Як редагувати фотографії


Враховуючи скільки існує різних пристроїв і програм для редагування зображень, питання, як і де редагувати ваші фотографії може виявитися досить складним. Ця стаття являє собою побіжний огляд деяких базових технік редагування фотографій, а також програм для телефону і комп'ютера. Почніть з кроку номер 1!

Кроки


Частина 1 з 3: редагування професійного рівня


 1. Придбайте потрібну ПЗ. Можна виконувати базове редагування в програмах типу Picasa і Instagram, але якщо ви хочете зробити ваші фотографії по-справжньому неповторними, то вам слід придбати програму, спеціально створену для серйозного редагування. І не завжди це коштує грошей! Програми на зразок GIMP безкоштовні. Хоча вам і доведеться навчитися їх використанню, вони нададуть помітний вплив на ваші фотографії.

 2. Обрізайте для більшого ефекту. Припустимо ви переглядаєте ваші фото перед редагуванням. Ви можете звернути увагу на те, як вони обрізані. Зміна меж картинки може серйозно змінити те, як вона сприймається. Спробуйте слідувати правилу третин, з якого випливає, що фотографії сприймаються краще, якщо кадр візуально розділений на три рівні частини.

 3. Контраст. З контрастом вміє працювати будь фоторедактор. Контраст засветляет світлі ділянки та затемнює темні, в результаті роблячи зображення більш виразним і чітким. Але будьте обережні: ви втратите безліч дрібних деталей після збільшення контрасту. Не перестарайтеся!

 4. Насиченість. Насиченість впливає на ступінь яскравості кольорів зображення, можливість її змінювати так само зустрічається в більшості редакторів. Іноді фотографію можна зробити краще зменшивши насиченість (змістивши в бік чорного і білого), а іноді навпаки, збільшивши. Пробуйте!

 5. Вібренс (соковитість кольорів). Це ще одна настройка, в основному представлена ​​в програмі Photoshop, але також включена і в деякі інші редактори. Вона схожа на насиченість по своїй дії, але працює набагато краще з колірними тонами шкіри. Так що якщо на фотографії присутні люди, то краще починати з використання вібренс. Якщо ж там ландшафт, то ви можете використовувати насиченість.

 6. Акуратне використання розмиття і різкості. Замість того, щоб застосовувати фільтри розмиття і різкості на все зображення відразу, краще використовуйте кисті. Це дасть вам більше контролю. Це важливо, оскільки зображеннях зазвичай потрібно дуже невелика кількість розмиття і різкості. Застосовуйте різкість на невеликі області, щоб зробити важливі деталі більш чіткими. Застосовуйте розмиття на певних ділянках шкіри осіб, щоб приховати недоліки.

 7. Намагайтеся, щоб зображення залишалося схожим на оригінал настільки, наскільки можливо. Надмірно сильне втручання може призвести до того, що зображення стане виглядати фальшиво. Це все одно що додавати занадто багато косметики на і без того гарну жінку. Вона просто стане схожа на клоуна. Якщо ви хочете зробити кого-небудь стрункішою, то не перестарайтеся. Якщо збираєтеся змінювати кольори, то не робіть їх неприродними. Якщо ви хочете прибрати певні елементи із зображення, намагайтеся не залишати слідів редагування. Ви ж не хочете, щоб ваша робота виявилася на сайті Photoshop Disasters!

 8. Уникайте кліше. Кліше - це ненадійні підмоги, вони можуть перетворити відмінні фотографії в нудні і непрофесійні. Наприклад, чорно-білі фотографії, на яких залишений тільки один колір (наприклад, червоні губи) вже робилися занадто часто і тепер не викликають нічого окрім усмішки. Якщо ви дійсно хочете, щоб ваші фотографії сприймалися як мистецтво, то намагайтеся уникати подібних кліше.

Частина 2 з 3: методи редагування

Метод 1: на своєму мобільному пристрої

 1. Завантажте програму фоторедагування. Існує досить багато безкоштовних редакторів, так само, як і недорогих, в межах $ 5. Якщо хочете спробувати різні стилі, тоді скачайте кілька додатків і поекспериментуйте з їх ефектами. Приклади додатків:
  • Instagram (безкоштовне)

  • Adobe Photoshop Touch ($ 4.99)

  • Apple iPhoto ($ 4.99)

  • Aviary (безкоштовне)

  • BeFunky (безкоштовне)

  • EyeEm (безкоштовне)

  • Wood Camera (безкоштовне)


  • Зробіть нову або виберіть його зі своєї колекції. Для найкращого результату виберете фото з гарним освітленням, на якому є чіткий об'єкт, наприклад, людина, рослина, тварина або будівлю. Чим чіткіше фото, тим більш помітним буде результат редагування.

  • Завантажте його в додаток. Більшість додатків дають можливість або зробити новий кадр (шукайте кнопку із зображенням камери на ній), або вибрати фото з колекції.

