Як безпечно скачувати торрент файли


Завантажуючи файли, ви не знаєте напевно, чи є вони безпечними, тому що багато файли в інтернеті містять віруси, трояни, черви або інші шкідливі програми, які заражають систему. Хакери люблять створювати фальшиві сайти, які імітують популярні ресурси, наприклад, World of Warcraft, PayPal та інші. У цій статті розповідається, як визначити безпеку торрентів, скачуваних вами з торрент трекерів (The Pirate Bay, IsoHunt або іншого трекера). Стаття не робить зауважень з приводу скачування контенту, захищеного авторським правом.

Кроки


  Як безпечно скачувати торрент файли
 1. Оновіть ваш антивірус. Часто (але не завжди) при завантаженні небезпечного файлу антивірус попереджає вас про це і блокує всі заражені файли.

 2. Як безпечно скачувати торрент файли
 3. Оновіть торрент клієнт (програму, скачували торренти). Якщо у вас немає клієнта, його можна скачати безкоштовно. Рекомендується користуватися програмами Utorrent і BitTorrent. Також вам може знадобиться програма DaemonTools, що монтує образи (.iso файли) дисків. Якщо ви завантажуєте піратський контент, то будьте обережні - він може містити шкідливий код.

 4. Як безпечно скачувати торрент файли
 5. Шукайте торренти за кількістю сидов (користувачі, які роздають файл) і пірів (користувачі, скачують файл). Чим більше сидов і пірів, тим краще, так як це може свідчити про безпеку файлу (ніхто не роздає і не скачує файли з вірусами). Також велика кількість сидов і пірів збільшують швидкість скачування файлу.

 6. Як безпечно скачувати торрент файли
 7. Перевірте людини, яка розмістила файл на трекері. Деякі трекери, наприклад, The Pirate Bay, позначають користувачів, викладають безпечні файли, спеціальними символами, що дозволяє іншим користувачам оцінити роздає. Наприклад, ігри на Pirate Bay в основному роздають користувачі SKIDROW або [Dopeman, у яких високий рейтинг за розміщення безпечних і нових файлів.

 8. Як безпечно скачувати торрент файли
 9. Прочитайте опис файлу. Переконайтеся, що це саме те, що ви шукаєте. Будьте пильні, якщо опис дуже короткий або його взагалі немає.

 10. Як безпечно скачувати торрент файли
 11. Перевірте розмір файлу. Ставтеся з підозрою до файлів, які дуже великі або дуже маленькі (залежно від типу скачиваемого вами файла).

 12. Як безпечно скачувати торрент файли
 13. Перегляньте коментарі. Найчастіше ви знайдете безліч коментарів про небезпечні файлах. Тим не менш, іноді антивірус ложно спрацьовує і користувачі пишуть негативні коментарі. В цьому випадку пошукайте коментарі інших користувачів про те, що з файлом все гаразд. Також в коментарях ви знайдете інформацію про проблеми при установці і методах їх вирішення.

 14. Як безпечно скачувати торрент файли
 15. Якщо при натисканні на посилання для скачування файлу відкрилося вікно з рекламою, не натискайте на посилання / кнопки в цьому вікні. Це може привести до зараження системи.

 16. Як безпечно скачувати торрент файли
 17. Завантаження файлу почнеться тільки після того, як ви підтвердите її. У вікні підтвердження відобразиться список завантажуваних файлів (включаючи імена файлів та їх розширення, наприклад, .txt, .doc, .nfo, .iso, .ехе) і розмір кожного файлу. Ви також будете проінформовані про загальний розмір всіх завантажуваних файлів і про вільне місце на вашому жорсткому диску. Якщо торрент містить файли, які ви не хочете завантажувати, приберіть прапорець поруч з такими файлами.

 18. Як безпечно скачувати торрент файли
 19. Будьте особливо обережні при скачуванні архівів (rar / zip файлів) і EXE файлів. Ви не можете перевірити вміст архіву, поки він не скочується, але при цьому вірус з архіву вже може заразити систему. Архіви використовуються в тих випадках, коли торрент містить безліч маленьких файлів, або для того, щоб зменшити розмір торрента. Файли з розширенням .exe небезпечні тому, що їх запуск призводить до автоматичної установки вірусів і троянів. Тому рекомендується сканувати антивірусом всі файли, завантажені з торрент трекерів.

 20. Як безпечно скачувати торрент файли
 21. Якщо ви думаєте, що файл безпечний, натисніть ОК, щоб почати його завантаження. Файл буде завантажуватися з комп'ютера користувача, який розмістив файл на трекері, і з комп'ютерів інших користувачів, які вже скачали і роздають цей файл (так працюють пирингові мережі). Завантаження файлу сильно залежить від швидкості вашого підключення до інтернету і може зайняти кілька годин або навіть днів.

 22. Після завершення завантаження відкрийте папку завантаження. Перед тим, як відкрити будь-який файл, клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть опцію антивірусного сканування. В файлах .nfo або .txt ви знайдете інструкції про те, як встановити або налаштувати завантажену програму, гру і т.п. Якщо у вас виникли труднощі, відкрийте трекер, перейдіть на сторінку торрента і почитайте коментарі користувачів.

Поради


 • Якщо багато користувачів займаються піратством, то це не узаконює піратство. Підтримайте творців потрібного вам контента, купивши його.

 • Програма для скачування торрентів: uTorrent.

 • Антивірусне програмне забезпечення: AVAST !, AVG, Microsoft Security Essentials.