Як змінити розмір цифрового зображення


Фотографії, які виходять при зйомці цифровою камерою, часто виглядають просто відмінно, але їх розмір, як правило, занадто великий, щоб їх можна було без проблем переслати електронною поштою або завантажити на веб-сайт. Якщо ви хочете змінити розмір цифрового фото, у вас є як мінімум декілька варіантів. З даного керівництва ви дізнаєтеся, як саме це зробити.

Кроки


Метод 1 з 6: Використовуємо безкоштовні веб-додатки


 1. Ви можете вибрати веб-додаток по вашому розсуду. На багатьох веб-сайтах можна абсолютно безкоштовно змінити розмір вашого фото. Все, що від вас потрібно - це завантажити зображення на сайт і потім вибрати необхідну функцію зміни розміру. Багато додатків містять набір стандартних можливостей, а деякі можуть запропонувати додаткові функції, яких немає в інших програмах. Найпопулярніші веб-додатки можна знайти за наступними запитами:
  • Змінити розмір фотографії

  • Зміна розміру зображення

  • Стиснути зображення

  • Змінити розмір фото онлайн

  • Веб-додаток для зміни розмірів фото


  • Завантажте зображення на сайт. Вам необхідно знайти зображення на вашому комп'ютері і завантажити його на веб-сайт. Функції редагування з'являться відразу після завершення завантаження.
   • Більшість веб-додатків мають обмеження за розмірами завантаження. Як правило це 5 Мб.


   • Змініть розмір зображення. Залежно від сервісу, який ви використовуєте, вам можуть бути запропоновані різні функції для зміни розміру зображення. Ви можете вибирати зміна оригінального розміру в процентному співвідношенні, або вибрати з попередньо встановлених розмірів. Практично у всіх веб-додатках надається можливість змінити розмір зображення, виставивши потрібні значення в пікселях.

   • Налаштуйте якість зображення. Більшість сайтів надають можливість налаштувати ступінь стиснення зображення, від якої залежить подальше якість. Чим вище ступінь стиснення, тим нижче буде якість зображення і тим менше його розмір.

   • Додайте ефекти. Залежно від використовуваного вами сервісу, в наявності можуть бути такі функції, як поворот зображення, зміна кольорів, фільтри і багато іншого. Виберіть необхідний вам ефект.

   • Скачайте відредаговане зображення. Після того, як ви застосували всі необхідні настройки і фільтри, натисніть кнопку Завантажити. Кнопка може називатися і по-іншому, наприклад, Змінити розмір або подібне. Відредагована фотографія буде завантажена на ваш комп'ютер, після чого ви зможете скористатися їй на свій розсуд.

   Метод 2 з 6: Використовуємо Microsoft Paint

    Як змінити розмір цифрового зображення
   1. Відкрийте файл у програмі Microsoft Paint. Натисніть на меню Файл і виберіть пункт Відкрити. Знайдіть потрібний файл на вашому комп'ютері. Якщо ви намагаєтеся змінити розмір фото з Фейсбук або іншого онлайн-сервісу, вам буде потрібно спочатку завантажити його.

   2. Натисніть на кнопку Змінити розмір. У нових версіях програми кнопка Змінити розмір знаходиться на вкладці меню Головна. У старих версіях програми необхідно натиснути на меню Зображення, Потім вибрати Змінити розмір / повернути.

    Як змінити розмір цифрового зображення

   3. Як змінити розмір цифрового зображення
   4. Виберіть метод зміни розміру. Ви можете змінити зображення в процентному співвідношенні або по пикселям. Якщо ви залишите відзначеним прапорець Зберегти пропорції, Обидва текстових поля будуть заповнюватися автоматично при введенні одного значення, щоб зберегти початкові пропорції.

   5. Як змінити розмір цифрового зображення
   6. Натисніть OK. При цьому розмір зображення зміниться на обраний вами. Якщо ви не задоволені результатом змін, натисніть комбінацію клавіш Ctrl + Z щоб скасувати зміни.

