Нарди для початківців


Нарди - одна з найдавніших настільних ігор в світі, в неї грають люди різного віку. Також як шашки і шахи, ця гра вимагає стратегічного мислення та вміння перехитрити противника. Але на відміну від шашок і шахів, в нардах використовується кістки, які привносять у гру елемент ймовірності. Навчитися грати в нарди недовго, але щоб стати майстром, доведеться потрудитися.

Підготовка до гри

1.


Покладіть дошку для гри між двома гравцями так, щоб лінія середини розділяла їх, як кордон, нехай кожен гравець вибере колір - червоний або білий.

2.


Зверніть увагу, що дошка розділена поперечиною на дві частини, з 12 трикутниками або точками на кожній стороні. Для кожного гравця 12 найближчих точок пронумеровані від 1 до 12 справа наліво, а дальні точки - від 13 до 24.

3.

Розставте шашки. Кожен гравець кладе 2 шашки на 24-у точку, 5 шашок на 13-ту точку, 3 шашки на 8-у точку та 5 шашок на 18-ю.

Правила гри

1.

Киньте кістки і вирішіть, хто ходить першим. Той, у кого при кидку випало більше очок, ходить першим. Якщо у обох гравців випало однакове число, треба кидати ще раз. До кінця гри гравці ходять по черзі.

2.

Коли підійде ваш хід, кидайте кістки і рухайте ваші шашки відповідно до випав числом, пересуваючи одну шашку за очки на одній кістки або на обох. Мета гри перемістити всі шашки в ваш «будинок», тобто, точки під номерами від 1 до 6. Як тільки всі ваші 15 шашок виявляться в будинку, ви можете почати знімати їх з дошки.

3.

Намагайтеся перепинити шлях шашок суперника, рухаючи свою шашку на точку, зайняту шашкою вашого суперника. У цьому випадку він повинен буде пересунути свою шашку до середини і зможе забрати її тільки на наступному ходу. Ви не можете ставити вашу шашку туди, де знаходяться 2 і більше шашки суперника.

4.

При необхідності забирайте шашки з середини, оскільки ви не зможете зробити хід, поки всі ваші шашки НЕ будуть звідти вилучені. Для цього киньте кістки. Ви можете пересунути шашки з середини з будинок вашого суперника в точку, відповідну числу від 1 до 6, але тільки якщо ця точка вільна.

Як виграти

1.

Прибирайте ваші шашки, як тільки всі ваші 15 шашок знаходяться в будинку (точки від 1 до 6). Для цього кидайте кістки. Ви можете видаляти шашки, якщо вони знаходяться на точках, відповідних числу на кістки.

2.

Рухайте ваші шашки як звичайно, якщо у вас немає шашок на тих точках, номери яких випали на кістках. Якщо ви не можете ні пересунути-яку шашку, ні видалити шашку з гри, ви пропускаєте хід.

3.

Ви виграли, коли на дошці не залишиться ваших шашок.{/LikeAndRead}