Як працювати в Photoshop


Photoshop - це настільки потужний, відомий і поширений графічний редактор, що сама його назва стала загальною і в ряді мов і зовсім перетворилося в дієслово! Втім, Photoshop оточує репутація програми, якій складно навчитися користуватися, але ми розвіємо це! Так, за майже 20 років розвитку Photoshop став куди більш потужним, інтерфейс же залишився простим і зрозумілим. Навчіться основам роботи в Photoshop CS6 з цією статтею і ви зможете перейти до більш складним прийомам!

Кроки


Метод 1 з 4: Основні інструменти


  Як працювати в Photoshop
 1. Запустіть Photoshop. Якщо у вас немає ліцензійної копії цієї програми, можна отримати пробну версію з сайту Adobe.com, клікнувши на посилання Try It в правій частині сторінки. Ви отримаєте повнофункціональну пробну версію Photoshop на 30 днів.

 2. Як працювати в Photoshop
 3. Відкрийте файл. Command + клік (для ПК - Ctrl + клік) по цієї і в новій вкладці відкриється зображення. Його можна використовувати для вивчення азів роботи в Photoshop. Перетягніть фото на робочий стіл і відкрийте його в Photoshop. За підсумком екран повинен виглядати якось так:

 4. Як працювати в Photoshop
 5. Виберіть інструмент Marquee (М). Можна зробити це, клікнувши на іконку, можна просто натиснути на гарячу клавішу М. Власне кажучи, в цьому керівництві ми будемо приводити гарячі клавіші інструментів після їх назви. Інструмент Marquee - це чи не самий основний з усіх. За великим рахунком, ви його вже бачили - чи не в кожній програмі і операційній системі є схожий функціонал виділення рамкою, що працює за тим же принципом: тягни @ веди. Photoshop не виняток.
  • За іконкою інструменту Marquee ховається ціле меню, що випадає, що дає доступ до можливості прямокутного (за замовчуванням), кругового і 1-пиксельного виділення (як по горизонталі, так і по вертикалі). Потрапити в меню можна по правому кліку, або якшо і затиснувши ліву клавішу.

  • Зараз, виберіть опцію Rectangular Marquee. Помістіть курсор у верхньому лівому куті зображення, затисніть ліву кнопку миші і тягніть маніпулятор в сторону - область виділення розшириться, а праворуч від виділення з'являться розміри виділеної області в пікселях. Тягніть мишку у напрямку до центру, поки ці значення не будуть рівні приблизно наступним: W: 300 H: 200, після чого відпустіть затиснуту клавішу.

  • Клікніть в середині виділеної області, затисніть клавішу і порухайте курсором з боку в бік - зверніть увагу, що виділена область рухається відповідним чином. Перетяните виділену область з будинком на пагорбі, як показано на малюнку нижче.Як працювати в Photoshop

  • Зараз ви можете копіювати виділену область, переміщати її, накладати на неї фільтри. По суті, чи не всі дії, пропоновані Photoshop, починаються саме з виділення тій чи іншій галузі.Як працювати в Photoshop


  • Як працювати в Photoshop
  • Виберіть інструмент Lasso (L). Поруч з інструментом Marquee знаходиться інструмент Lasso. Він теж використовується для виділення. Головна відмінність у тому, що за допомогою Lasso можна робити виділення довільної форми. Інші варіанти цього інструменту - Polygonal Lasso і Magnetic Lasso. Виберіть звичайний Lasso і поекспериментуйте.
   • Затисніть і тримайте ліву кнопку миші, потім виділіть область навколо невеликої білої човна ліворуч. Коли дійдете до низу, кнопку можна буде відпустити - виділення виконається автоматично. Тепер натисніть Command + D (Ctrl + D на PC) - це зніме виділення. Врахуйте, що ця команда знімає все виділення.

   • Натисніть Shift + L. Це вибере інструмент Polygonal Lasso. Якщо хочете вибрати інструмент через іконку, то клікніть на чорну стрілочку поруч з Lasso.

   • Де-небудь на зображенні клікніть один раз. Зверніть увагу, що первісна точка залишається нерухома, як би ви не рухали мишею, зате від неї і до курсора протягується пунктирна лінія. Клікніть ще раз - з'явиться друга точка, яка також буде нерухома. Продовжувати можна скільки завгодно, виділяючи хоч прості трикутники, хоч складні фігури. Коли ви будете відзначати останню крапку, зробіть два кліка, а не один - це автоматично закриє виділення.Як працювати в Photoshop

   • Щоб скасувати виділення під час роботи над ним, натисніть Escape.

