Як захистити бездротову мережу


Зараз бездротова мережа є майже в кожному будинку. Чи використовуєте ви бездротову мережу просто для домашніх потреб або у вас є серйозний домашній офіс, важливо забезпечити безпеку своєї бездротової мережі, щоб захистити персональні та робочі дані. Незахищена бездротова мережа вразлива для безлічі видів атак. Навіть якщо хтось без злого умислу захоче скористатися однією з вами частотою, це може радикально знизити швидкість передачі даних по вашій мережі. Ось кілька способів підвищити рівень безпеки вашої мережі.
Майте на увазі: наведено зразок для конкретного пристрою конкретного виробника маршрутизаторів. Інтерфейс користувача інших виробників може відрізнятися від описаного тут. Але в основі своїй вони збігаються.

1.


Включайте свій бездротовий маршрутизатор тільки коли збираєтеся ним скористатися. Якщо ви не плануєте користуватися мережею день або два, краще відключіть його. Підключення маршрутизатора займає менше хвилини. Це простий спосіб убезпечити свою мережу від вторгнення.

2.


Встановіть надійний пароль для облікового запису адміністратора на вашому комп'ютері і для бездротового маршрутизатора. Установка слабкого пароля для комп'ютера дозволить отримати адміністративний доступ до маршрутизатора і обійти захист. Щоб убезпечити свою дротову мережу, перше що потрібно зробити - не дозволити зловмисникам отримати контроль і викинути вас з мережі.

3.

Забезпечте свою бездротову мережу

Вимкніть функцію віддаленого адміністрування. Більшість маршрутизаторів самі її відключають за замовчуванням. Ніколи не допускайте того, щоб вашим маршрутизатором можна було керувати віддалено.

4.

Забезпечте свою бездротову мережу

Забезпечте свій бездротовий маршрутизатор, підключивши максимально високий рівень шифрування. Якщо маршрутизатор і всі комп'ютери мережі підтримують шифрування WPA2, використовуйте його, це краще рішення для домашньої бездротової мережі. Якщо цей тип шифрування не підтримується, використовуйте шифрування WPA або WEP. Запам'ятайте: щоб забезпечити безпеку своєї бездротової мережі, ви повинні шифрувати свої дані.
{LikeAndRead}

5.

Увімкніть міжмережевий екран

Увімкніть міжмережевий екран (файрвол) маршрутизатора. Це допоможе блокувати анонімні запити і убезпечить вашу бездротову мережу від зовнішніх атак.

6.

Забезпечте свою бездротову мережу

Вимкніть SSID (ім'я вашої бездротової мережі). У цьому випадку, коли хтось буде шукати доступні WIFI-мережі у вашому районі, ваша мережа не буде відображатися. Якщо SSID відключений, то щоб підключитися до вашої мережі, користувач повинен знати ваш SSID і йому знадобиться вводити його вручну.

7.

Забезпечте свою бездротову мережу

Змініть SSID маршрутизатора. Зазвичай у маршрутизаторів вже встановлені SSID-імена за замовчуванням. Змініть ім'я, щоб хто-небудь не спробував ввести стандартне ім'я і отримати доступ до вашої мережі.

8.

Забезпечте свою бездротову мережу

Увімкніть фільтр MAC. Маршрутизатор дозволяють переглядати список адрес мережевих карт комп'ютерів, яким дозволений доступ до мережі. Це убезпечить вашу бездротову мережу від підключення до неї невідомих комп'ютерів.
{/LikeAndRead}