Як дізнатися, що до вашої бездротової мережі підключився сторонній користувач


У наш час дуже важлива безпека бездротових з'єднань. Навряд чи вам сподобається те, що у вас будуть відбирати трафік, як і те, що хтось проник у вашу бездротову мережу для здійснення спрямованих на ваш комп'ютер кібер-атак. Це керівництво допоможе вам визначити факт підключення до вашої бездротової мережі стороннього користувача. Оскільки всі бездротові роутери відрізняються один від одного, в цій статті ми обговоримо тільки основи, а як приклад розглянемо роботу одного з найпопулярніших бездротових роутерів - Linksys WAP54G. Покрокова інструкція для вашого роутера може відрізнятися. У цьому керівництві передбачається, що ви підключені до роутера (або за допомогою мережевого кабелю, або по бездротовому сигналу) з правильними налаштуваннями DHCP.

Кроки


  Як дізнатися, що до вашої бездротової мережі підключився сторонній користувач
 1. Відкрийте ваш веб-браузер і введіть IP-адресу основного шлюзу. Для того щоб знайти його:
  • Клацніть Пуск gt; Виконати і наберіть cmd

  • Наберіть ipconfig і натисніть Enter. У списку буде адреса основного шлюзу. Дізнавшись адресу основного шлюзу, відкрийте ваш веб-браузер і введіть його в адресному рядку.


  • Як дізнатися, що до вашої бездротової мережі підключився сторонній користувач
  • Введіть ім'я користувача та пароль вашого роутера.
   • Для продукції Linksys за замовчуванням використовуються ім'я користувача (залишити поле порожнім) і пароль: admin.

   • Для роутерів Netgear за замовчуванням використовуються ім'я користувача admin та пароль: password.

   • Для роутерів Dlink за замовчуванням використовуються ім'я користувача Admin і пароль: (залишити поле порожнім).

   • Для роутерів Siemens за замовчуванням використовуються ім'я користувача Admin і пароль: admin (всі букви в нижньому регістрі).

   • Ім'я користувача і пароль за замовчуванням іноді можна знайти на нижній частині роутера, або використовуючи Google.

   • Якщо у вас виникли проблеми із з'ясуванням ім'я користувача або пароль, спробуйте сайт http://www.portforward.com. Цей сайт використовується для того, щоб відкривати порти для P2P-програм та ігор, але показуючи, як відкрити порти, він також повідомляє вам ім'я користувача та пароль роутера. Список роутерів ВЕЛИЧЕЗНИЙ.


   • Як дізнатися, що до вашої бездротової мережі підключився сторонній користувач
   • Якщо ви використовуєте ім'я користувача та пароль за замовчуванням, перейдіть в розділ Адміністрування, щоб змінити їх на більш захищені. В інтерфейсі роутера, швидше за все, є опція протоколювання підключаються до роутера користувачів - увімкніть її, якщо ще не зробили цього.

   • Як дізнатися, що до вашої бездротової мережі підключився сторонній користувач
   • Візьміть ручку і папір, і, скориставшись наведеною вище покроковою інструкцією для визначення основного шлюзу, дізнайтеся MAC-адреси (фізичні адреси) всіх комп'ютерів і пристроїв, які використовують або будуть використовувати WiFi / бездротову мережу у вашому будинку, і запишіть їх. Час від часу перевіряйте журнал протоколювання - чи не з'явилися в ньому невідомі адреси? Наявність в журналі невідомих адрес означає, що хтось користується вашим інтернетом. MAC (фізичний) -адресу є унікальним шістнадцятковим кодом, який служить для ідентифікації будь мережевої карти ПК, що використовує Ethernet. Двох однакових MAC-адрес не існує.

   Метод 1 з 2: Як дізнатися, хто підключений до вашої мережі


    Як дізнатися, що до вашої бездротової мережі підключився сторонній користувач
   1. Перейдіть в розділ налаштувань.

   2. Як дізнатися, що до вашої бездротової мережі підключився сторонній користувач
   3. Перегорніть список вниз, поки не побачите рядок «DHCP-Сервер». Якщо він активований, переходьте до наступного пункту. Якщо ні, активуйте його.

   4. Як дізнатися, що до вашої бездротової мережі підключився сторонній користувач
   5. Натисніть на розділ «Стан», а потім на «Локальну мережу» відразу під основними розділами.

   6. Як дізнатися, що до вашої бездротової мережі підключився сторонній користувач
   7. Натисніть на кнопку, яка називається «Список клієнтів DHCP». У цьому списку будуть показані імена всіх комп'ютерів, підключених до вашої мережі по DHCP. (DHCP автоматично конфигурирует налаштування IP і DNS комп'ютера. Даний прийом буде корисний тільки в тому випадку, якщо всі користувачі підключаються з використанням DHCP. Якщо ж хтось підключається з використанням свого власного статичної адреси, то в списку його не буде).

   Метод 2 з 2: Інші способи дізнатися, хто підключений до вашої мережі

    Як дізнатися, що до вашої бездротової мережі підключився сторонній користувач
   1. Скачайте та встановіть програму «Who Is On My Wireless»

   2. Як дізнатися, що до вашої бездротової мережі підключився сторонній користувач
   3. Натисніть кнопку «Просканувати зараз», і програма покаже вам всі комп'ютери, підключені до мережі.

   Поради

   • Якщо вас турбує, що хтось буде підключатися до вашої мережі, виберіть розділ «Бездротові мережі», натисніть «Безпека» та активуйте WPA або WPA2. Якщо хтось захоче підключитися до вашої мережі, він повинен буде дізнатися ваш код WPA або WPA2. Не використовуйте WEP. WEP-шифрування настільки слабке, що його можна зламати менш ніж за одну хвилину.

   • Підключившись до своєї мережі, вимкніть пункт «Мовлення». Це запобіжить мовлення роутером свого імені. Ви ж зможете підключатися, так як знаєте його ім'я.

   • Майте на увазі, що всі наведені тут поради, окрім активації шифрування WPA або WPA2, не забезпечать повного захисту від підключення до вашої мережі сторонніх пристроїв. Все це лише трохи ускладнить даний процес для недосвідченого користувача.

   • Установка брандмауера ДОПОМОЖЕ запобігти злому вашого комп'ютера.

   • Використовуйте унікальну підмережа. Це не дасть хакеру можливість дізнатися, чи включений ваш DHCP-сервер. Для цього необхідно всього лише змінити IP-адресу роутера (на сторінці налаштування), щоб він відрізнявся від адреси за замовчуванням (192.168.1.1). Спробуйте 192.168.0.1.

   • Якщо ви хочете призначати власний IP-адреса, відключіть DHCP-сервер на вашому роутере. Вам потрібно буде призначати власний внутрішній IP-адресу, проте деякі користувачі, які не знають адреси вашої підмережі (або не можуть дізнатися його) не зможуть підключитися до вашої мережі.

   • Активуйте фільтрацію MAC-адрес. Дозвольте підключення до мережі тільки тих комп'ютерів, адреси яких вам відомі. Незважаючи на те, що це - хороший варіант поверхневої захисту, слід мати на увазі, що роутер і комп'ютер відкрито обмінюються MAC-адресами. Потенційний хакер, використовуючи аналізатор пакетів, може побачити ваш MAC-адресу, а потім за допомогою імітатора (спуфера) адрес обдурити ваш роутер.

   Попередження

   • Крім усього іншого упевніться, що ви не зіпсували власну мережу.

   • Переконайтеся, що у вас є фізичний доступ до роутера на той випадок, якщо вам потрібно буде скинути його налаштування до заводських значень.