Як робити розпис по склу


Скло так красиво! Живопис теж радує око! Якщо з'єднати скло і фарби, в результаті вийде дивовижний витвір мистецтва. Розпис по склу стає все більш популярною, особливо у тих, хто хоче прикрасити свій будинок і привнести в інтер'єр житла художні елементи. Насправді, це не дуже складно зробити. Ви можете створити красиву картину всього за один день.

Все що вам потрібно зробити, це проявити трохи фантазії і терпіння, а також підготувати все необхідне, а саме, шматок чистого скла, розміром 20 на 20 см (оптимальний розмір для початківців), спеціальний засіб для обробки контурів малюнка (лайнер), фарби, кисті, рідина для зняття лаку і шматок м'якої тканини. Вам не потрібно турбуватися про пошуки всього необхідного для розпису по склу самостійно. Існують спеціальні комплекти для розпису, які в наші дні легко можна придбати в магазині. Але навіть у випадку покупки готового комплекту, вам все одно доведеться визначитися, які кольори ви будете використовувати у своїй роботі. Якщо ви новачок, вам слід купити набір для початківців художників, з фарбами на водній основі. Вони більш прості і зручні в застосуванні, порівняно з фарбами на масляній основі.

Основні етапи

1.


Після того, як приготуєте скло і набір для розпису, зачистите скло, щоб його поверхня була гладкою.

2.


Якщо ви не збираєтеся обпалювати готову картину в спеціальній печі, вам потрібно додати склу шорсткість. Випал допомагає масляним фарбам краще висохнути, і згодом вони будуть довше і краще триматися. Такого ж ефекту ви можете добитися, зачистивши поверхню скла сухою або вологою наждачним папером. З нерівною поверхнею скла фарби будуть краще зчіплюється і протриматися на ній довше.

3.

Виберіть зразок малюнка, з мінімумом завитків і гострих кутів.

4.

Перенесіть малюнок на листок паперу, точно такого ж розміру, як скло. Зображення повинно бути розташоване в центрі, принаймні, на відстані 2-4 см від країв.
{LikeAndRead}

5.

Закріпіть скло на папері, ретельно їх поєднавши.

6.

Обведіть обриси малюнка на склі спеціально призначеним для цієї мети лайнером. Для максимальної чіткості використовуйте лайнер чорного кольору. Ця межа не дозволить фарбам розбігатися і змішуватися.

7.

Виконуючи це, будьте дуже обережні, щоб не зіпсувати картину. Однак якщо це все ж відбудеться, акуратно промокніть цю ділянку ватним диском, змоченим в рідині для зняття лаку, і витріть його шматочком тканини.

8.

Дайте цим шаблоном висохнути. Для повного висихання може знадобитися від 2 до 5 годин. Для прискорення процесу можна скористатися феном.

9.

Тепер ви можете приступити до розфарбовування шаблону. Наносите фарби, роблячи руху пензликом в одному напрямку. Намагайтеся не брати занадто багато фарби, уникайте її розбризкування. Щоб побачити не прокрашенние куточки та ділянки, акуратно підніміть скло і подивіться на малюнок із зворотного боку. Будьте обережні, не піднімайте скло, щоб фарби не розтеклися.

10.

Якщо під час розпису у фарбі утворилися бульбашки повітря, проколіть їх голкою або шпилькою. Ви також можете акуратно перемістити їх пензликом за межі малюнка, а потім стерти рідиною для зняття лаку.

11.

Не наносіть більше одного шару фарби в будь-якій частині малюнка.

12.

Дайте малюнку висохнути протягом не менше 24 годин.

13.

Після того, як малюнок висохне, помістіть його в холодну духовку. Розігрійте її до 160 градусів і залиште на 40 хвилин. Потім вимкніть і дайте охолонути. Коли духовка повністю охолоне, дістаньте скло з розписом.

14.

В якості альтернативного варіанту, ви можете дати малюнку висохнути природним шляхом.

15.

До того, як малюнок висохне, ви можете прикрасити його бісером, блискітками і паєтками, помістивши їх прямо в фарбу.

16.

За допомогою цього способу ви можете не тільки створювати картини, але і прикрашати шибки і дзеркала, трохи змінивши технологію. Ви навіть можете зробити вітальну листівку на склі до будь-якого свята і особливої нагоди.
{/LikeAndRead}