Як вкладати гроші в акції


Купувати акції стрімголов занадто ризиковано. Можна і прогоріти. Однак якщо зробити це з розумом, провівши попередні дослідження, то є шанс заробити серйозні гроші. Нижче дані поради, як вкладати гроші в акції.

1.


Спочатку слід розібратися, що таке акції. Ви повинні розуміти, що разом з цими цінними паперами ви купуєте частинку компанії. А значить, вам необхідно дізнатися все про цю компанію і уявити, як вона розвиватиметься в майбутньому і на який прибуток ви можете тоді розраховувати.

2.


Потім розберіться, які види акцій існують на фінансовому ринку. Одна справа цінні папери великих компаній і зовсім інша - акції дрібних фірм. Крім того, є акції компаній енергетичних, а є технологічних. І, нарешті, одні компанії бурхливо розвиваються, а значить, так само швидко ростуть в ціні і їх цінні папери, а інші працюють стабільно, і їхні акції стійкі і порівняно дешеві. Зайдіть на Google, уточніть плюси і мінуси кожного виду цінних паперів і тільки потім вирішуйте, які акції ви віддаєте перевагу купити. А вже коли вибір зроблено - постарайтеся з'ясувати про обраних компаніях і їхніх цінних паперах все, аж до найдрібніших деталей.

3.

У першу чергу, простежте динаміку доходів. Врахуйте, що на короткому часовому відрізку на ціну акцій можуть впливати різного роду новини, чутки, очікування, але в довгостроковій перспективі їх вартість залежить від доходів компанії. Переконайтеся, що компанія, акції якої ви вирішили купити, отримує стабільний дохід протягом тривалого часу.

4.

Тепер визначте для себе допустимий поріг ризику. Який збиток буде для вас прийнятним? Від цього залежить сума, яку ви можете вкласти в акції. Адже, незважаючи на вивчення ринку та інші запобіжні заходи, ймовірність зазнати невдачі все одно залишається.
{LikeAndRead}

5.

У зв'язку з цим прикиньте, як ви поставитеся до втрати всіх вкладених коштів. Якщо це вас збанкротить, обмежтеся покупкою акцій великих компаній. Як правило, вони забезпечують постійний і довгостроковий дохід, проте, в мільйонери ви з ними не виб'єтеся. Швидше за все, ваш прибуток буде ледь-ледь покривати збитки від інфляції. Якщо ж ви не проти ризику, придбайте цінні папери дрібних компаній. Зазвичай вони ростуть в ціні набагато швидше, але зате їх стійкість залишає бажати кращого.

6.

І ось тепер, нарешті, ви готові до покупки акцій. Однак перш ніж зробити рішучий крок, визначитеся ще й із співвідношенням ціна-дохід (P / E). Правда, тут є одна складність: що вважати доходом? У цьому сенсі різні люди називають різні цифри. Зазвичай кращим варіантом вважається середня прибуток за минулий рік. Але відносно більш нестійких акцій можна сподіватися на зростання доходів у майбутньому. Співвідношення P / E вище 20 зазвичай вважається безпечним. До речі, P / E використовується також для обчислення мультиплікатора ціна / прибуток / зріст (PEG). У цьому випадку P / E ділиться на темпи зростання в довгостроковій перспективі. Якщо занадто сильно ризикувати ви не бажаєте, то вибирайте акції з PEG близько 1,0 і навіть нижче.

7.

Тепер, прийнявши всі описані вище заходи, придбайте для свого портфоліо 15-20 акцій. Далі, відстежуючи динаміку їх вартості, докуповують по одній-дві акції за раз. Тримайте під наглядом їх цикли. Тоді ви зможете продавати акції, коли вони на підйомі, і купувати, коли їх ціна падає.
{/LikeAndRead}