   • Знову натисніть Shift-L. Це вибере інструмент Magnetic Lasso.

   • Спробуйте тепер обвести човен. Клікніть, затисніть клавішу і повільно ведіть курсором по контру човна. Зверніть увагу, виділення саме прикріплюється до човна!

   • У верхній частині вікна Photoshop знаходяться опції-модифікатори: Feather, Anti-alias, Width, Contrast і Frequency. Спробуйте в справі кожну з цих опцій, щоб дізнатися, що вони роблять. Якщо навести на них мишкою, то з'явиться спливаюча підказка.Як працювати в Photoshop


   • Як працювати в Photoshop
   • Виберіть інструмент Quick Selection (W). Цей інструмент - просунута версія інструменту Magic Wand (який, втім, теж доступний).
    • Клікніть на будинку на пагорбі і затисніть клавішу миші, після чого порухайте курсором вліво-вправо, "зафарбовуючи" будинок. Зверніть увагу, що з кожним вашим рухом область виділення збільшується. Виділіть весь будинок. В область виділення можуть потрапити і кущі. В цьому немає нічого страшного.Як працювати в Photoshop

    • Від зайвого в області виділення можна позбутися двома способами. Перший - задіяти опцію Subtract.Як працювати в Photoshop

    • Інший варіант - затиснути Alt і виділити кущі, "викресливши" їх. Alt активує опцію Subtract.

    • У кожному разі, позбудьтеся кущів в виділеної області.Як працювати в Photoshop

    • Чутливість виділення можна налаштувати, змінивши розмір виділяє області. Чим більше ця область, тим більше буде виділятися. Спробуйте вибрати інструмент Quick Selection, задати розмір виділення рівним 100 і знову вибрати будинок.Як працювати в Photoshop


    • Як працювати в Photoshop
    • Виберіть інструмент Crop (C). Як стверджує компанія Adobe, саме їм найчастіше користуються в Photoshop. Це одна з унікальних функцій Photoshop, за допомогою якої можна істотно поліпшити роботу з фотографіями. Вибравши інструмент Crop, ви помітите невеликі "ручки" по кутах і в центрі бічних ліній виділеної області.
     • Щоб обрізати зображення за допомогою інструменту Crop, перетяните ці "ручки" так, щоб потрібна область потрапила в виділення, або ж окресліть потрібну область всередині зображення самим інструментом. У підсумку, виділена область залишиться нормальною, тоді як все інше буде затемнено. Зробіть виділення, як на малюнку нижче, і натисніть Enter.Як працювати в Photoshop

     • Зверніть увагу на зміни, що відбулися. Перш ніж продовжити, натисніть Undo (Command + Z - Mac, Ctrl + Z - PC), щоб відновити оригінальні розміри зображення. Якщо ви вже встигли зробити кілька змін, повернутися назад можна, змінивши історію редагування за допомогою Command + Option + Z (Ctrl + Alt + Z).

     • Опція Perspective Crop дозволить вам налаштувати відносну перспективу обрізаного зображення. Це цікава і потужна опція, що стоїть більш пильного вивчення - в більш докладних інструкціях.

     • Інструмент Slice, що також належить до групи Crop, створений, щоб розділяти зображення для розміщення на веб-сторінці. Це, як і Perspective Crop, теж потужний і цікавий інструмент, про який краще дізнатися більше з відповідного керівництва.


     • Виберіть інструмент Text (T). Так, краще один раз побачити, ніж десять разів прочитати, але часом зображення все-таки недостатньо. І, якщо потрібні слова, Photoshop готовий надати вам відповідний функціонал.
      • Вибравши інструмент Text, клікніть в нижньому лівому кутку сторінки. Ви побачите, що на зображенні з'явився звичайний миготливий курсор. Надрукуйте "Boats in the Bay" або що-небудь інше. Залежно від налаштувань, напис може вийти занадто великий, занадто маленькою або нечитаною. У верхній частині вікна Photoshop знаходяться опції інструменту Text:Як працювати в Photoshop

      • Font Family - тут можна вибрати шрифт для написи, як зі списку, так і ввівши назву шрифту вручну. Зараз виберіть шрифт Helvetica.

