Як перевірити справжність золота


Отже, ви виявили старовинне прикраса, і хочете переконатися, що воно золоте. Можна звичайно, звернутися до експертів або ювелірний магазин, але є також спосіб перевірити справжність золота самостійно. Скористайтеся простими і швидкими методами, запропонованими нижче.

1.


Візьміть сильний магніт. Піднесіть до виробу, який хочете перевірити на наявність золота. Якщо ваш предмет пригорнеться до магніту, то перед вами або виріб з низькоякісного золотого сплаву, або предмет має золоте покриття, але складається з іншого металу.

2.


Проведіть тест на визначення кольору риси на кераміці. Для цього потрібен будь керамічний предмет, можна плитка без глазурі. Цей матеріал має питому міцність рівну п'яти. Неглазурована керамічна поверхня прийме будь-які залишкові матеріали, якщо ними пошкребти по ній. У золота міцність за шкалою Мооса між двома з половиною і трьома, цей матеріал досить м'який. Підробки під золото часто виготовляються з піриту, який має міцність по Моосу шість чи шість з половиною. Якщо ви потрете поверхню золотим виробом, на кераміці залишиться жовтий слід. Якщо потерти фальшивкою, то слід буде сірим або чорним, саме такий слід залишить пірит, який міцніше, ніж кераміка.

3.

Проведіть тест на чистоту металу. Проведіть металом, який ви хочете перевірити по дерев'яній заготівці в наборі з хімічними реагентами. Потім проведіть по ній золотом, в достовірності якого ви впевнені. Потім нанесіть на ці подряпини реагенти, щоб порівняти процеси реакції і визначити справжність золота.

4.

Якщо ви не можете визначити справжність, зверніться до експерта-ювеліра для точної перевірки та визначення сплаву вашого виробу.
{/LikeAndRead}