Як перевстановити Mac OS X версію Leopard або більш ранню


Щоб виправляти помилки і збільшувати продуктивність комп'ютера, необхідно періодично встановлювати заново OS X. Процес переустановки займає всього кілька хвилин, і це досить простий процес. Якщо у вас є резервна копія всіх важливих файлів, то ніяких проблем при установці бути не повинно. Дивіться крок 1, щоб дізнатися, як перевстановити OS X 10.5 (Leopard) і 10.4 (Tiger).

Кроки


Частина 1 з 3: Підготовка до встановлення


 1. Зробіть резервну копію даних. Перевстановлення OS X призведе до видалення всіх даних на вашому комп'ютері. Тому вам потрібно скопіювати всі важливі документи, фотографії, відео та інші файли як мінімум на один сторонній носій інформації.
  • Ви можете записати резервні копії файлів на DVD, скопіювати їх на зовнішній жорсткий диск або навіть завантажити їх в онлайн-сховище даних.

  • Переконайтеся, що зробили резервну копію всіх необхідних файлів. Після установки ви не зможете відновити вилучені в ході процесу установки файли.

  • В процесі установки ви можете експортувати всі ваші користувача настройки і файли, але для найкращої продуктивності системи рекомендується установка з нуля.


  • Запустіть процес установки з робочого комп'ютера. Якщо на вашому комп'ютері можна завантажити OS X, ви можете запустити процес установки з самої операційної системи. Вставте інсталяційний диск DVD в комп'ютер і дочекайтеся, поки на робочому столі з'явиться ікона. Двічі клацніть на іконку Install Mac OS X і потім натисніть Restart.

  • Запустіть процес установки з неробочого комп'ютера. Якщо на вашому комп'ютері не завантажується OS X, ви можете почати процес установки, завантажившись з DVD. Перезавантажте комп'ютер, утримуючи клавішу Option. Запуститься Менеджер завантаження, в якому будуть вказані всі можливі джерела завантаження.
   • Як тільки запуститься Менеджер завантаження, вставте інсталяційний DVD-диск OS X. Через деякий час DVD з'явиться в списку джерел завантаження. Виберіть його, щоб перезавантажити комп'ютер і завантажитися з DVD.


   Частина 2 з 3: Установка OS X

   1. Виберіть мову і почніть процес установки. Після того, як ваш комп'ютер перезавантажиться, почнеться процес установки. Вам буде запропоновано вибрати мову, і потім з'явиться вікно Привітання. Натисніть на кнопку Continue, щоб почати установку.

   2. Виберіть тип установки. Натисніть на кнопку Options ... у вікні Вибрати шлях установки. При установці OS X вам доступні дві опції: Архівація і установка і Видалення і установка. Виберіть підходящий тип процесу та натисніть на кнопку OK.
    • Архівація і установка створює копію системних файлів, а потім виконує установку. Якщо ви вибираєте цей тип, ви також можете зберегти дані користувача і настройки мережі. Цей варіант не рекомендується вибирати, якщо ви відчуваєте проблеми з поточною встановленою версією OS X. При такому способі установки вам доведеться вручну перевстановити всі наявні програми, інакше вони можуть неправильно працювати.

    • Видалення і установка видаляє всі вміст диска і встановлює OS X з нуля. При цьому видаляються всі дані, тому переконайтеся, що зробили резервну копію всіх важливих даних. Це кращий варіант, так як він вирішує більшість можливих проблем і покращує продуктивність системи.


    • Виберіть шлях установки. Якщо на вашому комп'ютері кілька жорстких дисків або розділів дисків, ви можете вибрати, куди встановити OS X. Буде показано кількість вільного місця на диску і кількість місця, необхідного для установки OS X. Виберіть жорсткий диск, на який хочете встановити OS X і натисніть на Continue.
     • Використовуйте меню, що випадає Форматувати диск як, Щоб вибрати варіант форматування Mac OS X Extended (журнальний).

     • Переконаєтеся, що не намагаєтеся виконати установку на диск Відновлення або диск Зберігання даних.


     • Виберіть ПО, яке хочете встановити. Установник покаже список всіх додаткових пакетів програм, які будуть встановлені разом з OS X. Якщо у вас не так багато місця на жорсткому диску, ви можете відмовитися від найменш важливих файлів, натиснувши на кнопку Customize ....
      • Розгорніть секцію Драйвери принтерів і приберіть галочку з драйверів, які вам не знадобляться.

