Як безпечно користуватися Інтернетом


Легкість з який люди можуть вкрасти вашу особисту інформацію - це плата за банківські операції, покупки та спілкування в Інтернеті. Щоб безпечно користуватися Інтернетом, використовуйте наступні стратегії.

Кроки


Метод 1 з 3: Захистіть свої особисті дані


  Як безпечно користуватися Інтернетом
 1. Не використовуйте прості паролі. Використовувати в якості пароля слово «пароль» або набір цифр «1234» - це наче покласти ключ від будинку перед його входом. Шахраї можуть легко здогадатися і зламати пароль. Замість цього, придумайте довгий пароль, який містить і букви, і цифри (знаки). Бажано, щоб пароль мав відношення до чогось важливого для вас. Наприклад, якщо в дитинстві у вас була улюблена золота рибка і звали її Містер Бульбашка, ви може придумати дуже хороший пароль, наприклад «mr1pozyr736», який тільки ви зможете зрозуміти. Записуйте всі ваші паролі.
  • Ніколи не використовуйте один і той же пароль на різних акаунтах. Якщо ви не хочете в кінцевому підсумку пам'ятати десятки паролів, використовуйте основний пароль (наприклад «mr1pozyr736» і змінюйте його під кожен аккаунт (наприклад, на сайті Amazon, використовуйте amznsmr1pozyr736; на поштовому сервісі Gmail використовуйте gmailmr1pozyr736 в Twitter twittmr1pozyr736).


  • Як безпечно користуватися Інтернетом
  • При підписці на розсилку, завантаження файлів, підписанні угод - завжди читайте дрібний шрифт. Якщо ви не хочете отримувати небажану пошту або потрапити в списки телефонних агентів, зверніть увагу на маленьке поле в нижній частині сторінки, яке запитує, чи хочете ви отримувати інформацію та пропозиції від інших компаній. Кращі сайти самі заявляють, що не будуть продавати ваші дані іншим компаніям (хоча вони самі можуть надсилати вам велику кількість непотрібної пошти). Деякі сайти вимагають, щоб ви надали всю вашу інформацію для отримання їхнього продукту. Заповнюйте тільки обов'язкові поля, помічені *. Якщо у інформаційного поля немає зірочки, то заповнення його не є обов'язковим, і ви можете залишити його порожнім.

  • Як безпечно користуватися Інтернетом
  • Не давайте своє повне ім'я, адреса або телефонний номер кому-небудь он-лайн, якщо ви не довіряєте такій людині і не знаєте його особисто. Це особливо важливо в чатах або при веденні переговорів про роботу або на сайтах, призначених для знайомства або знаходження людей зі спільними інтересами. Остерігайтеся листів, в яких надані дуже обтічні відповіді і немає чіткої відповіді на жодне з поставлених вами питань, а також листів в яких йде мова: про безготівковій оплаті або про укладення будь-яких бізнес домовленість, поки представник знаходиться за кордоном, Або про отримання подарунків або спадщини від невідомого джерела.

  • Як безпечно користуватися Інтернетом
  • Будьте уважно і не попадайтеся на інтернет-шахрайство. Остерігайтеся продельной електронних листів, нібито від eBay, PayPal, банку або компанії, якій ви довіряєте. Такі листи запитують особисту або конфіденційну інформації. Це називається фішинг. Таке електронного листа може повідомити вам, що з'явилися проблеми з вашим рахунком або паролем. У листі може бути посилання, на яку потрібно буде клікнути. Перешліть будь-яке з цих листів на ім'я компанії від імені якої стверджується, що воно було відправлено. Вони підтвердять, чи було повідомлення електронної пошти, отримане вами, справжнім чи ні. Крім того, майте на увазі, що деякі сервіси електронної пошти, такі як Yahoo !, MSN, Hotmail. Gmai, Mail.ru ніколи не уточнюють ваш пароль до електронної пошти. Не попадайтеся на вудку шахраїв.

  Метод 2 з 3: Захистіть свої з'єднання

   Як безпечно користуватися Інтернетом
  1. Переконайся, що ви використовуйте (і регулярно оновлюєте) анти-вірусні, анти-шіонскіе програми і систему обмеження доступу (firewall). Ви можете використовувати за вашим бажанням, як систему обмеження доступу (firewall), придбану разом з вашою операційною системою, так і програму, придбану в інших постачальників. Не використовуйте дві системи разом, так як вони можуть заважати один одному.

