Як ретушувати портрети в Photoshop


Ця стаття навчить вас грамотно працювати з портретами в програмі Adobe Photoshop.

Кроки


  Як ретушувати портрети в Photoshop
 1. Для початку позбудьтеся очевидних недоліків шкіри. Найкраще для цього підходить «Лікує кисть». Натисніть клавішу ALT і клацніть на чистій ділянці шкіри (перед цим змініть розмір кисті, якщо необхідно), а потім клікніть на ваду. Повторіть на всіх ділянках, які потрібно поліпшити.

 2. Як ретушувати портрети в Photoshop
 3. Відбілити зуби. Виділіть зуби один з інструментів "Ласо" і перенесіть їх на новий шар. Якщо ви виділили зайві ділянки, видаліть їх за допомогою маски. Використовуйте «Вибірковий колір», щоб прибрати жовтий відтінок.

 4. Як ретушувати портрети в Photoshop
 5. За допомогою розмиття вирівняйте тон шкіри. Іyструментом «розмиття» пройдіться по шкірі, не зачіпаючи ділянок, які повинні бути чіткими - очі, волосся і т.д.

 6. Як ретушувати портрети в Photoshop
 7. Надайте шкірі здоровий колір, налаштувавши червоні тони за допомогою «Вибірковою корекції кольору». Це допоможе уникнути неприродного тону шкіри. Можна також збільшити насиченість всього фото, щоб зробити його яскравішим. Натисніть ctrl-U (або command-U на макбуки), щоб викликати вікно «Тон / Насиченість».

 8. Як ретушувати портрети в Photoshop
 9. Надайте різкості деяких дільницях, щоб оживити фото. Волосся, очі, ніс і т.д. часто виглядають краще, якщо додати їм різкості. Але не переборщіть, щоб уникнути зернистості фото. Використовуйте інструмент «Різкість» і налаштуйте розмір кисті, щоб працювати тільки з певними ділянками.

 10. Як ретушувати портрети в Photoshop
 11. Використовуйте фільтр «Дифузія» (Фільтрgt; Стілізаціяgt; Дифузія), щоб зробити картинку «м'якше». Встановіть відсоток дифузії близько 40-50% і ви отримаєте приємну картинку з характерним «гламурним» світінням.

 12. Як ретушувати портрети в Photoshop
 13. Створіть дублікат шару (Слоіgt; Створити дублікат шару) і обесцветьте його (Shift-Ctrl-U). Встановіть параметри накладання (його можна знайти в лівому верхньому куті віконця з шарами) обесцвеченного шару на «накладення». Експериментуйте з фільтром розмиття по Гауса (Фільтрgt; Размитіеgt; Розумієте по Гауса), зазвичай найкраще виглядає розмиття з коефіцієнтом близько 3-5. Це зробить фотографію ще м'якше, не знижуючи її чіткості.

 14. Як ретушувати портрети в Photoshop
 15. Якщо зображення вийшло занадто м'яким, попрацюйте фільтром «Різкість» або інструментом з таким же ім'ям, щоб повернути чіткість потрібних ділянок.

Попередження


 • Не встановлюйте занадто високий коефіцієнт розмиття по Гауса, інакше ваша стильна фотографія перетвориться на різнобарвне пляма.