   7. Як змінити розмір цифрового зображення
   8. Збережіть змінений зображення. Як тільки ви отримали необхідний результат, натисніть на меню Файл і виберіть пункт Зберегти як. Перейменуйте зображення, щоб не перезаписати вихідний файл.

   9. Як змінити розмір цифрового зображення
   10. Виберіть тип файлу. Тип файлів, який ви обираєте, впливає на якість одержуваного зображення після його збереження. Формати PNG і JPG є найбільш поширеними форматами, використовуваними при завантаженні на різні сайти і при пересиланні електронною поштою.

   Метод 3 з 6: Використовуємо Google Picasa

   1. Знайдіть необхідне вам зображення з допомогою програми Picasa. Якщо зображення, розмір якого ви хочете змінити, не виходить знайти в бібліотеці програми Picasa, ви можете додати його, натиснувши на меню Файл і вибравши пункт Додати файл в Picasa. Після того, як ваш файл доданий до бібліотеки Picasa library, ви можете вибрати його.

   2. Як змінити розмір цифрового зображення
   3. Експортуйте зображення. Натисніть на меню Файл і виберіть пункт Експортувати в папку. При цьому відкриється вікно Експорт в папку. Ви можете вибрати, куди зберегти фотографію.

   4. Як змінити розмір цифрового зображення
   5. Виберіть функцію зміни розміру. В пункті Розмір зображення ви можете вибрати Вихідний розмір або Заданий розмір зображення, або вказати розмір зображення в пікселях. Задається розмір зображення в пікселях впливає на більш широкий край зображення, а другий край налаштовується автоматично.

   6. Як змінити розмір цифрового зображення
   7. Виберіть необхідну якість зображення. Виберіть меню, що випадає Якість зображення. При виборі пункту За замовчуванням зберігається вихідне якість зображення. Пункт Максимальне зберігає якомога більшу кількість деталей, при цьому збільшується розмір файлу. Вибравши пункт Мінімальна, Ви отримаєте зображення меншого розміру з відповідно низькою якістю.

   8. Як змінити розмір цифрового зображення
   9. Натисніть кнопку Експорт після вибору параметрів. Ваше відредаговане зображення буде скопійовано в зазначену вами папку.

   Метод 4 з 6: Використовуємо Adobe Photoshop

    Як змінити розмір цифрового зображення
   1. Відкрийте зображення в програмі Photoshop. Натисніть на меню Файл і виберіть пункт Відкрити. Знайдіть необхідне зображення на вашому комп'ютері або знімному диску.

   2. Як змінити розмір цифрового зображення
   3. Використовуємо інструмент Розмір зображення. Натисніть на меню Зображення і виберіть пункт Розмір зображення. При цьому відкриється вікно Розмір зображення.

   4. Виберіть метод зміни розміру. Вам надається вибір змінити розмір зображення в пікселях, дюймах або в процентному відношенні. Введіть потрібні вам значення в одне поле, і друге поле заповниться автоматично, при цьому пропорції сторін зображення зберігаються. Ви можете залишити функцію збереження пропорцій включеної або відключити її, прибравши галочку з пункту Зберігати пропорції .

    Як змінити розмір цифрового зображення

   5. Виберіть режим інтерполяції зображення. Меню Інтерполяція дозволить вам вибрати якість кінцевого зображення після збереження. Виберіть один з варіантів, який найкращим чином підходить для вашого випадку.

   6. Як змінити розмір цифрового зображення
   7. Натисніть OK, щоб завершити зміна розміру. Ви побачите результати змін в основному вікні. Якщо ви задоволені результатами, натисніть меню Файл і виберіть пункт Зберегти як. Задайте нове ім'я файлу, щоб уникнути перезапису вихідного файлу.

