Як позбутися від вірусів і шпигунських програм


Ви втомилися від спливаючих вікон, що з'являються навіть тоді, коли ви не підключені до інтернету? Ви турбуєтеся про безпеку особистої інформації? Ця стаття розповість вам, як швидко підвищити безпеку вашої системи.

Кроки


  Як позбутися від вірусів і шпигунських програм
 1. Подумайте про перехід на Linux.

 2. Як позбутися від вірусів і шпигунських програм
 3. Регулярно оновлюйте Windows. У розділі «Джерела і посилання» цієї статті ви знайдете пряме посилання на Центр безпеки Microsoft.

 4. Як позбутися від вірусів і шпигунських програм
 5. Якщо у вас проблеми з спливаючими вікнами, скачайте та встановіть програму Ad-Aware; вона шукає і видаляє рекламні спливаючі вікна. Не забудьте регулярно оновлювати Ad-Aware. Крім того, використовуйте браузер, який блокує спливаючі вікна, наприклад, Mozilla Firefox (також існують спеціальні плагіни для Internet Explorer).

 6. Як позбутися від вірусів і шпигунських програм
 7. Скачайте та встановіть програму Spybot: Search and Destroy. На лівій панелі натисніть «Імунізація», щоб захистити ваш комп'ютер від шкідливих програм. Потім проскануйте систему і видаліть / знешкодьте знайдені шкідливі програми.

 8. Як позбутися від вірусів і шпигунських програм
 9. Скачайте та встановіть програму SpywareDoctor. Оновлення її і активуйте повний захист. Ця програма забезпечує захист комп'ютера в реальному часі від шкідливих програм.

 10. Як позбутися від вірусів і шпигунських програм
 11. Скачайте і встановіть безкоштовний антивірус Avira.

 12. Як позбутися від вірусів і шпигунських програм
 13. Скачайте і встановіть безкоштовний антивірус AVG.

 14. Як позбутися від вірусів і шпигунських програм
 15. Скачайте і встановіть McAfee SiteAdvisor для користувачів Internet Explorer або McAfee SiteAdvisor для користувачів Firefox.

 16. Як позбутися від вірусів і шпигунських програм
 17. Якщо ви використовуєте Internet Explorer, поміняйте його на Mozilla Firefox або Opera або Safari, так як це більш безпечні браузери.

Поради


 • Завантажитеся в безпечному режимі. При завантаженні в безпечному режимі запускається мінімальний набір необхідних процесів. У безпечному режимі можна видалити більшість шкідливих програм (але не обов'язково). Для цього в безпечному режимі проведіть повне сканування системи антивірусною програмою.

 • Після видалення шкідливих програм забезпечте від повторного зараження при підключенні до інтернету. Для цього скиньте налаштування вашого браузера. Потім відкрийте «Програми та засоби» і знайдіть будь-які програми, які ви не встановлювали і які можуть містити шкідливий код. Видаліть такі програми. Потім перевірте файл hosts на наявність небажаних веб-сайтів.

 • Якщо ваша система заражена, перед скануванням відключіть відновлення системи Windows (Пуск gt; Стандартні gt; Службові). В іншому випадку шкідливі програми будуть присутні в файлах відновлення системи.

 • Перед запуском сканування системи закрийте усі вікна та програми (включаючи Outlook), а потім відключіться від інтернету (найкраще від'єднати мережевий кабель).
 • Якщо ваш комп'ютер підключений до бездротової мережі, відключіться від неї.


 • Використовуйте утиліти HijackThis і OSAM Autorun Manager для аналізу програм, що запускаються при включенні комп'ютера.

 • Попередження

  • Не завантажуйте антивірусну або антишпигунську програму, про яку ви дізналися з спливаючій реклами; часто такі програми містять шкідливий код. Перед завантаженням будь антивірусної або антишпигунською програми перейдіть на www.softwarepedia.com або www.spywarefreecertification.com, щоб перевірити сертифікат програми.

  • Відвідайте сайт http://www.spywarewarrior.com/ для отримання докладної інформації про «підроблених» програмах. Найчастіше шпигунські програми переустановлюються навіть після їх видалення, а часом їх взагалі не можна видалити!

  Що вам знадобиться

  • Комп'ютер під управлінням ОС Windows

  • Доступ в інтернет