Як зберегти конфіденційність онлайн


У світлі недавно з'явилася інформації про те, до якого кількістю персональних даних має доступ держава, захист особистої інформації ніколи ще не була так актуальна. Якщо ви не вживаєте заходів обережності, все, що ви робите в мережі, відстежується компаніями і урядом для створення як вашого профілю, так і профілю вашої активності. Приділіть всього кілька хвилин виконанню інструкцій з даної статті, щоб бути впевненим, що ваші особисті дані в Інтернеті захищені якнайкраще.

Кроки


Частина 1 з 4: Захист конфіденційності при використанні соціальних мереж


 1. Виберіть настройки конфіденційності. Більшість соціальних мереж дозволяє користувачеві змінювати налаштування конфіденційності. У цих налаштуваннях можна вказувати, як інші можуть знайти ваш профіль, і яка інформація доступна для публічного перегляду. Більшість соціальних мереж має стандартні настройки конфіденційності, при яких занадто багато вашої особистої інформації просочується в публічний доступ, тому у ваших руках їх зміну з метою посилення особистої конфіденційності.
  • У Facebook натисніть на іконку із зображенням шестерні в правому верхньому кутку та виберіть Налаштування хроніки і зліва клацніть по Конфіденційність. Тут ви можете вибрати: хто зможе бачити ваші матеріали, хто може з вами зв'язатися і хто вас може знайти. Якщо ви хочете зберегти максимальну конфіденційність, виберіть у всіх розділах Друзі і потім видаліть з друзів тих людей, з якими ви не хочете ділитися інформацією про себе.

  • У Twitter ваші твіти видно для всіх за замовчуванням. Ви можете включити опцію Конфіденційність твітів, Коли читати ваші твіти зможуть тільки передплатники, яких ви схвалили. Конфіденційні твіти не можна ретвітнуть і вони не відображаються в пошуку Google.

  • В Google+ налаштування конфіденційності ті ж, що і для інших ваших акаунтів Google. Для зміни налаштувань конфіденційності натисніть на ваше фото в правому верхньому кутку та виберіть Аккаунт. І в розділі Налаштування Google+ виберіть Змінити налаштування. Тут ви можете налаштувати, хто і яку інформацію може бачити. Що-завгодно з параметром Всі може переглянути будь-яка людина, яка вас шукає. Ви можете змінити налаштування таким чином, що тільки люди, яких ви вкажете, будуть бачити певну інформацію.


  • Уникайте використання незахищених громадських точок доступу, так як ці бездротові мережі можуть бути інструментом хакерів для отримання вашої особистої інформації.

  • Подивіться на свій профіль з боку. Вийдіть зі свого профілю в соціальній мережі і спробуйте пошукати себе. Перегорніть свою сторінку і переконаєтеся, що дані, які ви не хочете відкривати для публічного доступу, не видні. Якщо знайдете інформацію, яку хочете приховати, увійдіть у ваш профіль і видаліть її або сховайте.

  • Пошукайте себе в Інтернеті. Використовуючи будь-яку популярну службу пошуку, пошукайте за своїм імені. Зверніть увагу на те, що знайдете, і потім зробіть все можливе, щоб видалити ці дані. Наприклад, якщо ви знайшли за допомогою веб-пошуку профіль на сайті пошуку однокурсників, зв'яжіться з адміністрацією цього сайту з проханням від видаленні інформації про вас.
   • Якщо у вас є невикористовувані акаунти на старих сайтах, поверніться і видаліть свої дані, щоб прибрати інформацію про вас з бази даних сайту.


   • Обмежте кількість інформації, яку ви публікуєте. Навіть якщо ви заборонили публічний доступ до вашої інформації, компанії, що володіють соціальними мережами, все ще мають до неї доступ. Обмеживши кількість публікується інформації про себе, ви обмежуєте кількість доступної про вас інформації для цих компаній.

   • Вимкніть прив'язку публікацій до розташування. Багато соціальні мережі, наприклад, Facebook, дозволяють вам прив'язувати публікації до місця, де ви знаходитесь в момент розміщення поста. Ці місця розташування потім зберігаються в базу даних. Уникайте прив'язці до своєму місцю розташування, якщо тільки для вашого поста не дуже важлива саме ця інформація.

   • Зрозумійте, що соціальні мережі заробляють гроші на рекламі. Реєструючись в соціальній мережі, ви вже робите це на шкоду своїй конфіденційності, навіть якщо не будете розміщувати там ніякої інформації. Завдяки своїй системі лайків, Facebook може відстежувати використання вами інтернет-ресурсів, як і Google зі своєю системою +1. Навіть якщо ви сховали всю інформацію, ці компанії все ще зможуть використовувати інформацію про вас в рекламних цілях.

   Частина 2 з 4: Конфіденційність при перегляді сторінок в Інтернеті

   1. Використовуйте більш захищений веб-браузер. Internet Explorer поставляється в комплекті з усіма версіями Windows, але він більш схильний атакам, ніж браузери Firefox і Chrome. Вони доступні безкоштовно, тому розглянете питання переходу на один з них, щоб захистити себе від вірусів і шкідливого програмного забезпечення.
    • Щоб бути ще більш впевненим у своїй безпеці, встановіть веб-браузер TOR. Він працює на модифікованій версії браузера Firefox і забезпечує вашу анонімність, підключаючись через мережу TOR. Хоча швидкість завантаження веб-сторінок значно знизиться, ваші дії буде неможливо відстежити.


