Як анодувати алюміній


При процесі анодування алюмінію використовуються слабокислотна ванна і електричний струм для отримання із сировини оксиду алюмінію. Завдяки тому, що оксид алюмінію з'являється на поверхні металу, алюміній набуває наступні важливі властивості. По-перше, створюється пориста поверхня, яка легко піддається фарбуванню, протистоїть корозії і появи подряпин. По-друге, поява алюмінієвого оксиду перетворює сирої алюміній в його гідроокис, який у багато разів міцніше і довговічніше вихідного матеріалу.

1. Щоб підготувати алюміній для анодирування, занурте метал в гарячу ванну каустичної соди. Завдяки цьому процесу ви очистите поверхню металу від забруднень.

2.


Розігрійте сернокислую ванну до 20 - 21 ° С. Залийте електроліт. Подайте напругу в 12 вольт. Занурте у ванну очищений алюміній і залиште на 2 години.

3.


Промийте анодований алюміній киплячою водою для зупинки процесу окислення. Якщо необхідно пофарбувати метал, занурте алюміній в розчин барвника, розігрітий до температури 30 ° С. Для приготування розчину змішайте 1 частину барвника з двома частинами води. Поступово підвищуйте температуру до 55 - 60 ° С і підтримуйте таку температуру протягом 30 - 40 хвилин.

4.

Дістаньте забарвиться алюміній і промийте його киплячою водою. Після цього помістіть алюміній в парову камеру для остаточного закріплення фарби.
{/LikeAndRead}