Як повністю очистити Mac


Вирішили продати свій старий комп'ютер на базі Mac? Або ваша система почала подвисать? Або у вас просто безліч різноманітних файлів і програм, і ви хочете почати з «чистого аркуша»? Процес очищення Mac видалить всю вашу інформацію і встановить нову операційну систему. Це не тільки допоможе вашому пристрою працювати набагато швидше, але допоможе захистити свою особисту інформацію, якщо ви вирішите продати свій комп'ютер. Слідуйте цій статті, щоб очистити і відновити будь-яку версію Mac OS X.

Кроки


Метод 1 з 2: Операційна система 10.7 або більш пізні версії


 1. Зробіть копію всієї важливої ​​інформації. Процес очищення видалить все, що зберігається на жорсткому диску, включаючи саму операційну систему. Збережіть всі потрібні файли на зовнішній жорсткий диск, завантажте їх на хмару або запишіть на диск.

 2. Запустіть Recovery HD. Перезавантажте комп'ютер, а коли почнеться запуск системи, утримуйте кнопки Command + R. Таким чином, ви завантажте утиліту «Recovery». Виберіть «Recovery HD» і натисніть «Продовжити».

 3. Відкрийте програму «Disk Utility». Ця програма дозволить вам управляти встановленими жорсткими дисками. Ви можете зайти в «Disk Utility" з меню "Recovery HD».

 4. Виберіть жорсткий диск. В меню зліва ви побачите список встановлених жорстких дисків. Виберіть той жорсткий диск, з якого хочете видалити всю інформацію.

 5. Перейдіть у вкладку «Стерти». Тут ви можете вибрати, якого формату буде диск. Для OS X, формат повинен бути Mac OS X Розширений (Журнальний). Якщо хочете, ви також можете назвати цей диск.

 6. Натисніть на кнопку «Параметри безпеки». За замовчуванням, диск буде відформатований по однократному методу, який запише по всьому диску нулі. Це середній рівень захисту, але якщо ви хочете більш надійного очищення, можете вибрати один з декількох варіантів.

 7. Натисніть на копку «Стерти». Тепер почнеться процес очищення диска. Залежно від обраних вами параметрів безпеки, цей процес може зайняти досить багато часу. Після завершення процесу диск буде очищений і відформатований під вашу систему.

 8. Переустановите операційну систему. Для того щоб знову працювати на комп'ютері, вам знадобиться заново встановити операційну систему. В Recovery HD натисніть на опцію «Переустановити операційну систему».
  • Щоб скачати файли встановлення, вам буде потрібно інтернет з'єднання. Щоб підтвердити свій аккаунт, вам може знадобитися ввести свій логін Apple.


  • Переустановите свої додатки iLife. Після того як встановіть операційну систему, відкрийте «App Store». Введіть свій логін і пароль і натисніть на кнопку «Покупки». Потім ви можете скачати iPhoto, iMovie і GarageBand.

  Метод 2 з 2: Операційна система 10.6 і більш ранні версії

  1. Зробіть копію всієї необхідної інформації. Процес очищення видалить все, що зберігається на жорсткому диску, включаючи саму операційну систему. Збережіть всі потрібні файли на зовнішній жорсткий диск, завантажте їх на хмару або запишіть на диск.

  2. Завантажте установчий диск. Вставте диск у привід і завантажити комп'ютер. При перезавантаженні комп'ютера натисніть і утримуйте кнопку «С», щоб відкрити меню установки.
   • Якщо замість диска ви використовуєте настановну флешку, під час завантаження комп'ютера натисніть і утримуйте кнопку «Option» і виберіть флешку зі списку носіїв.


   • Відкрийте програму «Disk Utility». Ця програма дозволить вам управляти встановленими жорсткими дисками. Ви можете зайти в «Disk Utility" з розділу "Утиліти» в меню установки операційної системи 10.6 або більш ранньої версії.

   • Перейдіть по вкладці «Стерти». Тут ви можете вибрати формат диска. Для OS X формат повинен бути Mac OS X Розширений (Журнальний). Якщо хочете, ви також можете назвати цей диск.

   • Натисніть на кнопку «Параметри безпеки». За замовчуванням, диск буде відформатований по однократному методу, який запише по всьому диску нулі. Це середній рівень захисту, але якщо ви хочете більш надійного очищення, можете вибрати один з декількох варіантів.

   • Натисніть на кнопку «Стерти». Після цього почнеться процес видалення диска. Залежно від обраних вами параметрів, цей процес може зайняти досить тривалий час. Після завершення процесу, диск буде очищений і відформатований під вашу операційну систему.
    • Після завершення процедури видалення натисніть на кнопку «Вихід із Disk Utility».


    • Почніть процес перевстановлення. Коли з'явиться екран установки, натисніть «Продовжити». Ви також повинні прочитати і прийняти ліцензійну угоду.

    • Виберіть жорсткий диск. Переконайтеся, що ви вибрали той же диск, який видалили за допомогою «Disk Utility». На нього повинна вказувати зелена стрілка.

    • Натисніть «Встановити». З'явиться смуга стану, на якій відображений прогрес установки операційної системи. Коли смуга заповниться, натисніть на кнопку «Продовжити». Після цього натисніть на кнопку «Перезавантажити комп'ютер», щоб завершити установку.
     • Якщо ви вирішили віддати або продати комп'ютер, на цьому кроці ви можете і закінчити. Продовжуйте читати, якщо ви залишаєте комп'ютер собі.


     • Налаштуйте свою операційну систему. Після перезавантаження комп'ютера ви опинитеся на екрані вітання. Перед тим як почати використовувати операційну систему, ви повинні вибрати декілька параметрів.
      • Виберіть країну і регіон.

      • Виберіть розкладку клавіатури.

      • Вирішіть, чи хочете ви імпортувати дані зі старого комп'ютера.

      • Підключіть бездротову мережу (якщо є).


      • Зайдіть під своїм логіном Apple. Він необхідний, щоб ви могли здійснювати покупки з iTunes і App Stores. Якщо у вас немає логіна, ви можете створити його абсолютно безкоштовно.

      • Створіть обліковий запис користувача. Для того щоб можна було користуватися комп'ютером, вам знадобиться створити обліковий запис користувача. Це необхідно тому, що для установки нових програм та внесення змін до системи ви повинні знаходитися в цього облікового запису.
       • Після того як ви створите запис, ви можете вибрати картинку, яка б з нею асоціювалася.


       • Встановіть додаткові програми. Після початкової настройки перейдіть на робочий стіл. Витягніть інсталяційний диск з приводу і вставте диск з монтажником додатків, який йшов разом з комп'ютером. Якщо у вас MacBook Air, вставте USB-флешку з перевстановлення програмного забезпечення.
        • З меню, що встановіть комплект додатків. Ви повинні будете прочитати і погодитися з їх ліцензійною угодою.

        • Коли будете вибирати розділ для установки, переконайтеся, що він виділений зеленою стрілкою.

        • Ви можете встановити весь комплект додатків, натиснувши на кнопку «Установка» або вибравши тільки ті, що вам необхідні, натиснувши на кнопку «Налаштування».

        • Ви повинні будете ввести пароль, створений в кроці 12.

        • Перезавантажте комп'ютер, після того як завершиться процес установки.


        Попередження

        • Здійснюючи процес очищення свого комп'ютера, всі файли, папки, облікові записи та настройки мережі будуть видалені. Перш ніж почати процес видалення, зробіть копію всіх необхідних файлів і запам'ятайте свої настройки.