Як стати винним Гуру розбираємося у винних етикетках


Чи ведете ви на етикетки?

Для новачків або недосвідчених любителів вина етикетки на пляшках можуть здатися в деякій мірі страшними. Трохи потренувавшись, Вам неважко буде зрозуміти, що етикетка розповідає Вам все, що необхідно знати про вміст у пляшці. Трохи практики - і ви навчитеся розшифрувати слова, цифри, незнайомі символи і дрібний шрифт на етикетці, після чого ви зможете з гордістю вибрати собі потрібну пляшечку вина. Навчіться читати етикетку і озбройте себе інформацією, щоб стати досвідченим поціновувачем вина.

1.


Вінтаж - вказує на рік, в якому був зібраний виноград, а не на рік, в якому вино було розлито по пляшках, що може статися і через кілька років після збору врожаю. У більшості країн вимагають, щоб принаймні 85% вина було з винограду, зібраного в році збору врожаю, а з інших років може бути додано до 15%.

2.


Торгова марка - назва компанії чи фірми, яка справила вино. Бренд використовується для того, щоб ідентифікувати і продати вино.

3.

Знак якості - слово «Reserve» означає якість краще з кращого, а слово «Estate» вказує на те, що виноград був вирощений і зібраний у власному винограднику винного заводу.

4.

Сорт - конкретний сорт винограду, з якого було вироблено вино. Каберне, Шардоне, Совіньон, Мерло - фактично все це сорти винограду. Зазвичай прийнято, щоб змісту вина із зазначеного сорту залишало 75-85%.
{LikeAndRead}

5.

Найменування місцевості - місце, де був вирощений переважаючий у вині сорт винограду. Багато етикетки можуть містити обмежені найменування, узяті переважно для позначення конкретної місцевості походження виноградника. Більшість же країн вимагають, щоб на етикетці найменування виноробних регіонів, у яких вироблено вино, було позначено відповідно до його юридичним найменуванням.

6.

Інша інформація - на винних етикетках також можуть бути дрібним шрифтом вказані розмір пляшки і вміст алкоголю на одиницю у відсотках від обсягу. На етикетці можуть бути зазначені дегустаційні оцінки і навіть підходяща до цього провину їжа.{/LikeAndRead}