  • Виберіть фільтр. Всі додатки відрізняються, але в багато з них, наприклад, в Instagram, включені різні фільтри або лінзи, І вони ж по суті роблять всю роботу за вас. Деякі програми надають можливість міняти інтенсивність фільтра і тим самим дають вам більше контролю над кінцевим результатом.

  • Відрегулюйте витримку. У фотозйомці витримка - це кількість світла, яке встигає потрапити на фотографію. Якщо фотографія вийшла дуже темна, то вам можливо буде потрібно збільшити витримку. Якщо ви хочете зробити фото ще темніше, тоді понізьте витримку.

  • Відрегулюйте насиченість. Деякі програми дозволяють налаштовувати насиченість (інтенсивність кольорів) фотографії. Збільшення насиченості може зробити фотографію біліше приємною для очей. Надмірна насиченість тим не менш може зробити фотографію занадто карикатурною і непривабливою.

  • Додайте розмиття, ефект витоку світла або інший ефект. Нечіткість може надати фотографії ефект казковості і перекрученості, а витік світла - ефект старомодності та зношеності.
   • Раніше витік світла вважалося помилкою і відбувалася, коли світло (зазвичай від сонця) потрапляв на плівку і псував її, але в наші дні це вже вважається стилістичної знахідкою, яку багато хто знаходить естетично приємною.


   • Ображати фотографію. Якщо ви хочете змінити розмір фото, виберіть кнопку обрізки (яка зазвичай виглядає як квадрат) і скоректуйте її як потрібно.

   • Експериментуйте з додатковими фільтрами і ефектами. Всі додатки відрізняються один від одного, так що при першому використанні вам варто вивчити всі можливості по редагуванню фотографій.

   Метод 2: в iPhoto

   1. Додайте ваші фотографії в програму. Ви можете зробити це перетягнувши файл з робочого столу або ж імпортувавши зображення з вашої фотокамери. Для цього скористайтеся кабелем, який йшов в комплекті з вашою фотокамерою, щоб з'єднати її з USB портом вашого комп'ютера.
    • Переконайтеся, що фотокамера включена і запустіть iPhoto, якщо ще не зробили це. Ви можете імпортувати всі фотографії з вашої фотокамери вибравши Import All або додавати окремо, зазначивши потрібні фотографії, а потім натиснувши на кнопку Import Selected.


    • Два рази клікніть на фотографію для початку редагування. Після подвійного клацання вона повинна збільшитися.

    • Натисніть на кнопку Edit внизу екрану. Ви побачите кілька опцій редагування в нижній частині екрана, включаючи Rotate, Crop, Straighten, Enhance, Red-Eye, Retouch, Effects, and Adjust.
     • Для використання ефекту просто натисніть на пов'язану з ним кнопку. Коли закінчите, або натисніть на кнопку Apply, Щоб зберегти зміни, або на кнопку Cancel для їх скасування і для того, щоб почати редагування спочатку.


     • Поверніть фотографію при необхідності. Для цього просто клікніть по кнопці Rotate. Фотографія буде повертатися щоразу при натисканні кнопки, поки не повернеться в початкову позицію.

     • Ображати фотографію. Обрізка - це дуже простий інструмент редагування, який дозволить вам підлаштувати розмір і форму фотографії, а також прибрати зайві елементи. Коли ви натиснете на кнопку Crop, Поверх фотографії з'явиться прямокутник із змінним розміром. Для зміни розміру просто переміщайте його кути до тих пір, поки не досягнете потрібного розміру і форми. Ви так само можете рухати сам прямокутник клацнувши усередині нього, а потім переміщаючи курсор.

     • Виберіть ефект. Коли ви клікніть на кнопці Effects з'явиться невеликий екран, на якому ви зможете вибрати потрібні вам фільтри. Серед них будуть Black and White, Sepia, Antique, Fade Color, Boost Color, та інші.
      • Для деяких ефектів потрібно налаштувати інтенсивність фільтра. Для цього просто клікніть на ефект, потім змініть числа, які з'являться в нижній частині, використовуючи стрілки вліво і вправо.


      • Проведіть додаткові коригування. Для більш складного редагування натисніть на кнопку Adjust прямо під зображенням. З'явиться новий екран з опціями, за допомогою яких ви зможете відрегулювати витримку, насиченість, контраст, чіткість, світлі ділянки, тіні, різкість, колірну температуру і тон фотографії.

      • Збережіть зміни. Коли завершите редагування, клацніть по кнопці Done в правій частині екрана.

      Метод 3: в Adobe Photoshop

      1. Додайте свою фотографію в програму. Ви можете зробити це перетягнувши файл з робочого столу в програму, або відкривши Photoshop, а потім вибравши File Open, А потім фотографію, з якою хочете працювати.

      2. Створіть копію фонового шару. Насамперед створіть резервну копію фотографії на той випадок, якщо зробите помилки під час редагування. Для цього виберіть Layer, Потім Duplicate Layer. Це створить копію вашого зображення.

