота у виробі становить 75 відсотків).

4.

Зважте золоті прикраси, використовуючи прецизійні ваги, як і у випадку з золотими злитками. Результат помножте на значення процентного вмісту золота у виробі (див. пункт 3). Використовуючи приклад з пункту 3: якщо ювелірна прикраса важить 10 грам, ви примножуєте 0,75 (десятковий еквівалент 18 карат) на 10 і отримуєте 7,5 грам або 0,3 унції золота.
{LikeAndRead}

5.

Висловимо фактичний вагу золота, що міститься в ювелірному виробі, в Пеннівейт. Одна унція дорівнює 20 Пеннівейт, таким чином, просто помножити вагу на 20. На прикладі з пункту 4: 0,3 унції множимо на 20 і одержуємо 6 Пеннівейт.{/LikeAndRead}