Як витравити зображення на металі


У цій статті розповідається про те, як труїти металеві пластини азотною кислотою.

1.


Травлення на металі виникло завдяки розвитку поліграфії, де труєні металеві пластини використовуються безпосередньо в друкованих машинах. Під час друку чорнило наносяться на пластини, а потім відображаються на папері або іншому матеріалі. Також травлення на металі є одним з видів мистецтва. У цьому випадку пластини з витравленим малюнком поміщають в рамки і вішають на стіну нарівні з іншими творами мистецтва.

2.


Від ваших здібностей до малювання безпосередньо залежить, чи вийде у вас витравити зображення на металі. Також це залежить і від того, чи вмієте ви поводитися з хімреактивами, так як для травлення вам потрібно буде використовувати слабкий розчин азотної кислоти.

Перше, що вам потрібно зробити, це вибрати металеву пластину. Зазвичай їх можна придбати в магазинах для художників, але якщо там немає, тоді можна придбати у фірм, які займаються постачанням металу. Найчастіше для травлення використовують мідь і алюміній, так як з ними легше працювати.

Щоб підготувати метал до травленню, вам потрібно покрити його лицьову частину тонким шаром воску. Краще всього використовувати бджолиний віск, але якщо немає такої можливості, то підійде і парафін. Після того, як шар воску затвердіє, можна приступити до виготовлення матриць для травлення. Це роблять загостреним стилусом, який може різати через восковий шар. Можете придбати кілька стілусів різних розмірів, щоб отримати лінії різної товщини.

Після того, як ви завдасте на віск свою картину за допомогою стилуса, можна переходити до витравлювання візерунка на металі. Це робиться слабким розчином азотної кислоти. Зазвичай це 10%-й розчин.

Перед тим, як приступити до травленню, вам потрібно обклеїти пластину по периметру липкою стрічкою, щоб краї пластини знаходилися трохи вище її поверхні, і щоб кислота залишалася на поверхні пластини. Нанесіть на поверхню покритій воском пластини розчин азотної кислоти за допомогою щітки, і залиште її на деякий час. Чим довше кислота буде на пластині, тим глибше буде травлення.

Перед тим, як зробити повне травлення, краще трохи потренуватися, використовуючи вищезгадану техніку. Ви можете спробувати виконати це кілька разів на невеликий пластині перед тим, як зробити повне травлення.

Можна взяти невелику пластину і покрити її воском, а потім намалювати стилусом кілька паралельних ліній. Потім нанесіть розчин азотної кислоти по черзі на кожну лінію, таким чином, ви зможете простежити, через який проміжок часу можна досягти бажаного результату.

3.

Коли закінчите, можете змити розчин азотної кислоти під струменем води. Віск можна змити гарячою водою, при цьому залишиться тільки травлення на металі. Цю пластину можна залишити так як є або можна використовувати для друку на папері в друкованих машинах, які можна купити в деяких магазинах для художників.

Як і саму травлення пластин, так і зображення, отримане завдяки такій пластині, можна помістити в рамочку або наклеїти на картон, причому картон повинен мати більший розмір, ніж зображення на папері. Зображення поміщається в отвір у картоні. Картон стандартного розміру для таких цілей можна купити в магазині для художників.
{/LikeAndRead}