   Метод 5 з 6: Змінюємо розмір зображення для Instagram

   1. Скачайте додаток для зміни розмірів фото в Instagram. Так як імпорт файлів в Instagram здійснюється виключно з мобільного пристрою, буде куди зручніше редагувати фотографії безпосередньо на вашому телефоні. Існує безліч додатків, за допомогою яких можна змінити розмір зображення таким чином, щоб Instagram не обрізати їх.
    • Якщо ви хочете змінити розмір зображення на вашому комп'ютері перед завантаженням в Instagram, встановіть розмір 612 X 612 пікселів. Це розмір зображень у форматі Instagram.


    • Запустіть додаток для зміни розміру. Функції можуть відрізнятися в залежності від обраного вами додатки. Більшість додатків дозволять вам змінити розмір зображення до необхідних параметрів, інші додатки пропонують обрізати зображення під формат Instagram.

    • Завантажте зображення на Instagram. Відкрийте додаток Instagram і знайдіть відредаговане зображення. Завантажте зображення, як ви робите це зазвичай, і ви не втратите частину зображення через обрізки.

    Метод 6 з 6: Використовуємо GIMP

    1. Відкрийте фото в програмі GIMP. GIMP є безкоштовною альтернативою програми Adobe Photoshop. Щоб відкрити ваше зображення, натисніть меню Файл і виберіть пункт Відкрити. Знайдіть потрібний файл на вашому комп'ютері.

    2. Відкрийте інструмент Масштаб зображення. Натисніть на меню Файл і виберіть пункт Масштаб зображення. При цьому відкриється нове вікно.

    3. Виберіть метод зміни розміру. Вам надається вибір між пікселями (px), дюймами (in) або відсотками. Для цього використовуйте меню, що випадає поруч з полями вибору розмірів зображення. Введіть необхідне значення в одне поле, інше поле буде заповнено автоматично з дотриманням початкових пропорцій. Якщо ви хочете окремо змінити розміри зображення по висоті і ширині, натисніть на зображення Ланцюжки, щоб відключити збереження пропорцій.

    4. Виберіть настройки якості зображення. Використовуйте меню, що випадає Якість для вибору типу інтерполяції зображення. Від вибору типу інтерполяції залежатиме кінцеву якість зображення. Експериментуйте з налаштуваннями, щоб вибрати найбільш підходящий вам варіант.

    5. Натисніть Масштаб, Щоб завершити зміна розмірів. Як тільки всі необхідні параметри змінені, натисніть кнопку Масштаб, Щоб переглянути зміни. Якщо результат проведених змін вас не задовольняє, натисніть на меню Редагувати і виберіть пункт Скасувати.

    6. Збережіть зміни. Переконавшись, що всі внесені зміни відповідають вашим вимогам, натисніть на меню Файл і виберіть пункт Зберегти як. Введіть нову назву файлу, щоб не перезаписати вихідний файл.

    Поради

    • Щоб максимально зменшити зображення, необхідно зберегти його в потрібному форматі файлів. Три найбільш часто використовуваних формату - це JPG, GIF і PNG.
    • JPG формат файлів, що використовується за умовчанням більшістю цифрових камер, ідеально підходить для повнокольорових зображень. Даний формат має найкращим співвідношенням між розміром і якістю зображення.

    • GIF файли меншого розміру, включать тільки 256 кольорів, що може привести до зміни кольору. Даний формат файлів застарів. Вкрай не рекомендується використовувати даний формат.

    • PNG формат файлів підтримує істинну передачу кольору (+ прозорість), зображення зберігаються без втрат інформації. Залежно від змісту зображення, файли даного формату можуть бути більше, ніж файли попередніх двох форматів.


    Для більшості зображень із зміненим розміром, включаючи зображення на wikiHow, найкращим варіантом буде використання формату JPG.

    Попередження

    • Дозвіл масштабування зображень завжди буде менше дозволу вихідних файлів; це може сильно позначитися на якості зображень при друку. Таким чином, якщо ви хочете роздрукувати повномасштабні зображення, зберігайте зменшені зображення в окремій папці, а для роздруківки використовуйте вихідні файли.