Як захистити комп'ютер


Десь там сидить ціла купа розумних людей, у яких занадто багато вільного часу. І мені смертельно набридло, що їх нудьга (або недобрі наміри) постійно виливається на мене. Я говорю про людей, що займаються розробкою нових комп'ютерних вірусів. Про людей, які хочуть заразити наші комп'ютери і посіяти хаос в наших системах.

Мало того, що ці люди існують, так вони ще й стають все хитрішими! Оскільки, схоже, ніхто не в силах зупинити їх, я дам кілька порад, які допоможуть вам захистити себе.

1.


Встановіть антивірусне програмне забезпечення!

Термінові новини! Віруси є тут, і якщо на вашому комп'ютері не встановлена антивірусний захист, ви нариваєтеся на неприємності. Встановіть антивірус. Я пропоную Norton, але є й інші хороші антивіруси. Зайдіть в комп'ютерний магазин і скажіть, що вам потрібен антивірус - вам допоможуть.

2.


Не потрібно ставати параноїком - потрібно просто бути розумним.

Я знаю людей, які настільки бояться вірусів, що ніколи не відкривають вкладення до листів. У цьому немає необхідності, така параноя стане гальмом в роботі. Просто будьте обережними.

3.

Не відкривайте вкладення в листах від людей, яких ви не знаєте.

Добре, є і виключення з правил. Якщо ви не знаєте людини, що відправив повідомлення, і не чекаєте вкладеного файлу, що не відкривайте його. Якщо вам стало цікаво, напишіть e-mail людині, прислало вам повідомлення. Якщо це насправді був вірус, людина поняття не матиме про те, що писав вам. Якщо у вкладеному файлі щось потрібне вам, людина вам про це повідомить.

4.

Чи не помиляйтеся, що поле «Від» електронного листа - це дійсно той адресу, з якого воно прийшло.

Саме тут віруси починають проявляти свою хитрість. Проникнувши в систему, вірус бере адреси з адресної книги, щоб відправляти листи всім іншим людям з неї. Так що не думайте, що лист дійсно від Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тільки тому, що зазначений саме ця адреса - якщо лист прийшов від знайомої людини, це ще не гарантує, що лист саме від нього. (Я розумію, що виникає питання, як визначити, які файли можна відкривати, а які - ні? Що ж, доведеться включати логіку і аналізувати назва файлу. Якщо в листі пояснюється, що це за вкладення і чому воно вам потрібно, можете відкривати файл . Якщо ні - просто видаліть лист).
{LikeAndRead}

5.

Якщо ви отримали лист, в якому вам кажуть, що з якихось причин потрібно «клікнути сюди» - ніколи не робіть цього.

Якщо ви отримаєте повідомлення про те, що вашу електронну пошту збираються закрити, що ваш банк повинен перевірити ваші особисті дані або будь-які інші попередження, в яких вам говорять, що потрібно перейти за посиланням, не піддавайтеся на виверти. Є велика ймовірність, що перехід за посиланням запустить вірусну програму (або що хтось полює за вашою особистою інформацією). Якщо лист викликав ваш інтерес, просто зателефонуйте в нібито прислали його компанію. У більшості випадків компанії не перевіряють інформацію через електронну пошту (в будь-якому випадку, якщо в електронному листі не вказано фізичну адресу або телефон, то це повна нісенітниця, яка вам абсолютно точно не потрібна).

6.

Регулярно оновлюйте Windows.

Самі останні віруси поширюються в кіберпросторі і атакують комп'ютери без будь-яких дій з боку користувача. Віруси знаходять діри в операційних системах користувачів, які не оновлюють регулярно свій комп'ютер. Якщо у вас Windows Vista, Windows 7 або Windows XP, операційна система сама запитає у вас, чи потрібно включити автоматичне оновлення. Краще погодитися. Якщо у вас Windows 95 або 98, доведеться самому проявляти ініціативу і заходити на сайт Microsoft, щоб скачувати звідти оновлення. Якщо ви якийсь час не оновлювали Windows, зробіть це, поки віруси не проникли на ваш комп'ютер.
{/LikeAndRead}