      • Font Style - тут можна вибрати стилі шрифту (напівжирний, курсив і т.д.). Якщо це меню не активно, то, відповідно, для вибраного шрифту опцій стилю немає. Зараз виберіть стиль "Regular".

      • Font Size - тут можна задати розмір шрифту. Можна вибрати з уже зазначених варіантів, можна вказати свій розмір шрифту. Щоб швидко міняти розмір шрифту, можна зробити так: затиснути іконку Т, що знаходиться зліва від поля для введення розміру шрифту, і тягнути її вліво-вправо. Розмір шрифта повинен змінюватися швидко.

      • Antialiasing - ця опція визначає, наскільки сильно будуть розмиті краю тексту. "None" відключається згладжування повністю, перетворюючи текст в привіт з 1984 - в блоковий і незграбний. На зображенні нижче показано, як виглядають різні варіанти опції згладжування.Як працювати в Photoshop

      • Justification - тут все і по іконці зрозуміло, це вирівнювання тексту по полях.

      • Color - Змінить колір тексту. За замовчуванням кольором тексту є колір, вибраний для переднього плану (Foreground). Щоб змінити колір тексту, виберіть шар з текстом або, за допомогою курсору, якусь окрему частину тексту, після чого клікніть на квадраті з кольором і виберіть колір. Виділений текст змінить колір, такого ж кольору буде і будь-який інший текст, який ви надрукує після. Примітка: якщо ви вибрали текстове поле з кількома задіяними квітами, то квадрат з кольором буде показувати знак питання. Все інші атрибути тексту будуть порожніми.

      • Warp - ця опція згинає текст по вертикальній або горизонтальній осі. Користуватися цією опцією простіше простого: виберіть шар з текстом, натисніть на кнопку, виберіть сподобався варіант з меню, що, а за допомогою повзунків-слайдеров можна навіть злегка модифікувати вид. В даному випадку виберіть стиль "Flag" і виставте опцію "Bend" на 100%.Як працювати в Photoshop

      • Panels - ця опція дає доступ до ще двох функцій: Character і Palette. Пограйте з ними, щоб надати вашому тексту ще більш симпатичний вигляд.


      • Створіть текстове поле. Для цього від верхнього лівого кута вашого майбутнього текстового поля доведіть, затиснувши ліву кнопку миші, до нижнього правого кута майбутнього текстового поля. На екрані з'явиться прямокутник з "рукоятками" по кутах і на кордонах.
       • Введіть в текстове поле пару пропозицій. Не хвилюйтеся, якщо текстове поле вийшло занадто великим або маленьким. Закінчивши вводити текст, натисніть Enter. Якщо текст занадто маленький, збільште його - і навпаки.

       • Змінити можна і розмір самого текстового поля. Наведіть курсор на "рукоятку" на пару секунд. Він зміниться, перетворившись в подвійну стрілку. Натисніть і затисніть лівою кнопкою миші, щоб змінити розмір текстового поля - текст буде змінюватися відповідно до нових кордонами.Як працювати в Photoshop


       • Закрийте вікно. Збережіть файл, якщо він вам сподобався, або скасуйте всі зміни. У кожному разі, за посиланням з цієї статті ви завжди зможете знову отримати "чисте" зображення.

       Метод 2 з 4: Інструменти для малювання

        Як працювати в Photoshop
       1. Створіть новий документ. В меню New задайте ширину нового документа рівної 1024 пікселів, а висоту - 768, колір фону - білий.

       2. Виберіть інструмент Brush (B). Це - незмінна частина Photoshop, починаючи з версії 1.0, та й жоден графічний редактор без нього не обходиться!
        • Крім інструменту Brush, в одному ряду з ним знаходяться інструменти Pencil, Color Replace і Mixer Brush.
         • Інструмент Pencil дозволяє малювати лінії різної товщини, але, на відміну від Brush, у Pencil немає згладжування.

         • Інструмент Color Replacement виявляється корисним тоді, коли необхідно замінити один колір іншим.

         • Інструмент Mixer Brush дозволяє змішувати кольору - приблизно так само, як роблять це художники на панелях.


