Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті


Інтернет створювався для зручності; не для безпеки. Якщо ви використовуєте інтернет стільки ж, скільки його використовує будь-яка людина в середньому, то є шанс, що люди відслідковують історію ваших переглядів за допомогою вірусів, скриптів і може навіть камери. З такою інформацією людина з будь-якої точки світу може дізнатися все - хто ви, де ви живете і іншу особисту інформацію.


Існують два основних способи стеження в інтернеті:

 • Використання вірусів на вашому комп'ютері

 • "Прослуховування" обміну ваших даних на віддалених серверах

Кроки


Метод 1 з 2: Як уникнути вірусів


  Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 1. Оновлюйте вашу операційну систему. Найпростіший спосіб відстеження ваших дій для хакерів - це використання шкідливого програмного забезпечення (вірусів). Оновлюючи вашу операційну систему (ОС), ви дотримуєтеся останніх критичних оновлень безпеки, що запобігає використання вірусів на вашому комп'ютері.

 2. Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 3. Оновлюйте ваші програми. Нові версії програм, зазвичай, покращують роботу з додатком і додають нові функції. Але не тільки це: це ще і є способом виправляти помилки. Існують різні види помилок: помилки візуальної частини програми, помилки забезпечення програми, а інші можуть бути віддалено і автоматично використовуватися хакерами, щоб отримати доступ до вашого комп'ютера. Немає помилок, немає атак з віддалених серверів.

 4. Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 5. Оновлюйте ваш антивірус і тримайте його включеним. Якщо база даних антивіруса застаріла, то деякі віруси можуть прослизнути. Якщо ваш антивірус вимкнений, і система перевіряється не регулярно, то вам краще видалити антивірусну програму. Антивірусні програми займаються пошуком вірусів, шпигунських програм, руткітів і черв'яків.

 6. Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 7. Не використовуйте кілька антивірусних програм одночасно. Антивірус, найчастіше, поводиться агресивно, щоб правильно функціонувати. У кращому випадку, один з ваших антивірусів прийме другий за помилкову тривогу. У гіршому випадку, обидва антивіруса не зможуть працювати коректно. Якщо ви хочете використовувати кілька антивірусів, то оновіть базу даних програми, витягніть мережевий кабель, відключіть основну антивірусну програму і включіть другий антивірус в режимі «на вимогу». Після цього включіть основну антивірусну програму і використовуйте комп'ютер, як і раніше. Malwarebytes буде не поганим доповненням до першого рівня захисту від вірусів.

 8. Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 9. Ніколи не завантажуйте щось з неофіційних сайтів (будь-якої операційної системи) або довірених сховищ (Linux / BSD / MacOS). Наприклад, якщо ви хочете завантажити VLC media player, то завантажте його з офіційного сайту (пошукайте в пошуковику і знайдете: www.videolan.org/vlc/). Не використовуйте посилання на неофіційних сайтах, навіть якщо ваш антивірус мовчить.

 10. Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 11. Якщо можете, подивіться електронні підписи (дивіться [і статтю wiki [md5 більше не рекомендується до використання, дивіться інформацію про sha25). По суті, ідея полягає в тому, щоб дізнатися підпис файлу (установника програми). Це підпис видається на офіційному вебсайті або із довіреної бази даних. Під час завантаження файлу ви можете подивитися його підпис і порівняти з підписом на офіційному сайті: якщо вони сходяться, то ви завантажили правильний установник. Якщо ні, то, швидше за все, ви скачали підмінений установник або щось пішло не так під час завантаження (у кожному разі, скачайте файл ще раз, щоб переконається в його автентичності). Цей процес автоматичний в більшості Linux і в * BSD, використовуючи пакет менеджер, без додаткових дій. Використовуючи Windows, вам доведеться перевіряти це вручну.

 12. Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 13. Використовуйте firewall. Під Linux / * BSD існують два чудових firewall (netfilter / iptables і pf, відповідно). Під MS Windows вам доведеться знайти одну з таких програм. Ви повинні зрозуміти, що firewall - це як переводник в центрі величезної залізничної станції з поїздами (мережеві дані), платформами (порти) та дорожніми шляхами (потоками). Поїзд не може сам себе розвантажити: йому для цього потрібен хтось (програма, яка працює на певному порту). Дозвольте вам нагадати: firewall - це не стіна або ворота, це переводник. Не забувайте, ви не можете контролювати вихідні з'єднання (тільки якщо всі заблокувати і витягнути мережевий кабель), але ви можете їх документувати. Якщо у вас є доступ до стандартної програми firewall (netfilter / iptables і PF), робіть логи непередбаченого вихідного трафіку і блокуйте всі вхідні з'єднання, крім встановлених і довірених з'єднань.

 14. Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 15. Якщо ваш firewall не включений, використовуйте його для логів. Ви не зможете заблокувати вхідні з'єднання правильним чином. Намагайтеся не включати фільтри на додатки: це не ефективно і надає помилкову впевненість у безпеці.