      3. Ображати фотографію. Обрізка - це дуже простий інструмент редагування, який дозволить вам підлаштувати розмір і форму фотографії, а також прибрати зайві елементи. Для обрізки просто клацніть по піктограмі Crop Tool в лівій частині екрана. Далі клацніть по фотографії і переміщайте курсор для створення прямокутника потрібного розміру і форми. Коли закінчите, знову клацніть по піктограмі Crop Tool. У вас буде вибір або зберегти зміни, або скасувати їх і повернутися до споконвічного зображенню.
       • Якщо ви не можете знайти кнопку Crop Tool, То просто проведіть курсором над піктограмами інструментів у лівій частині екрана і дочекайтеся появи тексту з назвами.


       • Знайдіть кнопку Adjustment Layer. Шари - це дуже корисний інструмент в програмі Photoshop, тому що дозволяють редагувати фотографію, не чіпаючи початкову версію. Шари можна вмикати і вимикати в процесі редагування, так що зміни не будуть незворотними (тільки якщо ви не збережете всі зроблені зміни звичайно).
        • Кнопка Adjustment Layer знаходиться внизу панелі навігації в правій частині екрана. Це чорно-білий круг з перетинає його діагональної лінією. Коли ви затримаєте курсор над нею, з'явиться текст Create new fill or adjustment layer (Створення нового шару заливки або коригуючого шару).

        • Коли ви клацніть по кнопці з'явиться список, що випадає, що включає різні опції редагування. Туди входять витримка, яскравість / контраст, вибірковий колір та інші. Коли виберіть одну з опцій, ви створите новий шар для цього ефекту, який можна налаштовувати, вмикати і вимикати.

        • Щоб увімкнути або вимкнути шар, просто клацніть по зображенню очі, яке з'явиться прямо навпроти його назви.


        • Налаштуйте витримку. Щоб зробити це спочатку клацніть по кнопці Adjustment LayerВиберіть Exposure зі списку. Це створить новий шар на вашій панелі навігації під назвою Exposure 1. З'явиться невеликий екран з опціями, який дозволить відрегулювати витримку, зміщення і гамма-корекцію фотографії. Просто зміщайте шкалу вліво або вправо для того, щоб побачити результат.
         • Витримка це по суті яскравість фотографії. Коли ви зміщуєте шкалу вправо, фото стає яскравішим, а коли вліво, воно стає темніше.

         • Опції зсуву і гамма-корекції дозволять вам відрегулювати темні тони і півтони фотографії. Це може допомогти колірному балансу, особливо при появі нерівності кольору, яка з'являється, коли ви збільшуєте витримку.


         • Налаштуйте кольору. Зробіть це, створивши шар Selective Color. Ви побачите невеликий екран, на якому можливо налаштувати червоний, жовтий, синій, блакитний, зелений, пурпурний, чорний і білий кольори, а також нейтральні тони зображення.

         • Налаштуйте рівні. Інструмент Levels дозволяє змінювати загальний тон і контраст зображення. Для початку створіть шар Levels на панелі навігації. Ви побачите палітру гістограми з трьома різними повзунками прямо під нею: повзунок чорного тону (ліворуч), повзунок правого тону (праворуч), і повзунок півтонів або гами (посередині).
          • Позиція повзунків чорного і білого кольорів становить діапазон вхідних рівнів зображення. У чорного тону значення зазвичай буде 0, у білого 255. Для зміни спектра просто зміщайте повзунок чорного тону вправо і / або повзунок білого тону вліво.

          • Перетягніть повзунок півтонів вліво для затемнення півтонів, і вправо для їх освітлення.


          Частина 3 з 3: розвиток ваших навичок

          1. Професійно володійте Photoshop. Photoshop може виявитися складним у використанні, у нього виразно високий поріг входження! Але коли ви наберетеся досвіду, то ви зможете змінювати свої фотографії так, що їх можна буде показувати і на фотовиставці!

          2. Навчіться настроювати кольори. Іноді буває так, що один з кольорів не відповідає всій картині в цілому. Проста коригування відтінків може врятувати зображення!

          3. Створіть ефект малюнка! Можливо ви зустрічали підозрілі програми і сайти, які обіцяють перетворити вашу фотографію в картину. Але чи знали ви, що цього можна добитися і своїми силами, не отримавши при цьому собі вірусів? Можна цікаво провести час редагуючи свої фотографії таким чином.

          Поради

          • Так як всі редактори відрізняються один від одного, то буде корисно ознайомитися з керівництвом, щоб дізнатися корисні поради та інструкції. Хоча в більшості подібних програм нескладно зорієнтуватися в перший раз, більш просунуті, наприклад, Photoshop, вкрай складні і зажадають від вас місяців практики для повного освоєння.

          • У список інших популярних фоторедакторів так само можна включити Aperture, PaintShop Pro і Pro Tools.