Як вибрати ширококутні лінзи


Вибір об'єктива для фотокамери може поставити в глухий кут недосвідченого людини, незнайомої з термінами. Що означають всі ці цифри, риски і букви? Перед тим, як вибрати і купити ширококутний об'єктив або будь-якій іншій об'єктив для цифрового дзеркального фотоапарата, необхідно зрозуміти, що означають зображені на них символи. Маленька «f» написана не просто для забави, це значення апертури, тобто розмір відкриття об'єктива, «mm» відноситься до фокусної відстані, значення до 35 відносить лінзу до ширококутному типом. Коли ви зрозумієте, що саме вам необхідно, залишиться визначитися лише з ціною, фірмою і можливостями.

1.


Серед виробників об'єктивів йде справжня війна. Професійні фотографи ведуть серйозні суперечки про достоїнства і недоліки улюблених фірм. Чи справді такі відомі марки як Nikkor або Cannon набагато краще, ніж менш престижна Sigma або інші марки аматорського класу? І так, і ні. У лабораторних умовах доведено, що якість скла в лінзах Nikkor краще, ніж у Sigma, але в реальності на око визначити різницю між отриманими зображеннями практично неможливо. У цій боротьбі корпорацій все залежить від вашого бажання і можливості заплатити більше за річ такої ж якості і з аналогічними функціями.

2.


Порівняйте ціни. Ціна безпосередньо залежить від виробника. Чим відоміший і престижніше марка, тим вище ціна продукції. Якщо ціна - визначальний фактор, тоді боле проста і доступна марка Sigma (наприклад, Sigma 20 f1.8), буде найкращим варіантом з цієї точки зору. Якщо ж ціна не має особливого значення, для початку добре б придивитися до об'єктивів Nikkor 17-35/2.8 або Nikkor 20 f2.8. Порівняти ціни і параметри на об'єктиви можна в інтернеті.

3.

Використовуйте інтернет-ресурси для вивчення цін і характеристик. Зрозуміти, наскільки добре об'єктив, можна тільки прочитавши відгуки тих, хто їм вже користувався. В інтернеті ви знайдете безліч відгуків фотографів, які експериментували з тими чи іншими об'єктивами, включаючи і ті, на яких ви зупинили свій вибір. Почати пошуки можна з форумів професійних фотографів. Існує десятки форумів, блогів і чатів з єдиним завданням - обговорити досвід і порівняти результати. Фотографи зможуть повністю розкрити вам всі секрети, що стосуються об'єктивів. Світ фотографії - це середовище творчих людей, якщо вам дійсно цікаво, завжди знайдеться людина, яка з радістю допоможе вам вибрати потрібний об'єктив.

4.

Визначте свою мету. Досконально вивчіть свою камеру, щоб точно знати, який саме тип об'єктива підійде до неї. Неважливо чийого виробництва і якої марки ваша фотокамера, уважно прочитайте інструкцію. Вам буде потрібно не один рік, щоб як слід опанувати цифровий дзеркальною камерою. Коли ви розберетеся в її внутрішній устрій, то зможете впевнено вибрати відповідний об'єктив, ширококутний або телескопічний, без тіні сумнівів. Не забувайте, що ви купуєте ширококутний об'єктив з цілком конкретними цілями. Такі об'єктиви дуже часто використовуються весільними фотографами, якщо ви роздумуєте про подібну роботу, це саме те, що ви шукали. Ширококутні об'єктиви з фокусною відстанню менше 21 мм найчастіше використовуються при зйомці архітектурних об'єктів. Для пейзажів підійдуть об'єктиви з фокусною відстанню від 21 до 35 мм.
{/LikeAndRead}