         • Виберіть колір кисті. Клікніть на квадрат кольору переднього плану, що знаходиться під списком інструментів для малювання. З'явиться меню вибору кольору. Виберіть потрібний вам колір. В даному ж керівництві ми радимо вибрати червоний. Після вибору кольору, натисніть ОК, щоб закрити це меню.Як працювати в Photoshop

         • Виберіть кисть. Найпростіше це зробити через меню вибору кисті в верхній частині вікна Photoshop. Виберіть будь-яку кисть, зверніть увагу на параметри Size і Hardness. Перший - це розмір діаметра кисті, другий - ступінь різкості країв (0 - розмиті краї, 100 - чіткі). Змініть Size на 30, а Hardness - на 50. Зробити це можна за допомогою слайдерів, або ж вбивши потрібні значення вручну ..Як працювати в Photoshop

         • Порісуйте обраної пензлем, звикнете до неї. До речі, ще можна змінити опції Opacity і Flow, там же, вгорі. Перший параметр змінює прозорість кольору, другий - скільки кольору буде розміщено на полотні з кожним розчерком.Як працювати в Photoshop

         • Щоб зрозуміти різницю між Opacity і Flow, виставте Opacity рівним 50 і почніть, не зупиняючись і не клікаючи, малювати що завгодно на якійсь області. Якщо ви малюєте червоним, то у вас вийде пляма рожевого кольору. Відпустіть клавішу мишки і почніть малювати знову. Ви помітите, що там, де кисть проходить поверх рожевого, колір стає більш насиченим, темнішим. Прозорість складається з кожним рухом пензля, але не тоді, коли рух одне. Знову зробіть Opacity рівним 100.

         • Тепер виставте Flow рівним 25 і, при Opacity рівному 100, почніть малювати знову. Тепер ви можете помітити, що з кожним рухом миші колір стає все більш і більш насиченим. Аж до червоного. Якщо Flow дорівнює 100, то на полотно відразу йде весь колір.

         • Закінчивши з експериментами, очистіть полотно, натиснувши Command + Delete (Ctrl + Del). Полотно буде залитий кольором фону. Option + Delete (Alt + Del) заллє полотно кольором переднього плану.


         • Як працювати в Photoshop
         • Виберіть інструмент Shape (U). За замовчуванням, активна опція Rectangular Tool. Клікніть в меню Tool і виберіть Polygon Tool. Це дозволить вам чітко позначити бажану кількість граней і почати автоматично малювати потрібну фігуру.
          • Зверніть увагу на настройки вгорі. Меню Shape, яке відкрито на картинці нижче, дозволяє вам вибрати наступні опції: Shape, Path та Pixels. За допомогою Shape ви отримаєте заповнений шлях (який створюється інструментом Pen). Колір заливки вибирається поруч, з меню Fill, а колір контура - з меню Stroke, що також перебуває по сусідству. В меню Stroke Width вибирається товщина контура, поруч можна вибрати тип контура - пунктирний або цілісний і т.д.Як працювати в Photoshop

          • Інший важливий аспект інструменту Polygon - це поле Sides, де можна вказати кількість граней майбутньої фігури, від 3 до 100. Вводити це значення можна вручну, або, якшо і затиснувши слово "Slides", тягнути мишу вліво-вправо.Як працювати в Photoshop

          • Щоб створити багатокутник, клікніть в будь-якому місці полотна і тягніть в сторону. Точка кліка буде центром багатокутника. Перед тим, як ви відпустите кнопку миші, ви побачите щось схоже на цю картинку: brgt; Як працювати в Photoshop

          • Коли ви відпустите кнопку, багатокутник буде заповнений вибраним кольором і обведений обраним контуром.

          • Інший спосіб створити багатокутник такий: клікніть на полотні один раз. З'явиться діалогове вікно, де ви зможете вибрати всі необхідні параметри за раз. Виглядати це буде приблизно так:Як працювати в Photoshop


          • Як працювати в Photoshop
          • Виберіть інструмент Paint Bucket (G). Правда, це тільки другий інструмент в списку відповідного меню, тому спершу вам потрібно буде клікнути на іконку Gradient Tool, як показано на малюнку нижче.
           • Можливо, ви вже бачили цей інструмент в роботі - це не дивно, мало який графічний редактор обходиться без нього. Багато редакторів вимагають, щоб заливалася кольором тільки та область, яка зафарбована одним кольором. В Photoshop, втім, можна задати певні настройки, за допомогою яких можна буде залити кольором будь піксель, їм відповідає. Наприклад, права частина картинки нижче була залита синім кольором через опцію Overlay з налаштуванням Tolerance, рівної 165.Як працювати в Photoshop

           • Натисніть D для вибору кольору переднього і заднього плану за замовчуванням, потім натисніть Command / Ctrl + D, щоб очистити полотно і залити його білим кольором.


