Як перейти з Windows на Mac OS X


Є безліч причин перейти з Windows на Mac OS X, наприклад, вам подарували MacBook, або ви влаштувалися на нову роботу, де всі користуються Mac OS.

Кроки


  Як перейти з Windows на Mac OS X
 1. Знайдіть Док. Це вид панелі інструментів і невід'ємна частина OS X, що дозволяє запускати програми і перемикатися між працюючими програмами. Крім того, в Док згортаються вікна і в ньому знаходиться Кошик. Док, як правило, розташований в нижній частині екрана, але може бути переміщений вправо, вліво або вгору.

 2. Як перейти з Windows на Mac OS X
 3. Якщо ви користуєтеся поєднаннями клавіш, вивчіть їх в Mac OS X. Більшість сполучень клавіш в Mac OS X ідентичні сполученням в Windows за одним винятком - замість клавіші Ctrl (Control) в Mac OS натискається клавіша Command (знаходиться поруч із клавішею пробілу і відзначена значком у вигляді яблука або такого символу).

 4. Як перейти з Windows на Mac OS X
 5. Навчитеся використовувати Finder. Це системний файловий менеджер, схожий на провідник Windows. Запам'ятайте аналоги папок: «Мої документи» (Win) це «Home» (Mac), «Program Files» (Win) це «Applications» (Mac) і т.д.

 6. Як перейти з Windows на Mac OS X
 7. Ознайомтеся з меню Apple. Воно відкривається клацанням по кнопці у вигляді яблука (у верхньому лівому куті екрану). Через меню ви можете вимкнути комп'ютер, перевести його в сплячий режим, відкрити системні налаштування, примусово закрити програми та багато іншого.

 8. Як перейти з Windows на Mac OS X
 9. Визначайте запущену програму по значку, розташованому між кнопками меню Apple і меню «File». Клацнувши по значку програми, ви відкриєте список опцій, які дозволять вам згорнути всі вікна даної програми, згорнути вікна будь-якого іншого запущеного додатку або закрити програму.

 10. Як перейти з Windows на Mac OS X
 11. Навчіться закривати завислі програми. Для цього натисніть Command + S, щоб спробувати зберегти файл або документ. Потім натисніть і утримуйте зависла програми в Доці. У вікні, виберіть «Force Quit».

Поради


 • Для додавання ярликів нових програм в Док просто перетягніть їх в Док. Для видалення ярликів перетягніть їх з Дока.

 • Перед покупкою комп'ютера під управлінням Mac OS протестуйте цю систему в магазині або у друзів.

 • Для отримання додаткової інформації читайте довідку Apple або Apple's Knowledge Base (див. Розділ «Джерела і посилання»).

Попередження

 • Якщо при установці програми його ярлика в Доці ні, відкрийте папку Applications, знайдіть ярлик цієї програми і перетягніть його в Док. Для видалення ярлика перетягніть його з Дока.

 • Видалення ярлика з Дока не видаляти саму програму.

 • Багато користувачів, тільки початківці працювати в OS X, через деякий час ненавидять цю систему, бо не можуть впоратися з нею. Пам'ятайте, що будь-яку програму Windows можна використовувати в Mac OS X допомогою BootCamp. Також наберіться терпіння - вам знадобиться деякий час, щоб розібратися в новій системі. Насправді в Mac OS програми та обладнання не вимагають тривалого процесу їх налаштування.

 • Не думайте, що Mac OS на 100% невразлива для шкідливих програм і атак хакерів. На всяк випадок включіть вбудований брандмауер (у вікні «Sharing pane» системних налаштувань). Однак додаткові антивірусні програми і брандмауери встановлювати не треба - вони скоріше будуть заважати, ніж захищати систему.

 • Більшість програм, що працюють в Windows, не підтримують Mac OS X. Однак є й винятки, наприклад, Photoshop і Microsoft Word (але за версії цих програм для Mac OS доведеться заплатити).

 • Закрите додаток (натисніть червону кнопку «X» у верхньому лівому кутку вікна або Command + W) продовжує працювати у фоновому режимі (і займає оперативну пам'ять). Щоб закрити програму повністю, натисніть на значок програми в рядку меню і виберіть «Quit». Або натисніть Command + Q, або клацніть по значку в Доці і виберіть «Quit».