Як вибрати келихи для вина


Може здатися, що посуд, з якої ви п'єте, не впливає на смак напою. Але коли ви дегустуєте вина різних сортів, правильні келихи грають дуже велику роль. Нижче наведено кілька загальних правил, які допоможуть вам у виборі келихів для вина, і ви отримаєте справжнє задоволення від дегустації вин.

1.


Вирішіть, які кошти ви готові на це витратити. Ціновий діапазон дуже широкий. Хоча келихи дорогих марок виготовляються з кришталю, вино з дешевших скляних келихів може виявитися не менш смачним.

2.


Визначтеся, який сорт вин ви віддаєте перевагу. Келихи для білих вин відрізняються від тих, з яких п'ють червоні. Справжні цінителі вин вважають за краще пити вино з тих келихів, які призначені для даного сорту вина.

3.

Вивчіть форми і розміри келихів. Келихи для червоного вина зазвичай великі, з широкою шийкою. Завдяки цьому ви зможете повною мірою відчути аромат вина. Келихи для білого вина, як правило, менше за розміром і вже, що дозволяє вину нагріватися повільніше.

4.

Келихи для аперитивів і десертних вин. Ці келихи значно менше, ніж винні кубки. Любителі вин, які воліють мати вдома декількох сортів вина і різні види келихів, тільки виграють, якщо додадуть такі келихи у свою колекцію.
{LikeAndRead}

5.

Універсальні келихи. Вони ідеальні, якщо вам ніде зберігати різні види келихів для кожного сорту вина, або якщо ви випиваєте від випадку до випадку. У продажу можна легко знайти такі келихи, вони підходять і для червоних, і для білих вин.

6.

Насолоджуйтесь вином їх модних келихів без ніжки, але пам'ятайте, що при цьому не дотримується головне правило дегустації вин. При подачі до столу вино має бути певної температури. Якщо тримати бокал нема за ніжку, вино нагрівається від ваших рук, при цьому змінюється його букет і смак.

7.

Зрештою, купуйте просто оформлені келихи для вина. Химерні різнокольорові келихи псують естетичну насолоду від вина.{/LikeAndRead}