Як видалити вірус


Якщо ви підозрюєте, що у вас на комп'ютері (Windows) є віруси, ви повинні негайно видалити їх (іноді проблеми викликані помилками в реєстрі). Описані нижче методи працюють з більшістю шкідливих програм (може бути, за винятком новітніх, невідомих або незвично злоякісних вірусів). Для впевненості в повному видаленні вірусу виконайте всі кроки, описані в цій статті.


Ознаки наявності вірусу (шкідливих програм):

 • Повільна робота комп'ютер та / або інтернету.

 • Поява дивних спливаючих вікон або перенаправлення веб-браузера на інші сайти.

 • Збої в роботі програм (навіть після переустановлення).

 • Недоступність системних функцій (наприклад, панелі управління, диспетчера задач, Internet Explorer).

 • Поява повідомлення про помилку «RPC error» (вікно із зворотним відліком в 30 секунд до перезавантаження).

 • Нез'ясовне збільшення інтернет трафіку.

Кроки


  Як видалити вірус
 1. Проскануйте систему антивірусною програмою. Увага: багато сучасних віруси можуть сховатися від антивірусів. Надішліть в карантин будь підозрілі файли.

 2. Як видалити вірус
 3. Переконайтеся, що ви використовуєте хороший антивірус. Хороші безкоштовні антивіруси: Avira AntiVir, AVG і Avast.

 4. Як видалити вірус
 5. У разі, якщо антивірус не виявив шкідливих програм, але ви все ще підозрюєте присутність вірусу в системі, виконайте наступні дії:

 6. Як видалити вірус
 7. Скачайте сканер шкідливих програм, наприклад, Malwarebytes Anti-Malware, Spybot Search або Destroy and Superantispyware.

 8. Як видалити вірус
 9. Якщо ви не можете (через вірус) встановлювати будь-яке програмне забезпечення або робити оновлення, перейдіть до кроку 7; в іншому випадку перейдіть до кроку 6.

 10. Як видалити вірус
 11. Завантажитеся в безпечному режимі. Перезавантажте комп'ютер і при появі на екрані логотипу виробника натисніть F8 (кілька разів). В отобразившейся меню виберіть «Безпечний режим».

 12. Як видалити вірус
 13. Завантажитеся в безпечному режимі з підтримкою мережі. Перезавантажте комп'ютер і при появі на екрані логотипу виробника натисніть F8 (кілька разів). В отобразившейся меню виберіть «Безпечний режим з підтримкою мережі». Таким чином ви зможете підключитися до інтернету і скачати програму і поновлення Malwarebytes. Виберіть повне (а не швидке) сканування.

 14. Як видалити вірус
 15. Як тільки ви завантажилися в безпечному режимі з підтримкою мережі, скачайте сканер Malwarebytes, встановіть і відновите його.

 16. Як видалити вірус
 17. Запустіть сканер шкідливих програм (або послідовно запустите декілька сканерів). Видаліть будь-які підозрілі файли. УВАГА: при видаленні підозрілих файлів переконайтеся, що ви не видаляєте потрібні вам файли. Наприклад, Microsoft Outlook використовує файли .pst в електронній пошті, а часто електронні листи в файлах .pst містять шкідливий код. В цьому випадку антивірусні сканери видалять все .pst файли, то є всі листи в папці "Вхідні" (а не одне певне лист).

Крайній випадок: безпечний режим недоступний


  Як видалити вірус
 1. Скачайте завантажувальний диск. Деякі виробники антивірусних програм (Norton, AVG, Kaspersky, GData, Рanda) надають завантажувальні диски, які можна скачати з веб-сайтів виробників і записати на CD / DVD диск.

 2. Як видалити вірус
 3. Завантажити з CD / DVD диска. Способи завантаження з диска варіюються залежно від виробника комп'ютерних комплектуючих, але в більшості випадків при запуску комп'ютера натисніть Esc або F9 або F10 або F11, щоб відкрити меню завантаження і вибрати в ньому ваш CD / DVD привід (необхідна клавіша відображається на екрані з логотипом виробника ).

 4. Як видалити вірус
 5. Запустіть антивірусне сканування з завантажувального диска. Видаліть підозрілі файли (не видаляйте потрібні файли, наприклад, файли електронної пошти, про які говорилося вище).

 6. Як видалити вірус
 7. Завантажити з жорсткого диска. Після видалення вірусів за допомогою завантажувального диска знову перейдіть до кроку 7, щоб продовжити сканування.

 8. Як видалити вірус
 9. Попросіть допомоги у фахівця. Якщо ви дійшли до цього кроку, рекомендується проконсультуватися з фахівцем.

 10. Як видалити вірус
 11. Витягніть жорсткий диск. Якщо завантажувальні диски Norton, AVG або Kaspersky не працюють, витягнете жорсткий диск із комп'ютера.

 12. Як видалити вірус
 13. Підключіть його до іншого комп'ютера, на якому встановлені сканери шкідливих програм (наприклад, Malwarebytes). Не відкривайте жорсткий диск після його підключення - клацніть по значку жорсткого диска правою кнопкою миші і виберіть "Сканувати Malwarebytes» (передбачається, що жорсткий диск визначений автоматично).

 14. Як видалити вірус
 15. Навчіться підключати жорсткий диск до іншого комп'ютера. Якщо ви витягли свій жорсткий диск, але не знаєте, як його підключити, придбайте зовнішній корпус для жорсткого диска формату 2,5 або 3,5 і тимчасово підключіть ваш диск до зовнішнього корпусу (що дозволить вам відсканувати жорсткий диск антивірусною програмою з іншого комп'ютера).

 16. Як видалити вірус
 17. Після завершення сканування і видалення всіх вірусів зробіть резервну копію даних. Для цього вставте диск назад в комп'ютер, підключіть його та переконайтеся, що віруси видалені.

 18. Як видалити вірус
 19. Врахуйте, що диск може бути пошкоджений. Якщо диск не працює, а ви абсолютно впевнені, що зробили все правильно, то необхідно проконсультуватися з фахівцем з питання відновлення даних або спробувати зробити це самостійно.

Поради

 • Якщо ви не впевнені в чомусь, не робіть цього!

 • Регулярно робіть резервні копії. Наприклад, програми Total Care Internet Security, GData Total Care і Norten360 створюють резервні копії за розкладом.

 • Якщо ви не можете виконати описані процедури, зверніться до фахівця.

 • Завантаження в безпечному режимі особливо важлива, якщо шкідливу програму важко видалити звичайними способами.

 • Якщо описаний метод не працює, скачайте утиліту HijackThis, запустіть її, збережете журнал, а потім розмістіть журнал на авторитетних форумах з безпеки, наприклад, BleepingComputer або GeekstoGo.

Попередження

 • Видалення шкідливих програм може зайняти години, дні або навіть тижні. Тому запасіться часом (і терпінням)!

 • Якщо ви не впевнені в правильності своїх дій, довірте видалення вірусів фахівцеві. Є ймовірність, що ви зробите помилку і втратите цінні дані або пошкодите систему.

 • За допомогою програм безпечного видалення даних (наприклад, Eraser) зітріть вільний простір на жорсткому диску. Цим ви гарантуєте неможливість відновлення даних на ньому (включаючи віруси).