Як визначити споживання палива автомобілем


Вам буде цікаво дізнатися, скільки кілометрів зможе проїхати певний автомобіль на 1 л бензину або 1 м3 газу з різних причин. По-перше, вам потрібно ця цифра перед продажем вашого авто, щоб переконатися, що його пробіг на одиницю витрати пального в нормі. Якщо цей показник несподівано став нижче, ніж раніше, це може бути ознакою будь-якої несправності вашого транспортного засобу. Інший випадок, коли вам стане в нагоді знання споживання палива вашим авто - перед тривалою поїздкою, щоб розраховувати, яку відстань ви зможете проїхати між заправками. Або, можливо, ви хочете дізнатися, скільки грошей ви витратите на бензин під час подорожі. Неважливо, з якої причини ви хочете це дізнатися - розрахувати пробіг авто на одиницю пального вам допоможе формула, описана нижче.

1.


Заправте повний бак палива і запишіть прямо на заправці показники одометра (лічильника пробігу), поки ви не рушили. Наприклад, пробіг вашого автомобіля становить 57 000 км. Переконайтеся, що повністю заповнили бак паливом, а не просто залили кілька літрів. Приберіть листок з пробігом машини в бардачок або інше надійне місце, де ви легко його знайдете, коли знадобиться.

2.


Їздите на вашому автомобілі до тих пір, поки вам не буде потрібно дозаправка. Це не означає, що ви повинні встати на дорозі через відсутність пального, але перед наступною заправкою бак повинен бути практично порожнім, щоб розрахунок вийшов більш точним.

3.

Заповніть бак знову і запишіть, скільки літрів бензину уміщається в ньому. Припустимо, 40 л бензину повністю заповнюють бак.

4.

Під час другої заправки запишіть новий показник одометра. Від цієї цифри відніміть ту, що записали після першої заправки (див. пункт 1). Запишіть результат віднімання. Наприклад, новий пробіг становить 57 400 км. Віднімаємо з 57400 вихідний пробіг 57000. Отримуємо 400 км - стільки ви проїхали на цілому баку бензину.
{LikeAndRead}

5.

Розділіть число кілометрів, які ви проїхали на число літрів у вашому повному баку. Відповідь і буде пробігом вашого автомобіля на 1 л бензину. У розглянутому нами прикладі: ділимо 400 км на 40 л бензину. Отримуємо 10. Значить, ви витрачаєте 1 л бензину, проїжджаючи 10 км дороги.
{/LikeAndRead}