    • Відправлення запиту Не відслідковувати. Веб-сайти можуть вибирати, чи виконувати цей запит, але в основному він знизить кількість веб-сайтів, які відстежують ваші дії в Інтернеті. Включити цю опцію можна в додаткових настройках більшості веб-браузерів.
     • Не думайте, що після вибору цієї опції ваші дії буде неможливо відстежити. Багато веб-сайти будуть як і раніше збирати інформацію.


     • Додаток, що забороняє відстеження. Зазвичай ці додатки (можна встановити безкоштовно) більш ефективні, ніж просто включення опції не відслідковувати. Одне з найбільш популярних додатків - DoNotTrackMe від розробника Abine.

     • Уникайте великих веб-сервісів. Відомі програми (Skype) і сервіси (Google) перебувають під наглядом служби безпеки США. Для захищеного перегляду веб-сторінок і спілкування в інтернеті вибирайте програми, сервера яких розташовані за межами США, тому вони не підпадають під юрисдикцію законів Сполучених Штатів. Також переконайтеся, що ці програми та сервіси не відслідковують ваші звички перегляду інтернет сторінок.
      • Популярні захищені служби пошуку: Startpage, DuckDuckGo і lxquick

      • Популярні альтернативні програми для обміну повідомленнями: bitmessage, Jitsi, Pidgin і Adium


      • Залишайте інформацію про себе тільки на сайтах, захищених HTTPS. Це захищена версія стандарту HTTP, де дані передаються і приймаються HTTPS веб-сайтами в зашифрованому вигляді. Більшість захищених сайтів використовує HTTPS-версію автоматично, але ви можете примусово її використовувати, встановивши додаток для браузера Firefox - HTTPS Everywhere, або використовувати опції HTTPS для Chrome.
       • Якщо сайт не підтримує HTTPS, тоді у вас ніяк не вийде використовувати HTTPS-з'єднання. Не вводьте особисту інформацію на таких сайтах.

       • Захищений сайт можна ідентифікувати за індикатором безпеки у веб-браузері. Його розміщення залежить від браузера, але, в основному, це іконка замку, розташована перед або після адреси. Також на початку адреси ви повинні побачити "https".


       • Підключіться до проксі-сервера. Проксі-сервер виконує роль посередника між вами та Інтернетом. Запит відправляється з вашого комп'ютера на проксі-сервер і потім - в Інтернет. Результати також відправляються в зворотному напрямку. Цим досягається ефект маскування комп'ютера, так як веб-сайт припускає, що відправив запит проксі-сервер і є ваш комп'ютер. Якщо ви підключіться до проксі через VPN (віртуальна приватна мережа), тоді всі дані між вашим комп'ютером і проксі-сервером будуть зашифровані.

       Частина 3 з 4: Захист конфіденційної інформації під час спілкування

       1. Шифруйте електронні повідомлення. Ви можете використовувати GPG (безкоштовне програмне забезпечення для шифрування) для обміну зашифрованими електронними повідомленнями. GPG - це кінцеве шифрування, для якої потрібна, щоб відправник і одержувач створили і обмінялися відкритими ключами GPG.

       2. Шифруйте переписку в чатах. Можете використовувати Pidgin з OTR Off-the-Record Messaging або інші засоби для збереження конфіденційності вашої листуванні в чаті.

       3. Шифруйте відеоконференції. Для цього використовуйте Jitsi або будь-які інші програми, які підходять для цього.

       Частина 4 з 4: Захист шляхом контролю і видалення особистої інформації, яка вже є на інших сайтах

       1. Знайдіть список сайтів, які збирають дані. Є кілька компаній, які займаються виключно збором даних про користувачів і подальшим їх продажем на ринку. Ці сайти використовують інформацію з відкритих джерел - з соціальних мереж, інформацію про відвідуваних сайтах і т.д. для створення вашого профілю, який вони зможуть продати. Видалення інформації про себе з цих списків може бути скрутним і відніме у вас багато часу.

       2. Видалення особистої інформації зі списків. На декількох сайтах є списки компаній, які збирають дані, і інформація про видалення особистих даних з них. Процес видалення, як правило, включає електронну переписку і дзвінки в компанію до тих пір, поки ви не знайдете людину, яка видалить інформацію про вас. Це може забрати багато часу і сил, оскільки багато з цих компаній цілеспрямовано ускладнюють цей процес.

       3. Заплатіть, щоб ваші дані видаляли автоматично. Існує кілька сервісів, які видаляють ваші особисті дані з сайтів, які збирають дані. Вони виконують ту ж функцію, що ви можете зробити безкоштовно, але дозволяють вам не витрачати час на пошуки цих сайтів.
        • Ці сервіси, як правило, працюють у форматі підписки. Це пов'язано з тим, що навіть якщо ви видалили себе зі списку, через кілька місяців ви будете внесені туди повторно. Щоб переконається, що ви не внесені до списків, дані сервіси повторюють процес видалення кожні кілька місяців.


        Поради

        Додаткову інформацію можна знайти за наступними посиланнями:

        • https://securityinabox.org/

        • https://prism-break.org/