Як зробити дзигу


До появи ігрових приставок і комп'ютерних ігор, діти грали в забавні і цікаві іграшки. Юла, незважаючи на свій солідний вік, залишається популярною досі. Щоб зробити цю нехитру іграшку знадобиться лише кілька шматочків паперу, дерева або пластику. Виготовлення не займе багато часу - простеньку дзигу можна зробити менше, ніж за годину. Ця іграшка не вимагає батарей або будь-яких джерел живлення.

Матеріал

Спочатку дзигу виготовляли з деревини. Більшість з них нагадували маленькі вітряні млини. Можна комбінувати кілька матеріалів в одній іграшці: паперове підставу і дерев'яні або пластикові палички, що підтримують рухомі частини. В Інтернеті можна знайти інструкції по збірці музичної дзиги, можна зібрати іграшку з пластикової пляшки або непотрібних речей, які є під рукою. Виберіть свій матеріал для виготовлення дзиги.

«Музична» дзига

Один з найпростіших способів виготовити дзигу - із струни і гудзики. Простягніть один кінець струни через дірочку гудзики, потім пропустіть через другий отвір. Якщо ви взяли гудзик з чотирма отворами, протягуйте через дірочки, які знаходяться над або поряд з першим кінцем струни. Потім акуратно зав'яжіть кінці струни разом - ваша дзига готова.

Паперова дзига

Можна виготовити дзигу з паперової тарілки, її можна повісити як «музику вітру» або закрутити як дзигу. Спочатку розфарбуйте тарілку кольоровими фарбами, якщо не хочете залишати її білою. У центрі виконайте акуратне отвір, за допомогою ножа або діркопробивача. Потім розріжте тарілку по спіралі, починаючи від краю, рухайтеся до центру. Через центральний отвір пропустіть струну і зафіксуйте вузлом.

Юла з пластикової пляшки

Просто виготовити дзигу з маленьких пластикових пляшок з-під газованої води або мінеральної води. Відірвіть етикетку з боків і відріжте верхню частину пляшок. На двох пляшках намалюйте вісім рівномірно розташованих вертикальних ліній. Ріжте уздовж цих ліній, до тих пір, поки до дна пляшки не залишиться приблизно два з половиною сантиметри. Вирівняйте отримані стрічки, щоб зробити обертовий елемент. Ножем або гарячим цвяхом проробіть отвір в дні кожної пляшки. Зберіть дзигу, помістивши обертові лопаті дзиги між двома іншими пляшками. Покладіть пляшки на стіл так, щоб у вас вийшла наступна конструкція: одна лопать між пляшками і одна - спереду. Візьміть дротяну вішалку для одягу і випрямити її. Пропустіть вийшла дріт через отвори в пляшках. Решта кінці дроту відріжте і оберніть клейкою стрічкою. Розфарбуйте і задекоріруйте всю конструкцію, використовуючи яскраві фарби і підручні матеріали. Щоб дзигу було зручно тримати, злегка зігніть дріт вгору, після того, як обмотали її клейкою стрічкою.
{/LikeAndRead}