      • Розгорніть секцію Переклад з інших мов і приберіть галочку з тих мов, які ви не будете використовувати.


      • Запустіть процес установки. Як тільки ви вибрали додаткові програми, ви можете почати процес установки операційної системи. Щоб почати установку, натисніть на кнопку Install.
       • Індикатор статусу установки дозволить вам визначити, як багато часу залишається до закінчення установки. Процес установки повністю автоматичний. Після завершення установки ваш комп'ютер перезавантажиться.


       Частина 3 з 3: Налаштування OS X

       1. Налаштуйте клавіатуру. Перше, що вам буде запропоновано зробити після перезавантаження комп'ютера - це налаштувати клавіатуру. Щоб виявити і налаштувати клавіатуру, дотримуйтесь інструкцій на екрані.

       2. Встановіть домашній регіон і розкладку клавіатури. Після того. як клавіатура буде виявлена, вам буде запропоновано вибрати регіон і розкладку клавіатури. Якщо ви часто берете комп'ютер в подорожі, як регіон встановіть свій домашній регіон.

       3. Вирішіть, чи хочете ви передати будь-які дані. Так як ви виконуєте установку з нуля, У вас немає даних, які можна було б імпортувати. Пізніше ви зможете скопіювати збережені раніше резервні копії файлів. Виберіть Не передавати зараз жодної інформації і натисніть Continue.

       4. Введіть ваш ідентифікатор Apple ID. Якщо у вас є ідентифікатор Apple ID, ви можете використовувати його для входу в систему. Таким чином ви зможете синхронізувати ваші настройки з іншими вашими пристроями Apple. Про те, як створити ідентифікатор Apple ID, можна прочитати у відповідній статті. Введення Apple ID необов'язковий.
        • Ви також можете вибрати, чи хочете ви зареєструвати ваше ПО в Apple. Це може допомогти вам в отриманні офіційної підтримки.


        • Створіть обліковий запис адміністратора. Обліковий запис адміністратора - це профіль, що володіє правами на зміну системних налаштувань і установку ПЗ. Якщо це ваш комп'ютер, введіть своє ім'я в поле Ім'я і псевдонім в поле Короткий ім'я. Найчастіше користувачі в поле Короткий ім'я вводять своє ім'я з маленької букви.
         • Короткий ім'я використовується для створення мітки домашньої директорії.

         • Пізніше буде дуже складно змінити Короткий ім'я, тому переконайтеся, що воно вас влаштовує.

         • Облікового запису адміністратора необхідний пароль. Якщо хочете, ви можете додати підказку для пароля.


         • Почніть використовувати OS X. Коли Помічник установки завершить свою роботу, ви можете почати користуватися знову встановленої операційної системою. Вам потрібно буде перевстановити програми, якими ви раніше користувалися, і скопіювати в користувальницькі директорії збережені раніше резервні копії файлів.

         • Встановіть всі доступні оновлення. Після завершення установки OS X вам слід якомога раніше встановити всі доступні оновлення. Це допоможе убезпечити систему і збільшити продуктивність. Вам потрібно буде завантажити оновлення з Apple, тому ваш комп'ютер повинен мати з'єднання з Інтернетом.
          • Щоб скачати останні оновлення, увійдіть в меню Apple і виберіть Оновлення ПО .... Програма перевірить наявність доступних оновлень і покаже вам їх список. Виділіть всі оновлення, які хочете встановити, і натисніть на кнопку Install. Оновлення будуть завантажені з серверів Apple і встановлені. Після завершення установки вам необхідно буде перезавантажити комп'ютер.

          • Повторіть процес. Деякі оновлення стають доступними тільки тоді, коли встановлені попередні. Повторюйте процес перевірки наявності та установки оновлень, поки список доступних оновлень не виявиться порожнім.


          Поради

          • Після переустановлення операційної системи завжди встановлюйте всі офіційні Оновлення ПО Apple.

          Попередження

          • Перед будь переустановленням системи завжди робіть резервну копію своїх файлів. Навіть при виконанні Архівації та установки помилки в процесі установки можуть привести до втрати даних.

          • При виконанні Архівації та установки використовуйте інсталяційний CD-диск з тією ж версією операційної системи, що встановлена ​​на вашому комп'ютері. Наприклад: якщо на вашому комп'ютері спочатку була Mac OS X 10.4 (Tiger), але ви оновили її до Mac OS X 10.5 (Leopard), то виконуйте Архівацію і установку з використанням CD-диска Leopard.