  2. Як безпечно користуватися Інтернетом
  3. Коли ви використовуєте громадську бездротовий зв'язок, відключайте функції, що дозволяють ділитися файлами, і мережеве виявлення. Обидві ці функції ставлять ваші файли і систему під ризик, бути відкритими ким завгодно по бездротовому зв'язку, а не тільки хакерами. У Windows ці функції можна відключити через Control Panel gt; Network and Internet gt; Network and Sharing Center. В Macintosh функції можна відключити через System Preferences gt; Sharing. Якщо навколо вас багато джерел бездротового зв'язку, але вам не потрібно використовувати Інтернет, відключіть всі ваші пристрої бездротового зв'язку. На деяких приладах це просто перемикач «включити-вимкнути», на деяких приладах вам потрібно буде налаштувати це самостійно, наприклад, на Macintosh, потрібно клікнути на іконку Wi-Fi і відключити AirPort.

  4. Як безпечно користуватися Інтернетом
  5. Завжди перевіряйте інформацію про захищені транзакції. У кращих компаній є багато ознак безпеки. Ви можете побачити золотий замок у нижній частині сторінки, який вказує на захист сайту. Коли ви надаєте будь-які банківські реквізити чи іншу інформацію, переконайтеся в надійності з'єднання (URL-адреса має починається з https: // замість http: //) І в тому, що сайт заслуговує довіри. Не кожен сайт, який працює по протоколу HTTPS або приймає платежі заслуговує довіри, навіть якщо є необхідне безпечне з'єднання.

  6. Як безпечно користуватися Інтернетом
  7. Налаштуйте свій браузер, щоб він блокував невідповідну інформацію, особливо якщо у вас є діти.

  Метод 3 з 3: Безпечне завантаження

   Як безпечно користуватися Інтернетом
  1. Завантажуйте файли або програмне забезпечення з сайтів, які були оцінені або перевірені надійними джерелами. Використовуйте ресурси для завантаження з високими рейтингами і перевіреними цінами і, які ретельно перевіряють файли, надані для завантаження (наприклад, download.cnet.com). Якщо ви сумніваєтеся в безпеці сайту, то або просто пошукайте назву сайту в пошукових системах, або пошукайте разом зі словом шахрайство, Щоб перевірити, чи видасть пошукова система якісь результати. Не завантажуйте незаконно продукцію, захищену авторським правом, не сплачуючи за неї.

  2. Як безпечно користуватися Інтернетом
  3. Ніколи не відкривайте вкладення в електронній пошті, отриманої від незнайомих адресатів, крім випадків, коли ви довіряєте їм і у вас є налаштування безпеки на комп'ютері. Деякі небажані електронні листи можуть містити віруси або програми-шпигуни, які можуть завдати шкоди вашому комп'ютеру. Такі листи можуть бути автоматично помічені, як спам або сміття, Але, заражені вірусом листи від нічого не підозрюють друзів, також можуть проскочити в вашу пошту.
   • Якщо ви використовуйте поштові програми, такі як Outlook або Thunderbird, то вимкніть функцію попереднього перегляду вкладених файлів. Так як з цією функцією ви не можете самі вирішувати, відкривати вкладений файл чи ні. Подивіться в налаштуваннях поштової програми і відключіть такі опції, як «Show Attachment Previews», «Display Attachments Inline's» і так далі.


   Поради

   • Найкраще мати три електронних поштових ящика. Один для друзів і веб-сайтів, інший тільки для робочих питань, третій для особистих клієнтів, банківської листування, пошуку роботи та інших речей, що потребують підвищеної захисту. Використовуйте відповідне ім'я і важкий пароль для двох останніх поштових адрес. Деякі компанії можуть залишити за собою ваш робочий електронну адресу після вашого звільнення, тому переконайтеся, що у вас є резервна копія, всіх необхідних вам документів.

   Попередження

   • Тримайте резервну копію важливих електронних листів і документів на флешці або в друкованому вигляді, або в обох варіантах.

   • Використовуйте хороші перевірочні запитання, відповіді на які знаєте тільки ви.

   • Відмовтеся від своєї електронної пошти або будь-яких акаунтів, якщо вони були зламані, після того як скопіюєте всі дані, які можна врятувати. Негайно повідомте в ваш банк, на роботу про такі зміни. Вам, ймовірно, доведеться змінити всі паролі або номери рахунків і подібну інформацію негайно (якщо вона коли-небудь згадувалася у вашій електронній пошті). Поскаржтеся про проблему безпосередньо представникові організації, що надає вам послуги електронної пошти.

   • Якщо ваш комп'ютер був зламаний через Інтернет, то вся ваша інформація може наразитися на небезпеку. Оновлення вашу захист від вірусу і видаліть вірус. Якщо важливі документи або інформація були вкрадені, повідомте про це ваш банк і місце роботи. Повідомте в правоохоронні органи про злочин.