           • Як працювати в Photoshop
           • Виберіть інструмент Gradient (G). Якщо у вас вже обрані інструменти Paint Bucket або 3D Material Drop, то натискайте Shift + G доти, поки не буде вибраний потрібний інструмент. За допомогою інструменту Gradient ви можете заповнити область градієнтом 2-х і більше кольорів.
             • Клікніть в верхній області вікна на палітру градієнтів і виберіть синьо-червоно-жовтий градієнт (верхній правий кут) подвійним кліком.Як працювати в Photoshop            1. Затиснувши ліву кнопку миші, проведіть лінію з верхнього лівого в нижній правий кут. Полотно буде виглядати так:Як працювати в Photoshop

            2. За аналогією з інструментом Paint Bucket, можна експериментувати і додавати градієнт до зображень з іншими настройками стилів.

            3. Щоб змінити градієнт, клікніть на палітрі градієнтів. Відкриється редактор градієнтів. Переміщайте кольорові повзунки, позначаючи точки початку і закінчення того чи іншого кольору. Прозорість задається чорними повзунками у верхній частині.Як працювати в Photoshop

            4. Закрийте редактор градієнтів.


            5. Метод 3 з 4: Інструменти для ретуші

              Як працювати в Photoshop
             1. Відкрийте взяте для прикладу зображення. Відкрийте файл SamplePic.jpg. Якщо ви вже закінчили вивчати попередні керівництва, то у вас можуть бути на картинці два текстових поля. Праворуч, під вкладкою Layers (або через меню Windows - Layers), Клікніть на іконку у вигляді ока навпроти всіх верств, які не є фоновою картинкою. Це приховає зайві шари. Виділіть шар з картинкою, щоб він став активним.

             2. Як працювати в Photoshop
             3. Виберіть інструмент Clone Stamp (S). З його допомогою можна скопіювати частину зображення в іншу його область.
              • Виберіть кисть. У верхній частині вікна, праворуч від іконки інструменту, знаходиться палітра кистей. Клікніть на неї і виберіть кисть, показану на малюнку нижче.Як працювати в Photoshop

              • Задайте їй розмір "50".

              • Вкажіть джерело клонування. Перш ніж, власне, клонувати та чи інша ділянка, потрібно вибрати джерело, то, що буде копіюватися. Раз ми будемо ховати в воді човен, то і копіювати треба воду. Затисніть Option / Alt і клацніть там, де це показано на малюнку нижче.Як працювати в Photoshop

              • Коли ви зробите це, то ви зможете помітити, що курсор прийняв вигляд скопійованої області. Тепер перемістіть курсор до човна і дивіться, де різниця між водою і скопійованої областю буде мінімальна (саме мінімальна, ідеально не вийде). На збільшеному зображенні, наведеному нижче, показано оптимальне положення курсора.Як працювати в Photoshop

              • Тепер затисніть ліву клавішу і починайте зафарбовувати човен якомога повніше. Візерунок почне повторюватися, на потім ми від цього позбудемося. За підсумком екран зображення повинне виглядати приблизно так:Як працювати в Photoshop

              • Тепер потрібно пом'якшити краю клонованої області. Для цього у верхній частині вікна клікніть на палітру кистей і виставте Hardness рівний 0. Це поступово знебарвить краю. Виберіть приблизно той же оригінальний ділянку для копіювання, потім пройдіться по зовнішніх краях клонованої області. Вибирайте різні ділянки води, щоб по можливості позбутися від повторюваного малюнка. Коли ви закінчите з цим, зображення повинне бути схоже на:Як працювати в Photoshop

              • Не шукаєте легких шляхів? Зафарбуйте щоглу! Буде потрібно кисть меншого розміру, а клонувати воду треба буде з безпосередньої близькості до щогли.

