Як правильно піклуватися про ноутбук


Якщо ви вважаєте ноутбук незамінною річчю в вашому житті, часто їм користуєтеся, дуже важливо зберегти його у хорошому стані. Прості кроки, описані нижче, допоможуть гарантувати тривале використання при мінімальному рівні поломки.

1.


Тримайте подалі від комп'ютера їжу і рідини. Пролиті на клавіатуру або ноутбук рідини пошкоджують електричні компоненти, викликаючи тим самим короткі замикання. Вони в свою чергу можуть зруйнувати не тільки дані, які ви зберігаєте на комп'ютері, але і сам ноутбук. Навіть якщо ви думаєте, що уважні, хтось ще може випадково пролити чай, наприклад. Тому будьте уважні і тримайте їжу і воду подалі.

2.


Ваш ноутбук гріється, особливо якщо центральний процесор використовується по максимуму, виконуючи складні додатки. Тому рекомендується зберігати комп'ютер в добре провітрюваному приміщенні. Постарайтеся також не блокувати виходи вентиляторів по обидва боки ноутбука.

3.

Захищайте дисплей від зовнішніх пошкоджень. Після використання завжди закривайте кришку, не забувайте упевнитися попередньо, що немає ніяких елементів (пір'я, наприклад, крихти і так далі), які можуть пошкодити екран. Намагайтеся не доторкатися до рідкокристалічні монітори, щоб не залишати відбитки пальців. Регулярно чистите його за допомогою спеціальної серветки.

4.

Використовуйте спеціальну сумку для носіння ноутбуків. Вона значно зменшує ризик пошкодження від ударів, поки ви прямуєте кудись або подорожуєте. Не ставте ноутбук на край столу. Одне незручне рух, і ви можете сміливо попрощатися зі своїм комп'ютером.
{LikeAndRead}

5.

Забезпечте себе. Встановіть хороший антивірус, щоб захищати вашу систему від поломок, спаму та інших непотрібних вам речей. Увімкніть блокування спливаючих вікон, щоб уникнути нав'язливої реклами, банерів. Намагайтеся не відвідувати незнайомі вам сайти і не відкривати вкладення в листи від невідомого адресата. Це знизить ризик зараження вірусом.

6.

Слідкуйте за тим, щоб пристрої, які ви підключаєте до ноутбука, були в хорошому стані. Не приєднуйте пристрої з ушкодженнями, тому що це може зіпсувати і ваш комп'ютер. Якщо ноутбук у вас як заміна звичайного комп'ютера, то після роботи обов'язково вимикайте його, щоб знизити кількість робочого часу. Воно несприятливо позначається на терміні служби акумулятора. Якщо ж необхідно залишити ноутбук включеним, дістаньте батарею з нього, безпосередньо підключивши його до мережі. За такої умови вона прослужить довше.

7.

Не забувайте видаляти непотрібні програми і дані, які ви не використовуєте. Вони лише витрачають пам'ять. Перевіряйте наявність оновлень для вашої операційної системи, антивіруса. Очищення від неробочих програм прискорює доступ до даних, покращує роботу комп'ютера, звільняє місце. Намагайтеся раз на тиждень чистити тимчасові файли і cookies (настройки-властивості оглядача).

Ці дії дуже прості у виконанні, але досить ефективні, щоб уберегти ваш ноутбук від пошкоджень. Запобігти набагато простіше, ніж виправляти поломку.{/LikeAndRead}