Як визначити безпеку скачування чого або


Побоюєтеся підчепити вірус, скачивая що-небудь? Хочете знати, чи є скачуваний файл безпечним чи ні? Це стаття розповість вам, як визначити безпеку скачування чогось.

Кроки


  Як визначити безпеку скачування чого або
 1. Оцініть те, що ви завантажуєте. Ви завантажуєте порнографію або зламані програми? Або ви завантажуєте додаток для браузера Mozilla Firefox? Швидше за все, порнографія і зламані програми містять шкідливий код. Тому першим ділом задумайтеся про те, що ви завантажуєте.

 2. Як визначити безпеку скачування чого або
 3. Оцініть дизайн сайту. Якщо ви завантажуєте файл з найпростішого сайту, то існує велика ймовірність того, що цей файл містить вірус. Тому вибирайте сайти, над якими трудилися професійні веб-дизайнери.

 4. Як визначити безпеку скачування чого або
 5. Оцініть популярність сайту. Наприклад, скачивая що-небудь з офіційного сайту Microsoft, ви ніколи не підчепити вірус. Увімкніть логіку і задумайтеся про популярність сайту.

 6. Як визначити безпеку скачування чого або
 7. Оцініть кількість користувачів, які скачали файл, і їхні відгуки. Якщо Вас зацікавив файл скачало багато користувачів, і вони залишили про нього позитивні відгуки, то можете сміливо скачувати цей файл.

 8. Як визначити безпеку скачування чого або
 9. Оцініть розмір файлу. Якщо він підозріло малий, не завантажуйте його.

 10. Як визначити безпеку скачування чого або
 11. Будьте обережні з виконуваними файлами '.exe ',' .bat ',' .pif ',' .scr '. Після скачування таких файлів обов'язково проскануйте їх антивірусом і антишпигунською програмою. Більш того, хакери маскують віруси за подвійним розширенням, наприклад, '.jpg.exe' - зверніть увагу, що це не зображення в форматі .jpg, а виконуваний файл .exe.

 12. Як визначити безпеку скачування чого або
 13. Підпис файлу. Якщо ви завантажили виконуваний файл (.exe), при його запуску повинно відкриватися вікно з попередженням про ліцензування. Якщо це не так, то, швидше за все, цей файл загрожує безпеці системи. (Зверніть увагу, що не всі непідписані файли є шкідливими, і що не всі підписані файли є безпечними; якщо ви сумніваєтеся, зверніться до розділу «Поради».)

Поради


 • Якщо ви отримали електронний лист від невідомого відправника з вкладеним файлом, негайно видаліть його. Це вірус.

 • Встановіть хорошу антивірусну програму, наприклад, Norton, AVG, Avast! (Хороший рівень безпеки забезпечують навіть безкоштовні версії антивірусів).

 • Репутацію сайту можна перевірити через WHOIS сайти, просто ввівши адресу цікавить вас сайту і отримавши вичерпну інформацію (про власника сайту, дату реєстрації та т.п.).

 • Ви можете використовувати безкоштовний онлайн сервіс для сканування файлів, наприклад, Virus Total, який просканує завантажений файл кількома утилітами і видасть результати.

 • Встановіть розширення в браузер (наприклад, McAfee SiteAdvisor, Norton SafeWeb і BitDefender TrafficLight), які автоматично блокують небезпечні сайти.

 • Віртуальні машини або програми-пісочниці, наприклад, Sandboxie, забезпечують безпечний спосіб перевірки файлів.

 • Введіть ім'я файлу в пошуковій системі і почитайте відгуки про нього інших користувачів.

 • Встановіть розширення VTzilla. Воно сканує файли перед їх завантаженням, а також перевіряє посилання.

 • Використовуйте здоровий глузд - що може бути простіше?

Попередження

 • Якщо ви не знаєте, безпечний це файл чи ні, то краще не завантажуйте його.

 • Якщо ви завантажили і запустили шкідливий файл, встановіть хороший антивірус або антишпигун (Avast, AVG, MalwareBytes).