 16. Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 17. Перевірте працюють служби. Якщо ваш комп'ютер не є сервером, то деякі служби вам не потрібні і можуть бути відключені (будьте обережні: більшість служб Windows / Linux / MacOS / BSD важливі для правильної роботи системи). Якщо можливо, вимкніть непотрібні служби і заблокуйте будь-який трафік на відповідних портах у вашому firewall (наприклад, якщо служба NetBios використовує порти 135 і 138, то ви можете заблокувати весь вхідний і вихідний трафік на цих портах, якщо ви не використовуєте Windows shares). Будь ласка, пам'ятайте: помилки в службах - це відкриті ворота для хакерів до вашого комп'ютера. Ви можете спробувати програми по скануванню портів, як nmap, щоб дізнатися, які порти вам потрібно закрити або які служби відключити.

 18. Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 19. Не використовуйте обліковий запис з правами адміністратора: це можна робити в Windows Vista і Seven, але якщо ви використовуєте обліковий запис з правами адміністратора, то віруси можуть запросити ці привілеї для власної роботи. Якщо ви не адміністратор, то віруси повинні бути набагато розумнішими, щоб успішно діяти у вашій системі. Найбільше, що може статися - вірус може відстежити інформацію про вас, але не про інших користувачів. Під час такого доступу вірус не зможе використовувати ваші ресурси повністю, так його набагато простіше видалити.

 20. Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 21. Якщо ви не граєте в ігри або не використовуєте рідкісне програмне забезпечення, перейдіть на Linux. На даний момент відомі тільки кілька вірусів, що працюють під Linux. І вони були усунені дуже давно - все завдяки оновленням безпеки. Програми викачуються з довірених сховищ. Вам не потрібні антивіруси, і існує велика кількість безкоштовних, відкритих програм хорошої якості (firefox, chrome, inkscape, gimp, pidgin, openoffice, filezilla, ffmpeg, ghostscript, xchat і багато інших програм).

Метод 2 з 2: Як уникнути шпигунів на вашому з'єднанні

  Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 1. Подбайте про те, щоб ваша дротова мережа була недоступна без вашого відома.

 2. Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 3. Подбайте про те, щоб ваша бездротова мережа шифрувалася з WPA-TKIP, або WPA (2) - CCMP або WPA2-AES. На даний момент шифрування WEP або не використання шифрування - дуже небезпечно: не робіть цього!

 4. Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 5. 3Ніколи не використовуйте проксі-сервера, щоб виходити в інтернет: при використанні їх не забувайте, що ви, по суті, довіряєте всю вашу інформацію якомусь незнайомцю, який встановив проксі-сервер. Вони можуть вести логи, зберігати і записувати все, що ви надсилаєте в інтернет, через його / її проксі! Вони можуть навіть скасувати шифрування, який ви намагалися використовувати. По суті, вони можуть дізнатися навіть номер вашої кредитної картки. Краще всього використовувати HTTPS на самому сайті, ніж намагатися ходити в інтернет через посередника.

 6. Як перешкодити людям відслідковувати вас в інтернеті
 7. Користуйтеся шифруванням скрізь, де це можливо. Таким чином, ніхто крім вас і віддаленого сервера не зможе дізнатися, що ви посилаєте і отримуєте. Використовуйте SSL / TLS, коли можливо, уникайте простих FTP, HTTP, POP, IMAP і SMTP (використовуйте SFTP, FTPS, HTTPS, POPS, IMAPS, і POPS). Якщо ваш браузер говорить про неправильне сертифікаті, закрийте цей вебсайт. Крапка.

 8. Не використовуйте сервіси, щоб заховати ваш IP-адреса: по суті, це проксі. Вся ваша інформація піде через сторонні сервера, господарі яких можуть відстежити ваші дані, паролі та історію переглядів.

Поради

 • Якщо ви використовуєте клієнт для електронної пошти, налаштуйте його так, щоб пошта показувалася простим текст (не HTML). Якщо ви не можете прочитати вашу пошту, значить, лист повністю складається з HTML і зображень. Ви можете бути впевнені, що це або спам.

 • Не відкривайте пошту від людей, яких ви не знаєте.

 • Помилки на вебсайтах є хорошим методом відстеження відвідуваних вами ресурсів. Деякі розширення можуть вам з цим допомогти, наприклад Ghostery під Chrome і Firefox.

 • Власники вебсайтів не можуть відслідковувати вас на вашу IP-адресою: в більшості випадків, ваш IP-адреса буде динамічним. Він буде час від часу змінюватися, і тільки інтернет провайдер буде обізнаний про вашої особистості.

 • Якщо ви граєте в онлайн-гру і вам потрібно відкрити порти, вам не потрібно буде їх знову закривати. Пам'ятайте: немає служби, немає небезпеки. Коли ви вийдіть з гри, порт більше не використовується: практично те ж саме, що і закритий порт.

 • Один вебсайт не зможе відстежити ваш IP-адресу на інших вебсайтах.

 • Не використовуйте DMZ: використання лазівок доступно тільки людям з вашої мережі, якщо ви сидите в DMZ, то ваша мережа знаходиться в інтернеті.

 • Відкриті порти в firewall без участі "поламаною" служби - зовсім марні для хакерів.

 • Не відкривайте прикріплені файли в листах; тільки якщо довіряєте тому, від кого отримали цей лист.

 • Не використовуйте кілька антивірусних програм одночасно.

 • Ваша IP-адреса не потрібен хакерам.