Як дефрагментировать файли на комп'ютері Mac


Якщо ваш Mac почав працювати повільно, то ви можете спробувати дефрагментацію жорсткого диска. Прочитайте нашу статтю, щоб дізнатися, як це робити.

Кроки


Метод 1 з 2: Дефрагментація за допомогою спеціальних програм


 1. Отримаєте те, що вам потрібно. OS X (версія 10.2 і далі) автоматично зменшує потребу в фрагментації файлів, записуючи нові дані в найбільший вільний блок пам'яті на жорсткому диску. Однак файли можна ще дефрагментировать, залежно від того, скільки разів їх відкривають, і чи достатньо на диску пам'яті для цілого файлу. Ось деякі умови, за яких Mac OS X зробить автоматичну дефрагментацію файлів для поліпшення ефективності вашого комп'ютера:
  • На диску знаходяться файли менше 20 Мб.

  • На диску знаходяться файли, що складаються більш ніж з восьми фрагментів.

  • На диску знаходяться файли, які не використовуються.

  • Якщо ви з часом завантажили на диск багато великих файлів (наприклад, відео), то дефрагментація дуже допоможе вашому комп'ютеру.

  • Якщо ваш жорсткий диск сповнений приблизно на 90%, то дефрагментація також допоможе.

  • Якщо ваш комп'ютер не підходить ні під один із зазначених критеріїв, то, швидше за все, дефрагментація диска його не прискорений, хоча і шкоди від цього не буде.

  • Для комп'ютерів з OS 9 (і раннє) зараз дуже важко знайти програми для дефрагментації.


  • Збільште місце для пам'яті на жорсткому диску. Якщо ви дефрагментіруете жорсткий диск, тому що він майже заповнений вщерть, то у вас якраз хороший шанс навести в ньому порядок. Купуйте недорогий зовнішній жорсткий диск для зберігання медіа-файлів, або зберігайте деякі файли на сервісах-хмарах, таких як iCloud або SkyDrive.
   • SkyDrive, iCloud, і аналогічні сервера, як правило, пропонують від 2 до 7 гігабайт пам'яті. Щоб отримати більше пам'яті, ви повинні будете заплатити за це.

   • Зовнішні жорсткі диски будуть читатися будь-яким комп'ютером, до якого їх підключать. До речі, комп'ютер автоматично запропонує вам відразу відформатувати такий диск. Також вам немає ніякої необхідності витрачати зайві гроші на спеціальний жорсткий диск для комп'ютерів Macintosh.


   • Як дефрагментировать файли на комп'ютері Mac
   • Придбайте програму для дефрагментації файлів. Так як більшість комп'ютерів Mac не вимагають дефрагментації, така програма на них не встановлюється. Тому вам треба її встановити самому. Ви можете купити програму iDefrag, яка коштує близько $ 30, або програму Drive Genius 3. Genius 3 подбає про вільної пам'яті на диску і зробить дефрагментацію файлів.
    • Можна використовувати й інші програми. Не забудьте прочитати відгуки і оцінки користувачів, перш ніж платити за них. Чи не вантажите їх з піратських сайтів.

    • На жаль, комп'ютери Macintosh з OS 9 (і ранніми версіями) в даний час вважаються настільки застарілими, що програмне забезпечення для них не знайти навіть в Інтернеті. Щоб знайти програму для дефрагментації (наприклад, Norton Utilities або Alsoft PlusOptimizer), вам, ймовірно, слід зв'язатися з іншими користувачами старих Mac.


    • Інсталює і запустіть програму для дефрагментації. Якщо ви завантажили програму через Інтернет, то вона повинна була завантажитися у вигляді файлу, на який потрібно клацнути два рази, щоб його відкрити. Дотримуйтесь інструкцій для установки, а потім запустіть програму, щоб вона почала дефрагментацію жорсткого диска.
     • Не пересувайте комп'ютер, поки його жорсткий диск дефрагментує. Виберіть час для дефрагментації, коли вам не потрібно переміщати комп'ютер куди-небудь.


     • Не забудьте зробити резервну копію свого комп'ютера перед початком процесу дефрагментації.

