Як вибрати середньоформатний об'єктив


Среднеформатниє фотокамери найкраще підходять для портретної фотографії та високоякісних знімків будь-якого типу. Крім збільшеного розміру негативу і кращої механіки у цих фотоапаратів є ще одна перевага, що дозволяє робити дійсно високоякісні знімки - об'єктив. Незважаючи на те, що ціни на самі среднеформатниє фотокамери різко впали, тому що всі переходять на цифрову техніку, об'єктиви для них все одно коштують чимало. Скло як і раніше високо цінується, і об'єктиви непогано підійдуть і до нових цифровим модифікаціям застарілих плівкових фотокамер. Купувати такі об'єктиви потрібно обдумано і з урахуванням всіх їх особливостей.

1.


Вирішіть, скільки грошей ви готові виділити на покупку об'єктива. Якщо гроші не проблема, купуйте новий ширококутний телескопічний об'єктив із змінною фокусною відстанню для портретної зйомки. Новий ширококутний об'єктив Hasselblad з фокусною відстанню 50 мм, обійдеться вам в кілька десятків тисяч рублів. Але так як ціна для більшості людей все ж чинник важливий, схожі об'єктиви від інших виробників можна купити значно дешевше. Ціни варіюються залежно від марки.

2.


Вирішіть, що ви будете знімати. Якщо вас цікавлять портрети, значить, вам підійде об'єктив з фокусною відстанню 100-120 мм. Якщо хочете фотографувати предмети архітектури, наприклад, старі будівлі, найкраще для цієї мети підійде широкоформатний об'єктив з фокусною відстанню 30-60 мм. Для зйомки на великій відстані підійде телескопічний об'єктив з фокусною відстанню 150-500 мм. У більшості фотокамер є ще й 1.4х-2х кратні Телеконвертори, що збільшують фокусна відстань до 210-1000 мм.

3.

Шукайте об'єктив, що відповідає вашим потребам. Якщо ви фотографуєте среднеформатной камерою, для вас важливо якість фотографій. Об'єктив 30 мм фірми Arsat коштує кілька тисяч рублів, Pentax 645 або Hasselblad обійдуться вам в півтора рази дорожче. Це вигідну пропозицію порівняно з об'єктивами 35 мм фірми Pentax або Zeiss за більш ніж десять тисяч рублів або фірми Zeiss, 30 мм, більш ніж за сотню тисяч рублів. Об'єктиви Arsat не найкращі з усіх і не самі резкорісующіе, але вони повністю забезпечують якість ширококутного об'єктиву типу «риб'яче око» за прийнятні гроші.

4.

Купуйте бувший об'єктив. Якщо на склі немає замутнений і відмітин, і діапазон діафрагми нормально настроюється, не важливо, як він виглядає зовні. Звичайно, пошарпаний об'єктив дуже активно використовували, але зазвичай ними користуються професіонали. А це часто означає, що про нього, незважаючи на його непривабливий вигляд, непогано дбали.
{LikeAndRead}

5.

Зум-об'єктиви допомагають враховувати ваші потреби. Раніше зум-об'єктиви були не такі хороші, як об'єктиви з фіксованою фокусною відстанню, але зараз ситуація змінилася. Замість того, щоб мати ширококутний, звичайний і парочку теле-об'єктивів, придбайте об'єктив, який змінює фокусування від ширококутного формату до звичайного і від звичайного до телескопічному, це дозволить не завантажувати сумку з фотоустаткуванням і не міняти постійно об'єктиви. Поки що зум-об'єктиви коштують дорожче звичайних, але зате з ними ви заощадите, маючи можливість задавати різне фокусна відстань.

6.

Візьміть об'єктив в руку і подивіться в нього. Потім встановіть об'єктив на фотокамеру і знову подивіться в нього. У уживаного об'єктива через видошукач камери ви побачите якісь точки і пил. Щоб краще розгледіти, просто подивіться в об'єктив, що не встановлений на камеру. Якщо ви направите його на джерело розсіяного світла, ви зможете добре розгледіти, наскільки він прозорий.{/LikeAndRead}