Як зберегти анонімність онлайн


Сьогодні про свою приватності в мережі Інтернет дбають не тільки розповсюджувачі дитячої порнографії, терористи і хакери, а й звичайні користувачі. Недостатня приватність може зробити вас об'єктом викрадення персональних даних та інших протиправних дій. Крім того, деякі люди намагаються захиститися від відстеження їх дій в Інтернет своїм же державою (і обгрунтовано!). Якщо ви хочете залишатися в безпеці в наш цифровий вік, ви повинні виконувати основні запобіжні заходи, щоб приховати або замаскувати свою особистість.

Кроки


 1. Знайдіть хороший міжмережевий екран. Один з основних способів захисту - це установка хорошого брандмауера. Міжмережевий екран - це програмне забезпечення, яке відсіває підозрілий мережевий трафік. У Windows вже є попередньо встановлений міжмережевий екран, але якщо ви хочете почувати себе дійсно в безпеці, встановіть щось інше. Можете спробувати безкоштовні міжмережеві екрани (наприклад, ZoneAlarm) або придбати більш серйозне програмне забезпечення.

 2. Використовуйте VPN. VPN (віртуальна приватна мережа) переадресовує ваш трафік в інше місце розташування до досягнення кінцевої мети, маскуючи при цьому вашу особу. Також важливо, що під час переадресації VPN зашифровує ваші дані, що забезпечує їх безпеку і захищає вас від хакерів і злодіїв персональних даних.
  • Private Internet Access і TorGuard є відмінними VPN, які не зберігають історії (дозволяє захистити вас від запитів з боку держави).

  • VPN також відмінно допомагає замаскувати ваше місце розташування і отримати доступ з-за кордону до таких сервісів, як Netflix.


  • Використовуйте проксі-сервер. Проксі-сервери схожі на VPN, але вони не шифрують ваш трафік. Будучи менш безпечними, вони, тим не менш, відмінно підходять для перегляду веб-сторінок. До того ж, їх використання в основному надається безкоштовно або набагато дешевше, ніж VPN. FoxyProxy - поширений, зазвичай надійний сервіс.
   • Пам'ятайте, що використання VPN і проксі-сервера одночасно значно сповільнить швидкість передачі ваших даних, так як вони проходять значно більший шлях.


   • Використовуйте TOR. Незважаючи на те, що у TOR проблеми з агентством національної безпеки США, це один з найнадійніших способів зберегти свою анонімність і безпека в мережі. Але що це? TOR - це програмне забезпечення, яке спрямовує інтернет-трафік через ланцюжок вузлів, надзвичайно утруднюючи отримання інформації про користувача. Якщо не брати до уваги деякі проблеми, при його правильному використанні це кращий спосіб залишатися анонімним онлайн.

   • Додайте букву S. Ви помітили, що іноді інтернет-адреса починається з http, а іноді з https? Ця s означає, що трафік шифрується за допомогою SSL-протоколу, роблячи його більш безпечним. Хоча не всі веб-сайти підтримують https, ті, які на це здатні, не завжди його використовують. Один із способів використання SSL-шифрування так часто, як тільки можливо - установка розширення для браузера HTTPS Everywhere.

   • Регулярно видаляйте історію з браузера. Ваш браузер зберігає історію відвідин сторінок, що ви вводите та інші дані про вас. Основним заходом безпеки є регулярне видалення цих даних. Кеш і куки - основні винуватці, але ви повинні будете вирішити для себе, як далеко ви хочете піти.

   • Поміняйте настройки браузера. Щоб ще більше себе убезпечити, ви можете змінити настройки браузера. У більшості браузерів налаштування приватності і безпеки можна знайти в розділі налаштувань. Відповідайте на автоматичні запити сайтів не відслідковувати вас і робіть всі подібні дії, передбачені вашим браузером.

   • Змініть пошукову систему за замовчуванням. Google та інші великі пошукові системи зберігають інформацію про те, що ви шукайте, як і іншу інформацію про вас. Використовуйте пошукові системи, які цього не роблять (наприклад, DuckDuckGo).

