Як звільнити місце на комп'ютері Macintosh


Якщо ви звичайний користувач комп'ютера, рано чи пізно виникає момент, коли вам не вистачає місця на диску. Звільнення місця на диску на комп'ютерах Mac настільки ж простий процес, як і на інших комп'ютерах, але має невеликі особливості.

Кроки


  Як звільнити місце на комп'ютері Macintosh
 1. Відкрийте жорсткий диск свого Macintosh і перейдіть в папку Фільми. Знайдіть ті фільми, які вам колись подобалися, але зараз просто займають місце на диску. Відео займає дуже багато місця, яке вам зараз необхідно. Перемістіть непотрібне відео в Корзину.

 2. Як звільнити місце на комп'ютері Macintosh
 3. Перейдіть в папку Музика / iTunes / Музика з iTunes / Телешоу або Фільми. Це фільми з iTunes, і якщо ви їх завантажили з YouTube або іншого відео-сайту, вони займають місце на вашому комп'ютері. Причина в тому, що вони не стиснуті так, як могли б, якщо б ви купили їх на iTunes. Не забудьте перейти в папку iTunes і видалити файли і звідти! (Не видаляйте файли, які вам потрібні)

 4. Як звільнити місце на комп'ютері Macintosh
 5. Видаліть старі файли. Наприклад, старі фотографії і відеофайли або просто старі документи.

 6. Як звільнити місце на комп'ютері Macintosh
 7. Видаліть файли локалізації. Багато хто з встановлюваних вами програм автоматично зберігають для користувачів файли довідки на іноземних мовах. Скачування і запуск програми на кшталт DeLocalizer може звільнити вам до Гігабайта і навіть більше місця на жорсткому диску. DeLocalizer дозволяє вибрати, які файли локалізації зберегти, а які видалити.

 8. Як звільнити місце на комп'ютері Macintosh
 9. Видаліть історію перегляду Інтернету в Safari або Firefox.

 10. Як звільнити місце на комп'ютері Macintosh
 11. Перевірте, чи не використовуєте ви Leopard. Якщо так, то ви можете видалити недавно використані елементи (з вікна програми Finder, де вона пропонує знайти елементи за сьогоднішній день, вчорашній і т.д.)

 12. Як звільнити місце на комп'ютері Macintosh
 13. Видаліть всі можливі файли кеша і лог-файли. Це дуже легко зробити в Safari за допомогою команди Cmd-Opt-E, для інших додатків ви можете використовувати спеціальні програми очищення начебто CleanGenius Free, Maintenance або TidyUp. Або просто загляньте в директорії Macintosh HD / Users / (ваше ім'я) / Library / Caches і Library / Logs.

 14. Як звільнити місце на комп'ютері Macintosh
 15. Відкрийте Finder і виберіть Програми. Знайдіть всі невикористовувані вами додатки і видаліть їх за допомогою спеціальної програми, яка видаляє додатки і всі пов'язані з ним директорії на жорсткому диску. Хорошим прикладом є програма AppDelete.

 16. Як звільнити місце на комп'ютері Macintosh
 17. Позбавтеся від всіх заблокованих файлів, які знаходяться у вашій Кошику, і які не виходить просто видалити.

 18. Як звільнити місце на комп'ютері Macintosh
 19. Якщо у вас є другий жорсткий диск, на якому багато вільного місця, зробіть цей жорсткий диск вашим основним диском. Це значно збільшить кількість вільного місця.

 20. Як звільнити місце на комп'ютері Macintosh
 21. Перейдіть до Дискової утиліті, виберіть ваш жорсткий диск, перейдіть до розділу Очистити і натисніть Очистити вільне місце

 22. Як звільнити місце на комп'ютері Macintosh
 23. Коли ви додаєте файли з музикою на iTunes, їх копія зберігається в директорії Музика / iTunes / Музика з iTunes. Для звільнення місця видаліть всі передані або завантажені файли з їх первісної директорії.

Поради


 • Не забудьте очистити Корзину!

Попередження

 • Будьте уважні, не видаліть потрібні вам програми і файли.

 • Не міняйте жорсткий диск, якщо хочете зберегти всі корисні файли.

 • НЕ форматується диск, інакше ви втратите всі дані з нього.

Що вам знадобиться

 • Macintosh G4 або більш новий, на якому використовується операційна система Mac OS 10.4 або більш нова версія