              • Крім того, в меню Clone Stamp є підміню Pattern Stamp. З його допомогою можна зафарбувати зображення не картинкою, а текстурою.Як працювати в Photoshop

              • Щоб створити свою власну текстуру, виберіть за допомогою прямокутного варіанта інструменту Marquee потрібну область, а потім через меню Edit - Define Pattern перетворите її в текстуру. Задайте нової текстурі назву. Тепер вона доступна в Pattern Stamp і готова до використання.Як працювати в Photoshop

              • Якщо відзначити опцію Aligned, то текстура буде зафарбовувати зображення на манер шахової дошки, з проміжками між мазками пензля.

              • І навпаки, якщо не відзначати цю опцію, то текстура буде накладатися з кожним новим кліком, щоб виглядатиме більш правдоподібно.

              • Опція Impressionist додасть до текстурі випадкове кількість точок, чий розмір залежатиме від розміру кисті.


              • Як працювати в Photoshop
              • Виберіть інструмент History Brush (Y). З його допомогою можна як би "відкотити" зміни і малювати не в попередньо збереженої копії, а в ранній версії зображення.
               • Прокрутіть до верхньої частини вкладки History (зайти в неї також можна через через меню Window - History). У верхній частині вкладки ви побачите мініатюру зображення. Поставте галочку в чекбокс поруч з нею.Як працювати в Photoshop

               • Пам'ятайте ту білу човен, яку ви зафарбували? Зараз ми повернемо її на місце! Виберіть History Brush, задайте розмір кисті 100, а Hardness - 100%.

               • Натисніть і затисніть ліву кнопку миші там, де була човен, і почніть фарбувати - човен з'явиться знову!Як працювати в Photoshop

               • За допомогою цього інструменту приведіть зображення в оригінальне стан.


               • Як працювати в Photoshop
               • Виберіть інструмент Spot Healing Brush (J). Цей інструмент діє за аналогією з Clone Stamp, за однією різницею - він змінює область навколо кисті, що може зробити зображення дуже правдоподібним.
                • Виберіть інструмент Spot Healing Brush, круглу кисть 50 пікселів в діаметрі і з 50% значенням Hardness.

                • Зверніть увагу на будинок на пагорбі в середині зображення. Починаючи з правого боку робіть невеликі мазки пензлем у напрямку від дерев до будинку ... і ви побачите, як будинок зникає!Як працювати в Photoshop

                • Продовжуйте зафарбовувати будинок доти, поки він повністю не зникне з виду. Обробіть краю, щоб ті виглядали більш природно. У підсумку все повинно бути схоже на це:Як працювати в Photoshop


                • Як працювати в Photoshop
                • Виберіть інструмент Dodge (O). Освітлення і затемнення знайомі фотографам ще з тих пір, коли фотографії проявляли тільки лише в темних кімнатах. Уже з назв зрозуміло, який ефект мала та чи інша процедура. У Photoshop це все призначено для того ж самого - тільки ефект виходить краще, якісніше і надійніше.
                 • Виберіть інструмент Dodge, задайте розмір кисті 50, Hardness - 50%. У правій частині палітри кистей в Range виберіть Highlights і задайте Exposure 50%.

                 • Ми освітлити човен в нижньому правому куті. Почніть фарбувати її від назви судна. Помітили, човен стала яскравіше? А помітили, що сильно освітлюється тільки біле, а от різниця на палубі вже не так помітна? Все тому, що ми вибрали освітлення світлих кольорів, тому й шматок чогось білого на палубі теж освітлити помітніше.Як працювати в Photoshop

                 • Натисніть Shift + O і виберіть інструмент Burn. Налаштування залиште колишніми, за винятком, втім, Range - тепер виберіть Shadows. Затемните воду в човна. Знову ж таки, вода темніє, світлі борту човна - ні. За допомогою Burn і Dodge будь-яке зображення можна змінити дивним чином!Як працювати в Photoshop

                 • Натисніть Shift + O і виберіть інструмент Sponge. З його допомогою можна як знебарвити область, так і зробити її колір більш насиченим, що управляється через меню Mode у верхній частині екрана. Знебарвлюється човен, поки вона не стане чорно-білою, потім переключіться на насичення кольору і фарбуйте її до мультиплікаційного виду. Середину залиште як є - для порівняння.Як працювати в Photoshop