   • Задумайтесь над зміною операційної системи (ОС). Деякі ОС менш безпечні, ніж інші. Windows, наприклад, є відверто небезпечною і корпорація Microsoft рада допомогти великому братові у всьому. Linux вважається однією з найбезпечніших операційних систем, але її складно освоїти.

   • Прийміть запобіжні заходи щодо вашої електронної пошти. Якщо можете, використовуйте безпечні сервіси електронної пошти. Коли пишіть людям, яким ви не довіряєте, користуйтеся фіктивним електронною адресою і переконайтеся, що ніде не відображається реальна інформація про вас (не використовуйте справжнє ім'я, вік і т.д.) Також, якщо захочете, налаштуйте переадресацію електронних повідомлень таким чином, щоб отримувати їх на свій основний поштову скриньку. При відповіді переконайтеся, що використовуєте фіктивну адресу електронної пошти! Це не особливо дієво проти урядових установ, але добре працює при захисті від хакерів.

   • Використовуйте Bitcoin. Bitcoin - це форма валюти, яку неможливо відстежити, вона стала дуже популярною за останні рік-два. Не кожен веб-сайт її приймає, але ті, що приймають, відмінно допоможуть вам зберегти анонімність, роблячи покупки в мережі.

   • Використовуйте передплачені картки VISA. Ще один спосіб захистити свою особистість при здійсненні покупок - це використовувати передплачену картку VISA. Її можна використовувати на всіх сайтах, які приймають картки VISA, а саму карту можна придбати у великих продовольчих магазинах (в США) або в сервісі QIWI (в Росії).

   • Практикуйте безпечний інтернет. Як завжди, вам потрібно потурбуватися про свою безпеку в мережі Інтернет (як про безпечний секс!). Деякий з того, що ви можете зробити:
    • Використовуйте складні паролі, що включають як мінімум 8 символів, великі і малі літери, цифри, а також символи. Ніколи не використовуйте в якості пароля слова.

    • Якщо можливо, використовуйте для кожного сайту окремий пароль.

    • Часто міняйте паролі.

    • Не відвідуйте ненадійні сайти та не шукайте електронні повідомлення з невідомих адрес.

    • Будьте обережні з сайтами, що містять порнографію. Загальновідомо, що вони часто заражені вірусами. Як і сайти для обміну файлами.


    • Перестаньте вводити всю інформацію про себе! Майте на увазі, що якщо хочете залишатися анонімним в Інтернеті, не залишайте багато інформації про себе в мережі. Facebook зробив наше особисте життя відкритою для всіх. Хороший спосіб захистити вашу інформацію - це, для початку, не викладати її в Інтернет.

    Поради


    • Якщо ви хочете зберегти анонімність в Інтернет, вивчіть більше інформації з цього питання. Прочитайте більш детально про куках, проксі-серверах, абонентських службах, браузерах та інтернет-протоколах. Ця тема не так проста, тому якщо ви дійсно покладаєтеся на анонімність в Інтернеті, вам потрібно стати експертом в цьому. Багато країн стежать за блогерами, журналістами або навіть простими користувачами, щоб визначити наявність у них матеріалів еротичного змісту. Якщо ви живете в країні, де смерть є можливим покаранням для чоловіка або жінки, які шукають свободу в Інтернеті, подумайте перед тим, як використовувати дешевий проксі-сервер.

    Попередження

    • Приватний проксі-сервер часто працюють в бот-мережах; якщо вам пропонуються тисячі проксі-серверів - уникайте їх!

    • Веб-проксі зберігають ваші паролі і можуть змінювати зміст веб-сторінок; пам'ятайте про це, коли їх використовуєте.

    • Будьте впевнені в тому, що робите; країни третього світу або репресивні країни, як Китай, - експерти в порушенні анонімності. Самі станьте експертом!

    • Відкриті проксі-сервери можуть бути небезпечні. Конвенція ЄС з кіберзлочинів від 2001 року, а також Акт США про комп'ютерної злочинності постановляють, що заходити на проксі або комп'ютер без дозволу - це злочин!