Як зробити скрін-шот або зафіксувати зображення з екрану вашого комп'ютера


Скріншот - це дуже зручна річ. На роботі до вас може звернутися співробітник техпідтримки і попросити зробити скріншот, щоб розібратися, що ж за таємничі повідомлення видає вам комп'ютер. Або, можливо, ви хочете швидко зберегти рахунок за щойно замовлену в інтернеті покупку. Люди, що розбираються в комп'ютерах, впораються без праці, але для «чайників» і користувачів старого гарту це може бути не такою вже й простим завданням.

1.


Якщо ви подивитеся на клавіші Вашої клавіатури, у верхньому ряду клавіш з правого боку ви знайдете кнопку «Print Screen». На деяких клавіатурах вона може позначатися просто PS.
Коли ви хочете зберегти щось, що бачите на екрані свого комп'ютера, вам всього лише потрібно натиснути на кнопку «Print Screen».

2.


Як же бути, якщо натиснення на клавішу ні до чого не призводить?
У такому випадку зайдіть в меню «Пуск» на комп'ютері, виберіть "Всі програми", там виберіть "Стандартні" і перший за списком пункт «Paint». Програма «Paint» відкриє чисту сторінку.
Зверху над малюнком є кнопка «Редагувати», натисніть її.

3.

У меню, виберіть "Вставка" і відразу ж зображення з'явиться на екрані комп'ютера. Новачки можуть зніяковіти, що вони знову на тій же самій веб-сторінці, яку тільки що зафіксували (зберегли). Вони навіть можуть клікати мишкою по сторінці, думаючи, що комп'ютер завис. Але вони дивляться на скриншот того, що у них було на екрані до відкриття програми «Paint».

4.

Отримане зображення можна зберегти. Найпростіше вибрати "Зберегти як". «Paint» запропонує вам кілька опцій, наприклад, вибрати дозвіл (BMP або GIF), але краще всього вибирати дозвіл JPG, так найпростіше. Назвіть файл і виберіть папку, куди його зберегти, натисніть "ОК". Тепер нова картинка збережена.
{LikeAndRead}

5.

Тепер, коли ваша картинка збережена, ви можете переглядати і редагувати її в будь-якій доступній програмі. Або ж можете скористатися редактором «Paint». Якщо ви вирішили скористатися редактором «Paint», виберіть інструмент «Область». Потім обведіть ту частину, яку хочете зберегти, виберіть "Копіювати". Потім виберіть "Вставити" і виділена вами область стане основним зображенням. Залиште його під іншою назвою, якщо хочете, щоб оригінал скріншота зберігся.
{/LikeAndRead}