                 Метод 4 з 4: Просунуті інструменти

                 1. Виберіть інструмент Pen (P). Для ювелірно-точного виділення краще інструменту не знайти. Це просунутий інструмент, до якого треба звикнути - але воно того варте, в общем-то. Виберіть його (клікнувши по іконці або натиснувши P). Курсор перетвориться на перо чорнильною ручки.
                  • Звернемося до білої човні трохи лівіше центру зображення ще раз. Клікніть там, де зустрічаються борт і вода і тягніть по межі води до середини човна. Ви побачите, що з первісної точки (анкора) з'явилися дві прямі лінії-рукоятки. Коли дотягнути курсор до середини корпусу, відпустіть кнопку миші.Як працювати в Photoshop

                  • Зверніть увагу, що ті лінії-рукоятки залишилися. Тепер клацніть на кормі (ззаду) на кордоні води, затисніть ліву кнопку миші і тягніть вперед до приблизно половини задній частині човна. Поки що не відсилайте ліву кнопку миші.

                  • Ви побачите, що рукоятки, що з'явилися на початку, зникли, зате з другого анкора з'явилися нові. Плюс, зверніть увагу на те, що між першим і другим анкором йде викривлена ​​лінія.Як працювати в Photoshop

                  • Пересуваючи рукоятки, ви побачите, що лінія викривляється слідом за ними. Не важливо, якщо вона не збігається з човном - ми поки що вчимося, все для прикладу. Розташуйте анкор навколо корпусу човна, як показано на малюнку нижче. Останній клік повинен бути на першому анкор.Як працювати в Photoshop

                  • Контур навколо човна буде, от тільки з самою човном він матиме мало спільного. Зараз ми це виправимо за допомогою інструменту Direct Selection.


                  • Як працювати в Photoshop
                  • Виберіть інструмент Direct Selection (A). Переконайтеся, що курсор білий, не чорний. Якщо він чорний, то натисніть Shift + A або виберіть потрібний інструмент через меню.
                   • Клікніть на перший анкор. Рукоятки з'являться, клікніть на праву і порухайте їй. Зверніть увагу, що рухатися будуть обидві рукоятки навколо анкора. Тепер натисніть Command + Option (Ctrl + Alt). Клікніть на праву рукоятку і підійміть її вгору.Як працювати в Photoshop

                   • Зауважте, зараз рухається тільки права рукоятка, а також лінія між верхнім анкером на дузі і тією точкою, яку ви редагуєте. Наблизьте рукоятку до корпусу і залиште її поки так.

                   • Клікніть на нижній анкери в районі корми. Рукоятки з'явилися? Тягніть праву вгору, тільки повільно. Лінія повинна почати скривлюватися так, щоб збігатися з кордоном води якомога ближче.

                   • Ну а тепер залишилося самі анкор обробити - перетягуючи їх у потрібний бік. У підсумку нижня лінія повинна виглядати так:Як працювати в Photoshop

                   • Обробіть анкери навколо корпусу човна так, щоб вони виявилися максимально близько до неї. Нехай виділення буде не самим ідеальним - не біда, ми ще тільки вчимося. Зупиніться на цьому етапі:Як працювати в Photoshop

                   • Іноді м'який, закруглений кут не потрібен, тому потрібно буває прибрати рукоятки, щоб зробити кут ... незграбним. Ось, зокрема, це стосується і нашої палуби. Виберіть анкор, розміщений там, і натисніть Command + Option (Ctrl + Alt), клікніть на нього і на той, що нижче. Зверніть увагу, рукоятки зникли, лінія між двома анкорами стала прямою.Як працювати в Photoshop

                   • Закінчивши налаштовувати рукоятки, клікніть на лінію правою кнопкою і виберіть з меню опцію Make a Selection. Натисніть ОК в діалоговому вікні. Вуаля, човен обрана. Якщо ходите відредагувати виділення, то це можна зробити у вікні Paths. Натисніть Command + D (Ctrl + D), щоб зняти поточне виділення, клікніть на шлях (Work Path), Переконайтеся, що вибраний інструмент Direct Selection і вперед, редагуйте як душі завгодно. Закінчили? Можна зробити нове виділення!Як працювати в Photoshop

                   • Примітка: щоб зберегти цей шлях на потім, двічі клікніть по Work Path, вкажіть ім'я та натисніть Enter. Так ви зберегти у файлі шлях.