Як намалювати матрьошку в Flash


Матрьошка - російська дерев'яна іграшка, що складається з ляльок різного розміру, які поміщаються одна в одну. Ми будемо створювати кожну частину матрьошки в окремому шарі, що полегшить малювання і подальшу трансформацію деталей.

Кроки


  Як намалювати матрьошку в Flash
 1. 1Почнемо з відкриття нового файлу Flash (actionscript 3.0).

 2. Перейдіть в меню «Вид» (View) - «Прив'язка» (Snapping) і вимкніть (зніміть галочки) всі наявні прив'язки.

 3. Як намалювати матрьошку в Flash
 4. 3Як намалювати матрьошку в Flash
 5. За допомогою інструменту «Овал» (Oval) намалюйте в області кадру коло, утримуючи при цьому клавішу «Shift». Ви можете змінити колір кола, клікнувши по ньому інструментом «Виділення» (Selection) і вибравши «Заливання кольором» (Fill color) в палітрі кольорів (Віконце «Колір» - Color). Це буде головна хустка матрьошки.

 6. Як намалювати матрьошку в Flash
 7. 4Як намалювати матрьошку в Flash
 8. Скопіюйте і вставте коло на новий шар. Зробіть друге коло менше першого за допомогою інструменту «Довільна трансформація» (Free Transform), утримуючи при цьому «Shift». Це коло буде обличчям матрьошки.

 9. Як намалювати матрьошку в Flash
 10. 5Виберіть 1-й шар і прірісуйте кінчики хустки тим же кольором, скориставшись інструментом «Пензель» (Brush). Коли ви малюєте накладаються один на одного форми одного кольору на одному шарі, то Flash конвертує їх в одну форму. Щоб вибрати той же колір, скористайтеся інструментом «Піпетка» (Eyedropper).

 11. 6Як намалювати матрьошку в Flash
 12. За допомогою інструменту «Трансформації» або «Виділення» клікніть по колу особи і помістіть його по центру хустки. Ви можете змінювати форму обличчя і хустки окремо, так як вони намальовані у вас на різних шарах.

 13. Як намалювати матрьошку в Flash
 14. 7Як намалювати матрьошку в Flash
 15. Як намалювати матрьошку в Flash
 16. Тепер приступимо до промальовуванні особи. Створіть новий шар. Виберіть інструмент «Пензель» (Brush) і, якщо потрібно, змініть розмір. За допомогою інструменту «Масштаб» (Zoom) ви можете наблизити обличчя. Почніть малювати очі і волосся, невеликий рот і дві точки носа. Можна зафарбувати кольором губи й очі за допомогою інструменту "Заливка" (Paint Bucket). Коли все буде готово, і ви захочете подивитися на зображення в цілому, зменшіть масштаб.

 17. Як намалювати матрьошку в Flash
 18. Як намалювати матрьошку в Flash
 19. 8На новому шарі намалюйте овал тіла, а його основа зробіть квадратним.

 20. Як намалювати матрьошку в Flash
 21. 9З'єднайте голову з тілом. Для вибору фігур в кадрі використовуйте інструмент «Виділення» (Selection) і перетягуйте їх окремо, або утримуйте кнопку «Shift» для вибору відразу декількох фігур. Також можна вибрати шар цілком, тоді будуть обрані всі фігури шару.

 22. Як намалювати матрьошку в Flash
 23. 10На новому шарі почніть малювати пензлем рукав і невелику долоньку. Потім від нас буде потрібно вибрати намальовану руку і скопіювати на той же шар.

 24. Як намалювати матрьошку в Flash
 25. 11За допомогою інструменту «Трансформація» (Transform) дзеркально відобразіть руку і помістіть в правильне місце. Якщо ви хочете вибрати конкретні верстви або фігури, не зачіпаючи решту картинки, закріпіть (використовуйте прапорець «Lock») ті верстви, які не хочете чіпати.

 26. Як намалювати матрьошку в Flash
 27. Як намалювати матрьошку в Flash
 28. 12На новому шарі за допомогою інструменту «Круг» (Circle) намалюємо сарафан. Сарафан виявиться поверх всього малюнка, так як намальований на верхньому шарі. Просто перетягніть даний шар нижче в потрібне положення.

 29. Як намалювати матрьошку в Flash
 30. 13Останнім етапом малювання буде квітковий візерунок. Створіть новий шар і намалюйте 1-2 квітки пензлем. Потім за допомогою інструменту «Довільна трансформація» (Free Transform) зміните і скопіюйте квіти. Малюйте квіти на одному шарі, потім опустіть даний шар нижче безпосередньо на шар з сарафаном. Ми закінчили малювання.

 31. Як намалювати матрьошку в Flash
 32. 14Якщо ви хочете підмалювати щось до використаних фігурам, обов'язково переконайтеся в тому, що вибрали необхідний шар. Наприклад, можна деталізувати хустку. Щоб підготувати матрьошку до анімації потрібно змінювати фігури, з яких вона намальована. Проте, це вже окрема тема для обговорення.