Як дегустувати червоне вино


Навчитися оцінювати вино, як і все інше, можна за способом - чим більше ви практикуєте, тим краще у вас це виходить. Якщо ви плануєте пройти формальні курси дегустації вина, чому б не почати з невеликої дегустаційної програми? Це легко, економічно і пізнавально. Відкрийте для себе і створіть свої власні смакові відчуття - просто зосередивши увагу на кількох ключових червоних винах.

1.


Каберне Совіньон виноградне.

Вивчіть термін "сортовий". Це відноситься до вина, виготовленого з одного, конкретного сорту винограду: Мерло, Каберне Совіньон, Санджовезе або Піно Нуар. У процесі навчання дегустації та оцінюванню вина, краще дотримуватися сортових вин, на відміну від "змішаних" - зроблені з декількох сортів винограду.

2.


Урожай винограду Санджовезе.

Будьте обережні з тим, що ви вирішили продегустувати. Ви ж не хочете, щоб ваш смак звик до вин низької якості. Особистий смак може змінюватися, але слід з обережністю ставитися до дешевих винам. Виноград має так багато якісних варіацій, а якості самого винограду впливають на якості вина. Хороше вино виготовляється з кращих сортів винограду, і виноград вищої якості може впливати на вартість вина. Пам'ятайте - витрачений час, і навіть правильне «навчання» ваших смакових рецепторів з першого разу, коштує багато чого.

3.

Проведіть невелике дослідження, яке допоможе вам вибрати вино. На жаль, деякі люди вибирають вина, дивлячись на етикетки або ціну. Але ви можете легко знайти хороші вина у всіх цінових діапазонах.

4.

Березневе Мерло

Почніть з сортового вина. Виберіть універсальне сортове вино - наприклад, Мерло або Санджовезе - ця парочка хороша з різними продуктами і закусками. Зупиніться на них протягом декількох тижнів. Кожен раз, коли ви наповнюєте келих - дивіться на нього, вдихайте його аромат, поговоріть його в келиху, спробуйте його на смак, зробивши маленький ковток. Відчуйте, де він потрапляє на язик. Яке воно на смак зі спагеті сьогодні, з яловичиною завтра? Всякий раз, коли ви насолоджуєтеся бокалом вина у себе вдома або в ресторані, переконайтеся, що п'єте одне і те ж сортове вино. Ваш смак адаптується до унікальним характеристикам вина з цього сорту винограду.
{LikeAndRead}

5.

Введіть друге сортове вино. Коли ви будете готові - поміняйте Мерло на Піно Нуар, наприклад. Знову ж, знайдіть вино, смак якого вам подобається, і дозвольте вашим смаковим рецепторам адаптуватися до характеристик цього вина в комбінації з різними продуктами. Протягом наступних кількох тижнів, коли б ви не захотіли насолодитися келихом вина, нехай це буде Піно.

6.

Дегустація наосліп.

Проведіть невеликий тест на смак всліпу. Після декількох тижнів привчання ваших смакових рецепторів до двох незалежних сортами, виберіть час, коли ви не вживали вина день або два. Попросіть кого-небудь налити вина в окремі келихи і позначити їх. Зробіть маленький ковток - і пишаєтеся тим, що ви можете легко розпізнати їх; ваші смакові рецептори знайшли своє власне визначення в результаті практики.

7.

Три сорти: Санджовезе, Піно, Каберне

Додайте третю сортове вино. Деякі люди додають Каберне Совіньон в цей список. Хороше Каберне має дуже характерну індивідуальність, яка просто кричить: "Я Каберне!" Все починається з винограду - виноград сорту Каберне має високе співвідношення шкірки до м'якоті - впливають на баланс смаку і букета вина більше, ніж деякі інші сорти. Каберне може зажадати більш довгого періоду адаптації смакових рецепторів, і часто має "придбаний смак." Якщо воно вам не сподобається, просто використовуйте Сира або Зінфандель в якості третьої вина.

8.

Додайте сорти і шукайте нюанси. Дегустація та оцінювання вин - це навички, які поліпшуються з практикою. У міру додавання нових сортів, утримуйте в пам'яті смакові якості попередніх сортів. Крім того, періодично розширюйте свої дегустаційні тести наосліп. При продовженні зосереджених дегустацій і практики, ви зможете визначати більшу кількість сортів вин на смак, а також розпізнавати смакові нюанси вин - наприклад, витримку, марку виробника і тип деревини бочок, використовуваних для витримки вин.{/LikeAndRead}