Як давати свідчення в суді


Якщо вам доведеться давати свідчення в суді, прочитайте нашу статтю, і дізнайтеся, як потрібно себе вести. Свідки, що дають свідчення в суді, зобов'язані говорити тільки правду і дотримувати правила і приписи, встановлені судом. Якщо вас чекає давати свідчення в суді, вам варто знати, як правильно відповідати на поставлені питання і як налаштуватися на атмосферу, що панує в залі суду. Навчіться давати свідчення так, щоб не порушувати правил судової системи.

1.


Виберіть правильну для походу до суду одяг. Одягніться суворо, щоб вселяти суду довіру. Офісний одяг - кращий вибір. Уникайте занадто повсякденних або, навпаки, занадто нарядних костюмів, щоб не відволікати увагу суду.

2.


Говоріть тільки правду. Перед тим, як давати свідчення, вам доведеться дати присягу. Говоріть чітко, зрозуміло і стисло, не використовуйте двозначні фрази. І будьте відверті.

3.

Коли необхідно, відповідайте на питання просто «так» чи «ні», не заглиблюючись у деталі. Відповідайте повно тільки тоді, коли це потрібно. Не кажіть зайвого.

4.

Поясніть, що не пам'ятаєте подробиць, якщо це дійсно так. Це не карається - забувати деталі. Просто скажіть, що ви не пам'ятаєте.
{LikeAndRead}

5.

Відповідайте на всі поставлені питання словами. Не потрібно ствердно чи негативно качати головою замість відповіді «так» чи «ні». Стенографістами необхідний ваш словесний відповідь, щоб занести його до протоколу.

6.

Коли даєте свідчення, говорите лише про те, чим були свідком особисто. Не потрібно робити висновки на основі попередніх свідчень.
{/LikeAndRead}