Як розпізнати спам в своїй поштовій скриньці


Спам (м'ясний фарш) у сендвічі - для деяких є смачною, а то й корисною закускою. Спам (рекламна пошта) в електронній поштовій скриньці - зовсім інша справа.

Що таке спам? В основному, одне з двох. Так, в одному з варіантів - начинка для сендвіча, щонайменше схожа на м'ясо, з високим вмістом жирів і солей натрію. Коротенько кажучи, їстівна різновид спаму схожа на прийдешній серцевий напад ;)

В інтернеті, мережевий спам - це небажана електронна пошта, зазвичай від якихось дивних особистостей, які вам не цікаві. Я називаю це поштовим спамом.

Інтернетівський або поштовий спам часто приносить віруси або програми для "фішингу", які призначені для того, щоб вкрасти у вас паролі або іншу особисту інформацію. Ваші особисті дані, кредитоспроможність, безпека (включаючи фізичну і фінансову), а також ваші тяжко зароблені гроші - у них під прицілом.

Як дізнатися, що може бути корисною інформацією, а що - спамом, перш ніж відкрити лист?

Ця стаття може здатися занадто простий для досвідчених інтернетників. Для інших, стаття про поштовому спам може виявитися дуже корисною і допомогти зберегти особисті дані, гроші, репутацію, безпека, і взагалі здоровий глузд.

1.


Таємничий автор.

Остерігайтеся незнайомих відправників.

Користуйтеся звичайним здоровим глуздом. Якщо лист від когось, з ким ви незнайомі, краще видаліть його, для вашої ж безпеки.

2.


Секс.

Остерігайтеся "спокусливою" рядка теми.

У спаму зазвичай у рядку теми присутній спокуса, що стосується грошей, сексу, ліків або знаменитостей. Я не можу сказати, скільки таких "лохотронів". Мені раз 100 надсилали повідомлення про якийсь лотереї, в якій нібито я виграв. Просто запам'ятайте: якщо це занадто красиво звучить, щоб бути правдою, то правдою це не є.

3.

Посилання.

Остерігайтеся посилань.

Якщо ви думаєте, що повідомлення може бути корисним, наприклад пропозицію вдалого працевлаштування, вам захочеться піти далі і відкрити його. Це ще один спосіб дістатися до вас.

Спамери іноді вкладають у повідомлення посилання, сподіваючись, що ви натиснете на неї. Якщо ви це зробите, посилання може принести вам вірус чи троян. Не натискайте на невідомі номери.{/LikeAndRead}