     Метод 2 з 2: Дефрагментація видаленням

     1. Зробіть резервну копію файлів. На щастя, у власників комп'ютерів Mac є безліч можливостей для цього. Виберіть ту, яка підходить вам найкраще. Врахуйте, що віртуальний зберігання і зберігання на жорсткому диску є свої переваги і недоліки. Пам'ятайте, що якщо ви не зробите резервне копіювання, то ваші файли зникнуть назавжди, як тільки ви переформатіруете жорсткий диск вашого комп'ютера. Будьте уважні.
      • Зробіть резервне копіювання за допомогою iCloud, якщо більшість або всі ваші файли були куплені через магазин iTunes. iCloud робить це автоматично, також зберігаючи для користувача настройки, текстові повідомлення, контакти в пам'яті телефону, і т.д. Для більшості користувачів, iCloud більше підходить для їх смартфонів, ніж для комп'ютерів.

      • Зробіть резервне копіювання на зовнішній жорсткий диск. Це метод, успішно перевірений часом, і який більшість людей використовують для резервного копіювання даних зі свого комп'ютера. Запустіть програму Time Machine, щоб вона зберегла на зовнішньому диску все, крім системних файлів.
       • Ви також можете створити резервну копію самі, буквально перетягуючи всі файли, які ви хочете зберегти, на зовнішній жорсткий диск. Але це займе у вас дуже багато часу, і до того ж цей метод менш надійний, ніж використання спеціальної програми.


       • Скопіюйте файли на диски. Коли у вас немає іншого виходу, і якщо ваш комп'ютер може записувати диски, то ви можете придбати кілька чистих дисків і вручну скопіювати на них файли. Робити це не рекомендується, так як диски легко втратити або пошкодити. Використовуйте їх тільки в разі крайньої необхідності.


       • Перезапустіть комп'ютер з диска. Вкладіть в дисковод інсталяційний диск і перезавантажте комп'ютер. Утримуючи кнопку «с», змусьте його завантажитися з установочного диска. Ви побачите список мовних опцій, а потім на екрані з'явиться меню.
        • Не витягуйте інсталяційний диск з дисковода, поки ви повністю не закінчите перевстановлювати програмне забезпечення.


        • Використовуйте Disk Utility. Виберіть у меню Utilities, а потім Disk Utility. У Disk Utility виберіть жорсткий диск, з якого ви хочете видалити файли, і натисніть на кнопку Erase . Підтвердіть, що ви хочете це зробити. Disk Utility очистить весь диск.
         • Видалення всіх файлів з жорсткого диска може зайняти багато часу. Намагайтеся не рухати комп'ютер в цей час.

         • Будьте дуже обережні і не зітріть випадково файли з драйву резервного копіювання. Якщо вас це турбує, то просто відключіть його від комп'ютера.


         • Переустановите системне програмне забезпечення. Як тільки ви закінчите стирання жорсткого диска, то закрийте Disk Application і знайдіть вікно Mac Installer. Натисніть на кнопку Continue, Щоб подивитися умови ліцензійної угоди. Прочитайте їх, якщо хочете, потім погодитеся з ними і натисніть на значок жорсткого диска, з якого ви тільки що видалили файли. Натисніть на кнопку Install, Щоб встановити системне програмне забезпечення.

         • Перезавантажте і обновіть. Після того, як ви закінчили установку системного програмного забезпечення, натисніть на Restart , Щоб перезавантажити Mac в звичайному режимі. Ваш Mac проведе вас через початкові налаштування. Потім відновите його до останньої версії ОS, яку ви використовуєте. Ідіть в свій аккаунт на Apple.com, а потім скачайте і встановіть всі раніше придбані оновлення.

         • Відновіть файли. Залежно від того, як ви їх зберігали, завантажте свої файли з ЦД дисків, з зовнішнього жорсткого диска, або запустіть програму Time Machine (або іншу програму резервного копіювання) і виберіть відновлення старих файлів з зовнішнього жорсткого диска. Усі три методи зажадають час, тому наберіться терпіння.
          • Якщо ви зберегли файли на iCloud, ви можете просто зайти в свій аккаунт і скопіювати файли назад на жорсткий диск.


          Поради

          • Дефрагментація за допомогою програми має ту перевагу, що програма робить це відносно швидко і без проблем. З іншого боку, якщо джерелом ваших проблем є жорсткий диск, то очистити нутрощі вашого Мака зможе тільки повне стирання файлів і їх зворотне відновлення. Візьміть до уваги обидва методи.