Як захистити свій комп'ютер від вірусів


Комп'ютерний вірус може знищити все, що ви створили з великими труднощами, включаючи ваші особисті дані. Ми платимо гроші, щоб застрахувати себе, наші будинки, автомобілі і навіть дітей. Але чи багато хто з нас роблять прості кроки для захисту свого комп'ютера?

1.


Усвідомте, наскільки важливий ваш комп'ютер! Пам'ятайте, що вся інформація про вас, ймовірно, знаходиться на вашому комп'ютері. Якщо у вас є доступ до банківського рахунку в Інтернеті, якщо ви оплачуєте рахунки онлайн, купуєте речі через Інтернет, листуватися електронною поштою з людьми, або завантажуєте небудь, то ви в групі ризику. Чи повинні ви припинити користуватися Інтернетом? Звичайно, ні, просто зрозумійте, скільки сторін вашого життя можуть піддаватися небезпеки, якщо ви не захистите їх.

2.


Що станеться, якщо ви зловите вірус? Деякі віруси відносно безпечні, вони просто створюють спливаючі оголошення і уповільнюють роботу комп'ютера. Інші можуть "захопити" комп'ютер і використовувати його для незаконної діяльності, такої як хакерство, спам, або навіть крадіжки особистих даних.

3.

Дізнайтеся, як можна безпечно користуватися Інтернетом! Інтернет - неймовірний інструмент, який дійсно може зробити ваше життя набагато простіше, особливо якщо ви користуєтеся їм безпечно. Переконайтеся, що ви не завантажуєте нічого з сайтів, які ви не знаєте і яким не довіряєте. Не відчиняйте програми електронної пошти від людей, яких ви не знаєте і будьте обережні навіть з тими, кого ви знаєте. Якщо їх комп'ютер не під контролем, вони могли відправити вам вірус, самі того не знаючи. Не вставляйте диски або флеш-накопичувачі у ваш комп'ютер, якщо ви не впевнені, що на них немає вірусів. Також не всі антивірусні програми безпечні; переконайтеся, що ви їх досить вивчили (пошукайте відгуки про них в пошуковиках). Деякі антивірусні програми самі є замаскованим вірусом.

4.

Ось приклад того, що може трапитися. Якийсь користувач шукав докладний відео-опис новітніх позашляховиків. Він знайшов одне, яке виглядало привабливо, але воно не запускалось без завантаження якогось "Active X" файлу, який він і скачав. Відео так і не відкрилося, а ще через годину швидкість його Інтернету впала. У який би час він не намагався зайти в Інтернет, жоден сайт, який він намагався відкрити, чи не завантажувався. Він запустив програму перевірки на віруси, яка показала, що все чисто. Траплялося, що він використовував свій ноутбук, щоб перевірити свій банківський рахунок, там було сказано, що його рахунок був заблокований, через кількох невдалих спроб ввести пароль. Тепер він дійсно злякався, так що він дістав більше антивірусних програм, і приблизно через 3 дні з допомогою 4 додаткових антивірусних програм він привів свій ноутбук в порядок. Тим часом, він втратив не тільки потенційні гроші через те, що не міг використовувати свій комп'ютер, а й дорогоцінний час.
{LikeAndRead}

5.

Профілактика. Один із способів захистити ваш комп'ютер - переконатися, що ваша операційна система оснащена останніми оновленнями. Виробник операційної системи повинен регулярно випускати оновлення, які включають в себе оновлення безпеки. Це допоможе виправити похибки чи зони ризику в системі безпеки програмного забезпечення.

6.

Наступні кілька кроків розкажуть, як захиститися від вірусів. Ви повинні мати, принаймні, одну антивірусну програму. Переконайтеся, що ця програма не застаріла, нові віруси з'являються щотижня. Ви також можете налаштувати її, щоб сканувати комп'ютер раз на тиждень. Якщо ви з комп'ютером «на ти», ви навіть можете встановити дві антивірусні програми, оскільки вони можуть деактивувати різні віруси, хоча це може викликати збої в роботі програми, так що робіть це тільки в тому випадку, якщо ви сильні в усуненні неполадок.

7.

Деякі віруси називаються програмами-шпигунами і, перебуваючи на вашому комп'ютері, можуть бути використані в якості клавіатурних шпигунів, які відстежують, які ви натискаєте клавіші в надії отримати пароль або іншу інформацію. Щоб запобігти їх, є кілька чудових програм, таких як www.spybot.com і «Spyware Blaster». Spybot блокує ваш реєстр (вважайте реєстр основою вашої операційної системи), так що віруси не мають шансів проникнути на ваш комп'ютер. Однак це також означає, що ви повинні схвалити зміни в реєстрі, при кожній установці нового програмного забезпечення. «Spyware Blaster» добре працює для запобігання шпигунських програм, реклами і зломщиків.

8.

Деякі віруси промишляють рекламою; це віруси, через які на моніторі вашого комп'ютера завжди маються спливаючі вікна з рекламою, що може уповільнити з'єднання за рахунок того, що вони перенаправляють вас на сайти за своїм вибором, а не на ті сайти, на які ви пробували зайти. Один із кращих інструментів, щоб запобігти це - «Ad-Aware», який допоможе вам запобігти і очистити будь-які рекламні віруси.

9.

Будь-яка антивірусна програма по суті марна, якщо ви не містіть її в актуальному стані і регулярно не запускати сканування. При установці будь-який з програм я рекомендую вам налаштувати автоматичне сканування в той час, коли ви зазвичай не користуєтеся комп'ютером. Пам'ятайте, що якщо ваш комп'ютер переходить у режим сну, сканування не працюватиме.

10.

Якщо трапиться найгірше і ви зловите вірус, кращим ресурсом, особливо якщо у вас є додаткові комп'ютери, є Інтернет. Пошукайте цей вірус, якщо ви знаєте його ім'я, або симптоми, які показує ваш комп'ютер (гальмує, перенаправляє на інший сайт, і т.д.).{/LikeAndRead}