Як висушити картину, написання олійними фарбами


Працювати олійними фарбами воліють багато живописці, але, на жаль, олійні фарби висихають надзвичайно повільно. Фактично, можуть знадобитися роки, щоб фарба на такій картині висохла повністю, оскільки процес її висихання полягає в окисленні замість випаровування. Таким чином, поміщаючи своє нове творіння на огляд широкій публіці, ви повинні віддавати собі звіт в тому, це ніяк не прискорить сам процес, а висихання товстих шарів масляних фарб може тривати тижнями. Але, на щастя, існують певні методи, які прискорюють процес висихання олійних фарб. І це значать, що більшість полотен або просто намальованих об'єктів будуть сухими на дотик вже через 24-48 годин.

1.


Змішайте масляні фарби з алкідним рідким розчинником - рідиною, доступною практично в усіх художніх магазинах. Іноді алкідний розріджувач замінюють на уайт-спірит або лляне масло, хоча ці рідини можуть викликати переходи кольорів фарби і знебарвлення її в майбутньому. Кількість алкидного розріджувача, доданого до фарби, буде залежати від кількості самої фарби, необхідної для полотна. Чим більше алкидного розріджувача додано, тим швидше олійні фарби висохнуть.

2.


Наносите олійні фарби тонкими шарами. Тонкі шари фарби сохнуть швидше. Додаткові мазки можна наносити пізніше, як тільки основний шар став сухим на дотик, зазвичай протягом 24-48 годин.

3.

Малюйте швидко, особливо якщо ви змішали фарби з великою кількістю алкидного розріджувача, оскільки це значно прискорить час висихання фарби.

4.

Помістіть полотно або намальований об'єкт де-небудь осторонь, як тільки завдасте останній мазок. Обери місце, де полотно не турбуватимуть під час процесу висихання, який займе 24-72 години, в залежності від кількості доданого алкидного розріджувача, і товщини шару нанесених олійних фарб.
{LikeAndRead}

5.

Сушіть полотно при кімнатній температурі; уникайте змін температури, оскільки це може затримати процес висихання.

6.

Поставте сушарку близько полотна, якщо воно знаходитися в приміщенні з підвищеною вологістю - вологість може істотно уповільнити процес висихання олійних фарб.

7.

Пам'ятайте, що при необхідності, можна нанести додаткові мазки, але тільки тоді, коли фарба на поверхні полотна вже суха на дотик.

8.

Нанесіть покриття зі світлого лаку або поліуретану. Це створить захисний шар на поверхні полотна. Він висохне швидше, ніж нижні шари фарби, створюючи своєрідний захисний «покрив», який допоможе запобігти пошкодження масляних фарб.

9.

Дозвольте лаку або поліуретану висохнути протягом 24-48 годин. По закінченні цього часу, поверхня полотна стане сухою на дотик і на ній утворюється достатній захисний шар, щоб оберігати полотно протягом декількох наступних тижнів.
{/LikeAndRead}