Як використовувати Shodan


Shodan - це спеціальна пошукова система, яку можна використовувати для знаходження підключених до інтернету пристроїв і точної інформації про різні веб-сайтах. За допомогою Shodan можна дізнатися, яку операційну систему використовує той або інший пристрій, або знайти місцеві FTP з відкритим анонімним доступом. Shodan можна використовувати як Google, тільки Shodan індексує метадані серверів. Для досягнення кращих результатів, слід використовувати фільтри в рядковому форматі.


Кроки


  Як використовувати Shodan
 1. Зайдіть на сайт Shodan за адресою http://www.shodanhq.com/.

 2. Як використовувати Shodan
 3. Натисніть "Register" у правому верхньому куті головної сторінки Shodan.

 4. Як використовувати Shodan
 5. Введіть ім'я користувача, адресу електронної пошти та пароль, натисніть "Submit." Shodan відправить лист з підтвердженням.

 6. Як використовувати Shodan
 7. Відкрийте лист з підтвердженням, натисніть по наведеної у листі посиланню, щоб активувати ваш профіль. У новому вікні браузера відкриється екран входу.

 8. Як використовувати Shodan
 9. Увійдіть в Shodan, використовуючи ваш логін і пароль.

 10. Як використовувати Shodan
 11. У рядку пошуку введіть параметри в рядковому форматі. Наприклад, якщо ви хочете знайти всі пристрої з США, що використовують паролі за замовчуванням, наберіть в рядку пошуку "default password country: US."

 12. Як використовувати Shodan
 13. Натисніть "Search", щоб запустити процес пошуку. Сторінка оновиться і покаже в списку всі пристрої, які підходять під задані параметри пошуку.

 14. Як використовувати Shodan
 15. Звузьте коло пошуку, додавши нові фільтри. Ось приклади звичайних пошукових фільтрів:
  • city: Можна звузити коло пошуку, позначивши місто. Наприклад, "city: moscow."

  • country: Можна обмежити коло пошуку однією країною, позначивши її двобуквеного кодом. Наприклад, "country: US."

  • hostname: Пошук можна обмежити ім'ям хоста. Наприклад, "hostname: facebook.com."

  • Операційна система: Обмежте пошук пристроїв потрібної операційною системою. Наприклад, "microsoft os: windows."


  • Як використовувати Shodan
  • Виберіть систему зі списку, щоб дізнатися про неї більше. Ви зможете, наприклад, дізнатися IP системи, координати, настройки SSH і HTTP, а також ім'я сервера.

  Поради


  • Для звуження кола пошуку, можна придбати додаткові розширення Shodan. Натисніть "Buy" в правому верхньому кутку головної сторінки, щоб купити фільтри та розширення.

  • Якщо ви відповідаєте за інформаційну безпеку у вашій організації, використовуйте Shodan для перевірки систем на можливість злому третіми особами. Наприклад перевірте, чи не використовуються у вашій організації встановлені паролі, ввівши "default password" в рядку пошуку. Паролі за замовчуванням істотно знижують безпеку інформації.