Як робити біле вино


Біле вино не обов'язково виходить з білого винограду (який, власне кажучи, швидше зелений, жовтий або рожевий, а не білий). Його роблять з виноградного соку, з якого відразу вилучили все насіння, виноградну шкурку і плодоніжки. Щоб з винограду вийшло вино, він повинен послідовно пройти чотири основні стадії: підготовка, ферментація, витримка і бутилювання.

1.


Підготуйте виноград, очистивши його і поклавши під прес. Потрібно використовувати спеціальний виноробний прес і видаляти з соку шкірку якомога швидше. Можете придбати машину для відділення плодоніжок або машину для подрібнення, які значно полегшать процес.

2.


Перелийте вийшов сік у посудину для ферментації або в дубову бочку. Для того, щоб вийшло біле вино вищої якості, намагайтеся додавати якомога менше твердих частин. Можете купити у виноробному магазині судини для ферментації вина з пластмаси або нержавіючої сталі.

3.

Додайте в сусло дріжджі. Їх можна придбати в будь-якому магазині, що продає все необхідне виноробу. Для білого вина вам знадобляться нізкопеністие дріжджі.

4.

Охолодіть сік, який на даному етапі називається суслом, до температури близько 18 градусів за Цельсієм. У період ферментації температура сусла повинна підтримуватися на одному рівні.
{LikeAndRead}

5.

Дайте суслу близько 3 тижнів на ферментацію. Щодня перевіряйте стан соку на предмет ферментирование, адже, швидше за все, ви не хочете, щоб ваш виноградний сік перетворився на оцет.

6.

Видаліть утворилися у вині кристали за допомогою стабілізації холодом. Це необов'язковий процес, для вина він скоріше носить «косметичний» характер. Щоб видалити всі кристали, вино потрібно заморозити після завершення процесу ферментації приблизно на 3 дні. Кристалики будуть приставати до стінок контейнера, коли ви будете виливати з нього вийшло вино.

7.

Витримуйте вино в дубовій бочці доти, поки воно не дозріє. Якщо ви готуєте біле вино, то ви можете відразу розлити його в пляшки без процесу витримування або дати йому «подорослішати» протягом року.

8.

Розлийте вино по пляшках, щоб подавати на стіл або дати йому ще позреть. Біле вино зазвичай володіє найкращими смаковими якостями відразу після бутилювання.
{/LikeAndRead}